Конкурс Авіатор

Благодійний Фонд «Фонд Бориса Колеснікова» реалізує благодійний проект «Авіатор» з 2012 року. За роки його проведення студенти відвідали Міжнародні авіасалони Фарнборо (2012, 2014 та 2016 рр.) та Ле Бурже (2013 та 2015 рр.), де мали змогу ознайомитися з передовими технологіями і новинками галузі, зустрітися з фахівцями та лідерами авіабудування.

Проект має конкурсну основу, складається з 5 етапів відбору студентів, кожен з яких присвячений певній темі, пов’язаний з авіацією. Етапи проводяться очно: у призначений час студенти збираються в аудиторії ВНЗ та вирішують поставлені перед ними завдання.

Конкурс «Авіатор» вже успішно реалізується в:

·  Національному авіаційному університеті (Київ)
·  Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" (Харків)
·  Кіровоградській льотній академії НАУ
·  Запорізькому національному технічному університеті
·  Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара
·  Криворізькому коледжі НАУ
·  Слов'янському коледжі НАУ

У 2016 р. переможцями проекту, які відвідали Міжнародний авіасалон Фарнборо-2016, також були студенти:

·  Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»
·  Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба
·  Кременчуцького льотного коледжу НАУ

У 2016-2017 рр. конкурс матиме 5 етапів. Конкурсні завдання складають та перевіряють члени експертної ради, до якої входять викладачі вузів-учасників проекту. Фінальний етап – виступ перед експертним журі конкурсу, де студентів оцінює незалежне експертне журі конкурсу, що складається з провідних фахівців галузі на чолі з легендарним конструктором Дмитром Ківою. Згідно їх оцінок, будуть визначені сто переможців, які влітку 2017 року відвідають Міжнародний авіасалон Ле Бурже у Франції. Усі витрати, пов’язані з поїздкою студентів, бере на себе благодійний Фонд «Фонд Бориса Колеснікова».

IMG 0675  IMG 0673  IMG 0677
Прес-реліз

Фонд Бориса Колеснікова дав старт всеукраїнському конкурсу Авіатор 2017

20 жовтня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулося урочисте відкриття всеукраїнського освітнього проекту «Авіатор 2017».

Конкурс проводиться благодійним Фондом Бориса Колеснікова шостий рік поспіль. «Авіатор» покликаний підтримати українських студентів технічних спеціальностей, а кращих з них заохотити поїздками на Міжнародні авіасалони Фарнборо в Великобританію і Ле Бурже до Франції.

Президент благодійного Фонду Борис Колесніков привітав потенційних конкурсантів і членів журі з відкриттям «Авіатора 2017». За його словами, проект виховує молоду еліту, завдання якої - розвивати галузь в Україні. «Світ зараз стоїть на порозі четвертої технічної революції, четвертого етапу індустріалізації. Україна має величезні можливості, тому важливо дати молоді орієнтир, як і над чим працюють їхні колеги по всьому світу. Головна мета конкурсу - показати студентам сучасний авіаційний і космічний світ », - зазначив Борис Колесніков.

Як зазначили організатори конкурсу, «Авіатор 2017» став масштабнішим - до авіаційним вищим навчальним закладам і коледжам Києва, Харкова, Кропивницького, Дніпра, Запоріжжя, Слов'янська, Кривого Рогу та Кременчука приєдналися політехнічні вузи країни. Тепер в «Авіаторові» можуть брати участь всі студенти, які отримують технічну освіту і захоплюються авіацією.

Ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський побажав студентам успіхів у проекті. «Велика честь прийняти конкурс« Авіатор 2017 »саме в стінах КПІ. Я бажаю вам успіхів, щоб всі бажання і сміливі мрії здійснилися, і ви поступово міняли нашу країну. Хочу, щоб кожен з вас став відомим конструктором, образу людини, і головне, щоб ви відбулися як громадяни з великої літери », - підкреслив він.

Студенти технічних спеціальностей можуть зареєструватися в «Авіаторові» на сайті Фонду www.kolesnikovfund.org до 27 листопада включно. З листопада 2016 по березень 2017 року конкурсантів чекають п'ять етапів - тестування з точних наук, англійської мови та історії авіації, перевірка знань з основ авіації, рішення задач від фахівців галузі та захист мотиваційних презентацій.

За підсумком конкурсу експертне журі проекту на чолі з конструктором Дмитром Ківою визначить сотню переможців, які відправляться на Міжнародний авіасалон Ле Бурже в Париж наступного літа.


 Прес-реліз

Фонд Бориса Колеснікова провів перший етап конкурсу «Авіатор 2017» в 44 вузах України

Відбувся перший етап всеукраїнського проекту «Авіатор 2017», який реалізує благодійний Фонд Бориса Колеснікова для студентів технічних спеціальностей. Конкурс проходить вже вшосте. Для участі в ньому зареєструвалися 6 500 студентів. У «Авіатора 2017» безпрецедентні масштаби: він охопив 44 провідних ВНЗ країни та закріпив за собою звання найпопулярнішого освітнього проекту в Україні.

Президент благодійного Фонду Борис Колесніков привітав конкурсантів зі стартом проекту. «Цей конкурс дуже важливий для України і української молоді. Останнім часом і державні, і урядові органи, на мою думку, неправильно орієнтують молодь в отриманні освіти. Політологія, соціологія і філософія - важливі спеціальності, але саме технічний прогрес принесе успіх України і світу. Необхідно, щоб наші студенти були готові до нього і четвертої хвилі індустріалізації, коли провідні західні держави повертають виробництва в свої країни і вкладають в економіку величезні гроші. У нас є інженерні таланти і кадри на сьогодні, завтра і післязавтра, а цей конкурс і технічну освіту принесуть молодим людям успіх в житті », - зазначив Борис Колесніков.

Перший етап «Авіатора 2017» пройшов в навчальних закладах, які представляють конкурсанти. У студентів була година на те, щоб продемонструвати свої знання в галузі точних наук і забезпечити собі місце в другому турі, який пройде в січні 2017 року.

«В минулому році 8 курсантів Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба брали участь в« Авіаторові », четверо з них переможці в проекті. Цього разу кількість охочих позмагатися за поїздку на авіафорум Ле Бурже до Франції збільшилася до 150 людей. Ми розуміємо, що аналогів цьому проекту в Україні немає, тільки завдяки йому ми відкриваємо для себе великий світ авіації », - розповів курсант Владислав Волошин.

Нагадаємо, «Авіатор» Фонду Бориса Колесникова є всеукраїнським проектом для студентів технічних спеціальностей. Він складається з п'яти етапів: тестування з точних наук і англійської мови; перевірки загальних знань з теорії та історії авіації; завдання від експертного журі; захисту власного проекту. Переможцями стануть 100 кращих студентів, їх імена будуть оголошені в березні 2017 року. Наступного літа вони відправляться на Міжнародний авіасалон Ле Бурже в Париж.

У журі проекту входять кращі фахівці авіаційної галузі: Антон Волов, випускник Гарвардського університету, володар стипендії «Майбутні лідери в транспорті» Eno Center for Transportation (США); Олександр Черепанов, директор з координації та підтримки виробництва «Інтеравіа»; Максим Гладский, керівник департаменту по академічним зв'язків «Прогресстех-Україна»; Олексій Смотров, директор по продуктах і маркетингу «ТревелПорт»; Євген Іванов, директор представництва Emirates в Україні. Очолює команду фахівців легендарний авіаконструктор Дмитро Ківа.


 Прес-реліз

3000 студентів прийняли участь у другому этапі проекту «Авіатор 2017»                

7 лютого благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів другий етап освітнього проекту «Авіатор 2017» серед студентів технічних спеціальностей. В рамках проекту 3000 конкурсантів з 32 вузів і коледжів України написали тести з англійської мови. Організатори впевнені - студенти впоралися із завданнями експертної ради і набрали максимальну кількість балів для проходження в третій етап. IMG 1745

Конкурсанти відзначили, що вважають цей етап одним з важливих в проекті. «Молоді авіатори зобов'язані ідеально знати англійську, яка є Міжнародною мовою світової авіаційної галузі. Зокрема, вони повинні володіти стандартними фразами та висловами, які пілоти і диспетчери щодня використовують в своїй роботі; без виникнення мовного бар'єру вирішувати позаштатні ситуації. У нас буде шанс перевірити рівень знання технічної англійської під час перебування на авіафорумі Ле Бурже в Парижі. Туди відправляться найталановитіші і креативні, і я сподіваюся бути в їх числі», - поділилася планами на майбутнє студентка Національного аерокосмічного університету ім. М. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» Наталія Троцька.

Попереду конкурсантів чекають ще три етапи: перевірка загальних знань з теорії та історії авіації, завдання-імпровізація від експертного журі та захист власного проекту.

Нагадаємо, в цьому році в «Авіаторі» взяли участь 6 500 студентів з 44 вищих навчальних закладів та коледжів України, а конкурс став найпопулярнішим освітнім проектом в Україні.

Президент благодійного фонду Борис Колесніков пишається досягненнями молодих авіаторів і зазначає, що проект затребуваний і актуальний. «Щорічно кількість конкурсантів збільшується в рази. У «Авіаторі 2017» взяли участь більше юнаків та дівчат, ніж за попередні п'ять років разом узятих. Дякую студентам і їхнім викладачам за увагу до конкурсу, бажання домогтися високих результатів своїми здібностями і чесно виграти путівку в Париж» - каже Борис Колесніков.

Імена ста переможців «Авіатора 2017» будуть оголошені в квітні, а вже в червні кращі студенти країни вирушать до столиці Франції, на Міжнародний авіасалон Ле Бурже.


Прес-реліз

500 учасників конкурсу «Авіатор 2017» опинилися у кроці від фіналу

21 березня відбулася четвертий етап освітнього проекту «Авіатор 2017», який проводиться благодійним фондом Бориса Колеснікова і є наймасштабнішим серед студентів технічних спеціальностей.

Позаду у конкурсантів три тури і перевірка знань з теорії та історії авіації, точних наук і технічної англійської мови. Цього разу 500 студентів з 29 вищих навчальних закладів та коледжів України очікував етап-імпровізація, підготовлений членами журі проекту. Перед конкурсантами стояло завдання представити себе в ролі директора компанії авіаційної галузі і сформулювати бачення, місію, стратегію, довгострокові і короткострокові цілі свого підприємства.

«Зараз час молодих, талановитих, ефективних управлінців. Студенту мало отримати технічну спеціальність, важливо мати задатки менеджера - сильного, впевненого в собі, з прекрасними управлінськими здібностями. Такі вимоги висувають роботодавці, подібне завдання ставимо і ми перед конкурсантами. «Авіатор» виховує нову генерацію керівників з мисленням власників, які знають, як заробити гроші, знайти інвестиції, мінімізувати витрати, мають уявлення про розвиток авіаційної галузі», - каже Борис Колесніков, Президент благодійного фонду.

Керівник представництва компанії Emirates в Україні та член журі проекту «Авіатор 2017» Євген Іванов зазначив, що подібні завдання цікаві і самим студентам, і експертам. Конкурсанти розкривають весь свій потенціал, демонструють навички менеджерів, креатив і нестандартне мислення, пропонують оригінальні ідеї, які згодом авіаційники втілюють в життя. «Буде цікаво ознайомитися з ідеями проектів студентів і кроками їх реалізації. Упевнений, більшість хлопців здивують фахівців галузі, а деякі ще й знайдуть роботу в нашій корпорації», - зазначив Євген Іванов.

До наступного, фінального етапу пройдуть 250 студентів. У квітні вони захистять власні проекти перед журі. Тоді ж будуть оголошені імена сотні переможців «Авіатора».

Нагадаємо, студенти технічних спеціальностей з усієї України борються за поїздку від Фонду Бориса Колеснікова на Міжнародний авіасалон Ле Бурже до Франції, яка відбудеться в червні. Організатори проекту підготували для хлопців насичену програму: два дні вони проведуть на одному з престижних форумів світу, також на них чекає екскурсія по Парижу і відвідування Діснейленду.