Коледж здійснює підготовку за освітнім рівнем "Бакалавр" за всіма спеціальностями

Новини навчального відділу

РЕЙТИНГИ УСПІШНОСТІ:

Курсантів та студентів відділення економічних спеціальностей та загальноосвітньої підготовки за 2 семестр 2018-2019 н.р

 


Коледж здійснює підготовку за освітнім рівнем "Бакалавр" за всіма спеціальностями


Без имени 1

 


ЗВІТ З ПРОВЕДЕННЯ БІНАРНОГО ЗАНЯТТЯ 
Викладачем кафедри авіаційного транспорту, спеціалістом вищої категорії Станіславом Гвоздіком за участі авіаційного техніка авіаційно-технічної бази КЛК ХНУВС Володимира Батрака для курсантів 4 курсу групи ТМдбср-16-1 було проведено бінарне заняття з навчальної дисципліни «Конструкція і технічне обслуговування повітряних суден» за темою: «Особливості технічного обслуговування несучого та рульового гвинтів». Курсанти ознайомилися з конструкцією та технічним обслуговуванням несучого та рульового гвинтів. Володимир Батрак розповів про особливості технічного обслуговування та навів приклади можливих несправностей несучої системи вертольота Мі-8Т. Наприкінці заняття Володимир Батрак відповів на запитання курсантів з даної теми. Курсантами отримана інформація щодо практичного використання здобутих знань з даної дисципліни.
 

ПРОВЕДЕННЯ БІНАРНОГО ЗАНЯТТЯ З ДИСЦИПЛІНИ "ЕКСПЛУАТАЦІЯ АІРЕО МІ-8МТВ" ДЛЯ КУРСАНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ: 272 АВІАЦІЙНИЙ ТРАНСПОРТ, СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ АЕРОНАВІГАЦІЯ

18 жовтня 2019 року головою циклової комісії авіаційного і радіоелектронного обладнання Альоною Хебдою за участі інженера з технічного обслуговування, ремонту та діагностики авіаційної техніки групи лабораторної перевірки і ремонту приладів, електро та радіообладнання Авіаційно-технічної база Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС Сергія Верменича для курсантів 4 курсу спеціальності 272 Авіаційний транспорт, спеціалізації Аеронавігація (навчальна група Пдср-16-1б) було проведено бінарне заняття з навчальної дисципліни «Експлуатація АіРЕО Мі-8 МТВ» за темою «Звязкове обладнання». Курсанти ознайомились з загальними характеристиками та класифікацією зв’язкового обладнання. Сергій Верменич розповів про особливості передпольотної перевірки апаратури зв’язку налаштування частот, контроль працездатності переговорного пристрою СПУ-7. Наприкінці заняття інженер відповів на численні запитання курсантів.

Голова цк АіРЕО  Альона Хебда

НАУКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

27 вересня 2019 р. в рамках наукового співробітництва Кременчуцький льотний коледж ХНУВС відвідали Городній Олексій Миколайович - к. т. н., старший викладач кафедри електроніки, автоматики, робототехніки та Куць Євген - керівник наукового гуртка роботехніки Чернігівського національного технологічного університету. Зустріч організована Петченко Мариною Валентинівною - керівником наукового відділу, к. е. н. та Бойко Сергієм Миколайовичем - завідувачем відділення авіаційного транспорту, електроенергетики і управління, к. т. н. Мета зустрічі - співпраця навчальних закладів у науковій сфері, проведення спільних досліджень та організація мастер-класу з роботехніки для студентів і курсантів коледжу.

1  2

РОБОЧІ ЗАСІДАННЯ НАУКОВИХ ГУРТКІВ ТА ПРОБЛЕМНИХ ГРУП СТУДЕНТІВ І КУРСАНТІВ

З 16 по 27 вересня 2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі ХНУВС проведені перші робочі засідання наукових гуртків та проблемних груп студентів і курсантів за 29 напрямками.  Керівники наукових гуртків та проблемних груп студентів і курсантів оновили склад учасників,  ознайомили  їх з  метою, завданнями і основними формами діяльності згідно Плану роботи на 2019/2020 навчальний рік. 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК В КЛК ХНУВС

27 вересня 2019 р. на базі спортивного комплексу №1 Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС  організований Олімпійський урок під керівництвом О. Галати. Олімпійський урок проведений із використанням  інноваційних методів та сучасного обладнання з футболу. В заході прийняли участь 30 осіб. Учасники готуються до проведення Олімпійського тижня.

КУРСАНТ ТА СТУДЕНТ КЛК ХНУВС ОТРИМАЛИ СТИПЕНДІЇ МІСЬКОГО ГОЛОВИ

25 вересня 2019 року о 15:00 у залі виконавчого комітету Кременчуцької міської ради  відбулася зустріч міського голови Віталія Малецького  зі стипендіатами. Стипендія  міського голови призначена курсанту Заливчому Олександру і студенту Комсомольському Максиму Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС за їх досягнення в навчанні та науковій діяльності. Вітаємо стипендіатів та пишаємося ними!

Стипендіати2  Стипендіати1

ТЕМАТИЧНИЙ ЗАХІД ТА ВИСТАВКА СТІННІВОК, ПРИСВЯЧЕНИХ 250-РІЧЧЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ І. П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО

9 вересня 2019року у Кременчуцькому коледжі ХНУВС був проведений тематичний захід “Іван Петрович Котляревський — засновник нової української літератури”. У цьому заході взяли участь курсанти навчальної групи ТМдбср-19-2. З нагоди вшанування видатного українського письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури, громадського діяча, нашого земляка І. П. Котляревського з урочистими словами до курсантів звернулася голова циклової комісії української та іноземної мов, викладач української мови та літератури Савченко Оксана Анатоліївна. Вона наголосила на непересічній особистості Івана Котляревського, на його творчому доробку, зокрема на поемі “Єнеїда”, на опері “Наталка Полтавка” та на комедії “Москаль - чарівник”. Яскравим моментом цього заходу було ознайомлення з творами Котляревського, зокрема з ілюстраціями, які оформлені українськими художниками Базилевичем А. Д. та Бурячком А. Д. У період з 9 по 16 вересня у Кременчуцькому льотному коледжі ХНУВС була проведена виставка стіннівок, присвячених постаті Івана Котляревського. Курсанти та студенти активно долучилися до участі у цьому заході, вони творчо, креативно продемонстрували свої знання по біографії І. П. Котляревського, висвітлили тематику художніх творів автора та виявили свої неординарні творчі здібності. Стіннівки підготували курсанти та студенти навчальних груп І курсу, а саме: ТПМдбср-19-1, ТЕдбср-19-1, Тедбср-19-2, ООТдбср-19-1, ООТдбср-19-2. Цей захід провели викладачі української мови та літератури Гардаш Валентина Вікторівна та Чередник Світлана Олексіївна. Викладачі циклової комісії української та іноземної мов, студенти та курсанти гідно вшанували пам'ять славетного митця Полтавщини — Котляревського Івана Петровича!

Голова циклової комісії української та іноземної мов Оксана Савченко

ПРОВЕДЕННЯ ЛЕКЦІЙ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ НАЦГВАРДІЇ УКРАЇНИ

На виконання наказу МВС від 09.08.2019 р. №668 «Про організацію підготовки військовослужбовців Національної гвардії України» з метою отримання військовослужбовцями НГУ нових компетентностей при здійсненні ними превентивних та поліцейських заходів примусу для  військовослужбовців  в/ч 3059 викладачами Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету  внутрішніх справ  були проведені лекції. Викладачем циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Хомяк О.В.   прочитана лекція з основ кримінального права.

Лекція практичного психолога Тріско О.М. присвячена темі:  “Ефективна комунікація”. Розкриті питання щодо особливостей професійного спілкування поліцейського з різними категоріями населення, з представниками засобів масової інформації, ефективного вирішення конфліктних ситуацій та протидії маніпуляцій. Оскільки однією з  особистісних характеристик, що відображує  рівень професіоналізму правоохоронця, є його комунікативна  компетентність. Опанування навичок ефективної комунікації, досконале володіння засобами професійного спілкування  є необхідною умовою виконання його функціональних обов'язків. На лекції були присутні 72 військовослужбовця, захід проходив за місцем дислокації військової частини.

 

 

158 РІЧНИЦЯ ПЕРЕПОХОВАННЯ ШЕВЧЕНКА НА ЧЕРНЕЧІЙ ГОРІ 

«… Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий…»
Т.Г.Шевченко

22 травня 2019 року Україна відзначає 158 річницю з дня перепоховання праху Т.Г.Шевченка на Чернечій горі у Каневі. Курсанти та студенти Кременчуцького льотного коледжу взяли участь у загальноміському мітингу, який відбувся біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку та поклали квіти до його підніжжя щоб віддати належну шану Кобзареві. Студентка навчальної групи БО-11 Наугольна Карина прочитала вірш Великого Кобзаря «Минають дні, минають ночі…»
 

ДЕНЬ НАУКИ

18 травня 2019 р. в навчальному відділі Кременчуцького льотного коледжу НАУ відбулися урочисті збори науково - педагогічного колективу з нагоди Дня науки, що  відзначається науковцями України. З вітальним словом до колективу навчального відділу звернувся начальник льотного коледжу, заслужений працівник авіаційного транспорту В. В. Головенський, який наголосив, що професійне свято вшановує вітчизняні наукові традиції та досягнення українських вчених.  Заступник  начальника коледжу з навчальної роботи, к.т.н. Ю.М. Шмельов підвів підсумки досягнень науково-педагогічних працівників і зазначив, що результати студентів і курсантів КЛК  у олімпіадах та конкурсах  теж надають підстави для гордості. Керівник наукового відділу, к.е.н. М.В. Петченко, наголошувала, що саме наука є основою інтелектуального потенціалу коледжу, нації та майбутнім для держави. 

З нагоди Дня науки  викладачам КЛК за наукові досягнення  були вручені Почесні грамоти, грамоти та подяки. 

КОМПЛЕКСНИЙ ЕКЗАМЕН ЗА ФАХОМ

15-16 травня  2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету проводився комплексний екзамен за фахом для студентів навчальної групи ПБз-41 напряму  підготовки 6.070102 «Аеронавігація» освітнього ступеню «бакалавр» з дисциплін: «Безпека польотів», «Навігація», «Принципи польоту».  Голова екзаменаційної комісії Гетьман  Юрій  Юрійович, заступник директора з організації льотної роботи ТОВ «ЕЙР ТАУРУС» та заступник голови екзаменаційної комісії Давиденко М.Ф, відзначили  високий рівень підготовки студентів. За результатами здачі комплексного екзамену екзаменаційна комісія постановила студентам навчальної групи ПБз-41 присвоїти кваліфікацію 3143 «пілот (другий пілот)»  і видати дипломи державного зразка.

16 травня  2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету проводився комплексний екзамен за фахом для курсантів навчальної групи ПБ-41 напряму  підготовки 6.070102 «Аеронавігація» освітнього ступеню «бакалавр» з дисциплін: «Безпека польотів», «Навігація», «Принципи польоту». Екзамени складалися перед екзаменаційною комісією у складі:

голови екзаменаційної комісії Гетьмана Юрія Юрійовича - Заступника директора з організації льотної роботи ТОВ «ЕЙР ТАУРУС».
заступника голови екзаменаційної комісії Давиденко М.Ф. - Голови циклової комісії (завідувач кафедри) авіаційного транспорту КЛК НАУ.
викладача Турсунова  А.Т.
викладача Луцького Ю.С.
викладача Яцини Є.В. 
викладача Тягнія В.Г.   

За результатами здачі комплексного екзамену екзаменаційна комісія постановила студентам навчальної групи ПБ-41 присвоїти кваліфікацію 3143 пілот (другий пілот)  і видати дипломи державного зразка:

Курсантам навчальної групи ПБ-41 Горайко В.В., Єдину В.В. присвоїти кваліфікацію 3143 «пілот (другий пілот)» та видати дипломи з відзнакою державного зразка.

17 травня  2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету проводився комплексний екзамен за фахом для курсантів  навчальної групи ПМ-31 спеціальності 272 Авіаційний транспорт, спеціалізації Льотна експлуатація освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» з дисциплін: «Безпека польотів», «Навігація», «Аеродинаміка». Екзамени складалися перед екзаменаційною комісією у складі:

голови екзаменаційної комісії Гетьмана  Юрія Юрійовича - заступника директора з організації льотної роботи ТОВ «ЕЙР ТАУРУС».
заступника голови екзаменаційної комісії Давиденко М.Ф. - Голови циклової комісії (завідувач кафедри) авіаційного транспорту КЛК НАУ.
викладача Турсунова  А.Т
викладача Ножнової М.О.
викладача Луцького Ю.С.         
викладача Тягнія В.Г.   

За результатами здачі комплексного екзамену екзаменаційна комісія постановила студентам навчальної групи ПМ-31  присвоїти кваліфікацію  «пілот (другий пілот)»  і видати дипломи державного зразка.

ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНОГО НАПРЯМУ

13 та 15 травня 2019 року у коледжі відбулася підсумкова атестація студентів економічного напряму спеціальності 071 Облік та адміністрування, спеціалізації Бухгалтерський облік,  освітнього-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст. Студенти показали високий рівень підготовки,  що було відзначено головою екзаменаційної комісії фінансовим директором ТОВ «Фламма» Тимошенко Аллою Олексіївною. Рішенням екзаменаційної комісії студентам спеціальності присвоєно кваліфікацію молодший спеціаліст з бухгалтерського обліку. Студенти Власенко Олександра, Пєшкова Марія, Теплякова Наталія і Сметанко Анастасія отримають дипломи з відзнакою.

14 травня 2019 року у коледжі відбулася урочиста лінійка, присвячена початку підсумкової атестації студентів напряму підготовки «Облік і аудит», освітнього ступеня бакалавр. Незважаючи на хвилювання, перший екзамен з економічної теорії для студентів пройшов успішно. Члени комісії відзначили високий рівень підготовки студентів.

16 травня 2019 року студенти склали останній комплексним екзаменом за фахом. Після успішного завершення атестації, рішенням екзаменаційної комісії студентам напряму присвоєно кваліфікацію бакалавр з обліку і аудиту. Студенти Бикова Анастасія, Вовк Дарія, Петрик Валентина і Федоренко Ірина отримають дипломи з відзнакою.

КОМПЛЕКСНИЙ ЕКЗАМЕН ЗА ФАХОМ

13-14 травня  2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету проводився комплексний екзамен за фахом для курсантів навчальних груп ТЕ-41 та ТЕ-42 галузі знань 0511 Авіаційна та ракетно-космічна техніка, спеціальності 5.05110302 «Експлуатація авіаційних електрифікованих комплексів», освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» з дисциплін: «Електрообладнання ПС», «Електропостачання ПС», «Авіаційні прилади та інформаційно-вимірювальні системи авіоніки». Екзамени складалися перед екзаменаційною комісією у складі:

- голови екзаменаційної комісії – Балаховського Сергія Леонідовича, авіаційного нагляду за льотною придатністю повітряних суден відділу північної регіональної інспекції Управління регіональних інспекцій Департаменту льотної експлуатації Державної авіаційної служби України;
- заступника голови екзаменаційної комісії – Бойка С.М., завідувача відділення (декана факультету) авіаційного транспорту, енергозабезпечення і управління;
- заступника начальника коледжу з навчальної роботи, к.т.н., викладача Шмельова Ю.М.;
- викладача Хебди А.С.;
- викладача Колонтаєвського І.А.

За результатами здачі комплексного екзамену екзаменаційна комісія постановила курсантам навчальних груп ТЕ-41, ТЕ-42 присвоїти кваліфікацію 3113 «Електромеханік» і видати дипломи державного зразка.

Курсантам навчальної групи ТЕ-41 Пономаренку О.А., Рижику М.М., Скарецькому Є.В та курсанту начальної групи ТЕ-42 Сімчук А.О. присвоїти кваліфікацію 3113 «Електромеханік» та видати дипломи з відзнакою державного зразка.

Голова ц/к (кафедри) ЕСУ  Чорна В.О.

ЕКСКУРСІЯ НА КРЕМЕНЧУЦЬКУ ТЕЦ

TEZ Курсанти Кременчуцького льотного коледжу НАУ за напрямом підготовки 141 «Електротехніка, електроенергетика та електромеханіка» та 173 «Авіоніка» під керівництвом  к.т.н., завідуючого відділення АТЕУ Бойка С.М., та викладача кафедри ЕСУ Стущанського Ю.В. прийняли участь в екскурсії на Кременчуцьку ТЕЦ, з метою професійного спрямування та ознайомлення з електротехнічним обладнанням.

 

 

 

 

АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ "ЛЬОТНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН"

6 травня 2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету розпочала роботу експертна комісія МОНУ з акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Льотна експлуатація повітряних суден» зі спеціальності 272 «Авіаційний транспорт» за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст. Експертна комісія, у складі голови експертної комісії КУЛІКА Анатолія Степановича, доктора технічних наук, професора, професора кафедри систем управління літальними апаратами Національного аерокосмічного університету імені М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» та члена експертної комісії ТОЛСТОГО Сергія Анатолійовича, голови циклової комісії з виробництва авіаційних літальних апаратів Київського авіаційного технікуму, зустрілася з начальником льотного коледжу Головенським В.В., заступником начальника коледжу з навчальної роботи Шмельовим Ю.М., завідувачем відділення (деканом факультету) авіаційного транспорту, електроенергетики і управління Бойком С.М., методистами, викладачами та курсантами коледжу.

ВИСНОВКИ КОМІСІЇ

210 РІЧНИЦЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ М.В. ГОГОЛЯ

Вшановуючи пам’ять  всесвітньо відомого майстра художнього слова, великого мислителя Миколи Васильовича Гоголя,  в КЛК НАУ з 05.04. по 12.04.2019 р. були проведені такі заходи: конкурс стіннівок « Герої Гоголя в моїй уяві», конкурс творчих робіт «Стежками Гоголя», які допомогли відкрити нові грані романтичного світу українського генія. Конкурси організувала і провела викладач української мови та зарубіжної літератури  Чередник С.О. Мета конкурсів: поглибити знання курсантів та студентів  про життєвий і творчий шлях М.В. Гоголя; розкрити зв`язки Гоголя з Україною та її культурою; виховувати патріотичні почуття. Зі словами привітання виступив заступник начальника коледжу з навчальної роботи, кандидат технічних наук, Шмельов Ю.М., який  наголосив, що саме М.В. Гоголь уперше в українській історіографії заговорив про державну незалежність України. До вітального слова  долучилася керівник наукового відділу, кандидат економічних наук, Петченко М.В., яка говорила про унікальність Гоголя як історика, пророка, який  показав трагічне становище Гетьманської держави в умовах Російської колоніальної імперії.  

Журі підбило підсумки, де було  відзначено творчий підхід, змістовність, сучасний напрямок, художній рівень і багатство фантазії  авторів творів та стіннівок. У конкурсі стіннівок брали участь 16 курсантів та студентів першого курсу, у конкурсі творчих робіт — 18. Усі представлені роботи були креативними, оригінальними  і яскравими. Газети містили фото, малюнки, цікаві факти про життя і творчість письменника.

Переможцями конкурсу стіннівок стали:
І місце – Ляшко Максим, навчальна група ТМ-11;
ІІ місце – Рішко Євгенія, навчальна група ТМ-11;
ІІІ місце – Михальський Давид, навчальна група ТМ-11;
За оригінальність – Солоненко Євгенія, навчальна група ТМ-11.
 
Переможцями конкурсу творчих робіт стали:
І місце – Возна Лілія,  навчальна група БО-11;
ІІ місце – Гава Олександра,  навчальна група БО-11;
ІІІ місце —  Турков Владислав,  навчальна група ТМ-12.

Викладач української мови  та зарубіжної літератури         С.О. Чередник

39 ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, КУРСАНТІВ ТА СТУДЕНТІВ "АВІАЦІЯ ТА КОСМОНАВТИКА: СТАН, ДОСЯГНЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ", ЯКА ПРИСВЯЧЕНА ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ АВІАЦІЇ І КОСМОНАВТИКИ

10 квітня 2019 р. в Льотній академії Національного авіаційного університету проводилась 39 Всеукраїнська науково - практична конференція молодих учених, курсантів та студентів «Авіація та космонавтика: стан, досягнення і перспективи», яка була присвячена Всесвітньому Дню авіації і космонавтики. В конференції брали участь викладачі і курсанти Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету. Викладачами коледжу були відібрані і підготовлені найбільш активні і схильні до наукової роботи курсанти, які разом з своїми науковими керівниками підготували доповіді про нові досягнення в дослідженнях авіаційної техніки, перспективах її розвитку, аналіз існуючих теорій і методів аеродинамічного розрахунку несучих поверхонь літаків і вертольотів, безпеки польотів ПС і запропонували свої прогнози і пропозиції щодо удосконалення авіаційної техніки, що знаходиться в експлуатації. Пленарне засідання конференції проводилось в приміщенні Будинку культури «Авіатор». Конференцію відкрив ТВО Начальника Льотної академії НАУ, д. т. н., професор Дрезналь Артур Генріхович. В президії конференції також брали участь екс - начальник Льотної академії НАУ д. т. н., професор Неділько Сергій Миколайович помічник начальника академії з ЗП та ІР, завідувач наукового відділу академії Сидоров М. В. і інші посадові особи академії. Всі доповіді були актуальними, цікавими, змістовними, носили елементи наукової новизни і інноваційних підходів до удосконалення зразків авіаційної техніки, обладнання, технічного обслуговування, технології виготовлення і нових поглядів на підготовку пілотів і авіаційних фахівців технічних спеціальностей.

Найбільш змістовним і науково цікавим була доповідь курсанта 4 курсу ПБ – 41 Товкачука М. Ю.

За результатами доповідей, їх змістовності і наукової новизни організаційний комітет НТК ЛА НАУ відмітив найбільш цікаві доповіді і доповідачі були нагороджені почесними грамотами від начальника Льотної академії НАУ.

Після закінчення конференції курсанти коледжу ознайомились з навчально-тренажерним комплексом літаків Ан – 2, Ан – 24, Як – 40, Як – 42, де їм інструктори продемонстрували можливості кожного тренажера і особливостей підготовки пілотів літаків. Потім курсанти відвідали музей Кіровоградської льотної академії, де працівники музею ознайомили їх з історією створення і розвитку льотної академії, з перспективами подальшої діяльності академії і напрямками її розвитку.

Відповідальний за участь в НПК від КЛК НАУ 
В. Г. ТЯГНІЙ

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ЗАГАЛЬНОЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

У період 09.04.2019 по 12.04.2019 в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було проведено тиждень циклової комісії загальноекономічних дисциплін. Тиждень циклової комісії загальноекономічних дисциплін організували та провели голова циклової комісії Бондаренко Л.Ф. та викладачі циклової комісії Старчик Н.В., Луценко Г.П., Лєбєдєва Д.О. та Носач І.В. В рамках тижня було проведено такі заходи:

09.04.2018р. було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Економічний аналіз». Олімпіада була організована та проведена викладачем Луценко Галиною Павлівною. В олімпіаді зареєструвалося студенти навчальної групи БО-31 та БО-32.

Переможцями олімпіади «Економічний аналіз» стали:
Власенко  Олександра Василівна (навчальна група БО – 31) – І місце;
Теплякова Наталія Олександрівна (навчальна група БО – 31) - ІІ місце;
Павлов Ростислав Олегович (навчальна група БО - 31) - ІІІ місце.

11.04.2019р. було проведено ділову гру «Банківська система і регулювання ринку»  з  дисципліни «Макроекономіка». Конференцію організував та провів викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь студенти відділення економічних спеціальностей навчальної групи ОА – 31.

12.04.2019р. було проведено конференцію з економічної теорії. Конференцію організували та провели викладачі Старчик Наталія Валентинівна та Лєбєдєва Дар’я Олександрівна. В конференції з економічної теорії взяли участь студенти відділення економічних спеціальностей навчальної групи ОА – 31. Подяки отримали Бандура А.О., Боцман Д.Г., Панченко-Дреймане А.К., Комсомольський М.Г.

12.04.2018р. відбулося підведення підсумків тижня циклової комісії та нагородження листами подяки та грамотами переможців та учасників тижня циклової комісії загальноекономічних дисциплін. Вітаємо учасників тижня ц/к загальноекономічних дисциплін та бажаємо успіхів у подальшому вивченні економічних дисциплін!

Голова циклової комісії   Л.Ф. Бондаренко

 СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ НА ТЕМУ "ЕКОНОМІЧНА КОНКУРЕНЦІЯ ЯК ОСНОВА ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ"

12 квітня 2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами була  проведена наукова конференція з економічної теорії на тему «Економічна конкуренція як основа економічної безпеки України». Урочисте відкриття конференції розпочалося з промови голови ц/к загальноекономічних дисциплін Бондаренко Л.Ф., яка розповіла про важливість вивчення економічної теорії. З вітальним словом звернувся заступних начальника коледжу з навчальної роботи, кандидат технічних наук, Шмельов Ю.М., який наголосив, що якісна економічна теорія - це основа економічної політики. До вітального слова долучилася керівник наукового відділу, кандидат економічних наук Петченко М.В., яка підкреслила важливість ролі економічного теорії у сучасному світі та закликала студентів приймати активну участь у науковій діяльності. Конференцію організували та провели викладачі Старчик Н.В. та Лєбєдєва Д.О. Мета проведення: з’ясування економічних аспектів економічної безпеки України та економічної конкуренції. В конференції з економічної теорії взяли участь студенти відділення економічних спеціальностей навчальної групи ОА – 31.

Доповіді підготували:
Доповідь 1. Економічна безпека України - Боцман Д.Г.
Доповідь 2. Економічна конкуренція та конкурентна політика - Панченко-Дреймане А.К.
Доповідь 3. Перспективи капіталізму: вичерпаність капіталізму чи його модифікація? - Комсомольський М.Г.
 Доповідь 4. Конкурентна стратегія подальшої інтеграції України в міжнародний економічний простір. - Бандура А.О.

Вітаємо учасників конференції та бажаємо успіхів у подальшому вивченні економічної теорії!

Викладачі  Н.В. Старчик
Д.О. Лєбєдєва

ДІЛОВА ГРА "БАНКІВСЬКА СИСТЕМА І РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ"

11 квітня 2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА - 31 було проведено ділову гру «Банківська система і регулювання ринку»  з  дисципліни «Макроекономіка». Урочисте відкриття ділової гри розпочалося з промови голови ц/к загальноекономічних дисциплін Бондаренко Л.Ф., яка розповіла про важливість роль банківської системи в регулюванні економіки. З вітальним словом звернувся заступних начальника коледжу з навчальної роботи, кандидат технічних наук, Шмельов Ю.М., який наголосив, що в умовах капіталізму в більшій мірі використовується ринковий механізм як вид координаційного механізму але роль державного регулювання економіки (ієрархії) теж дуже важлива. До вітального слова долучилася керівник наукового відділу, кандидат економічних наук Петченко М.В., яка підкреслила важливість монетарної політики держави та її інструментів. Ділову гру організував та провів викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи: 

Бандура А.О., Боцман Д.Г., Браілко К.О. Комсомольський М.Г., Миколаєнко Н.В., Панченко-Дреймане А.К та Шармай П.В.

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про вплив держави на роботу фірм. Завдання ділової гри: змоделювати діяльність центральних органів управління ринкової економіки – міністерства фінансів і державної банківської системи, які за допомогою інструментів монетарної і фіскальної політики впливають на обсяги виробництва і прибуток автомобільних компаній. Були розглянуті дії центрального банку, міністерства фінансів, власників і менеджерів комерційних банків і автомобільних фірм на базі економічних розрахунків. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань. Вітаємо учасників ділової гри та бажаємо успіхів у подальшому вивченні макроекономіки!

Викладач   Н.В. Старчик

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ "ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ"

09 квітня 2019р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Економічний аналіз».  Урочисте відкриття олімпіади розпочалося з промови голови ц/к загальноекономічних дисциплін Бондаренко Л.Ф., яка розповіла про важливість вивчення економічного аналізу. З вітальним словом звернувся заступних начальника коледжу з навчальної роботи, кандидат технічних наук, Шмельов Ю.М., який наголосив, що в умовах сьогодення знання з економічного  аналізу є не тільки запорукою успішної кар’єри, а й показником економічної освіченості людини. До вітального слова долучилася керівник наукового відділу, кандидат економічних наук Петченко М.В., яка підкреслила важливість ролі економічного аналізу у сучасному світі. Викладач економічного аналізу Луценко Г.П., зазначила що економічний аналіз є важливим елементом сучасного житті, що володіючи економічним аналізом людина відкриває для себе можливість якісного аналізу та вирішення економічних питань.  Викладач економічного аналізу Луценко Г.П. ознайомила студентів з правилами написання робіт та роздала завдання для олімпіади. Переможцями олімпіади «Економічний аналіз» стали: 

Власенко  Олександра Василівна (навчальна група БО – 31) – І місце;
Теплякова Наталія Олександрівна (навчальна група БО – 31) - ІІ місце;
Павлов Ростислав Олегович (навчальна група БО - 31) - ІІІ місце.

No images found.

Вітаємо переможців та учасників олімпіади та бажаємо успіхів у подальшому вивченні економічного аналізу!

Викладач  економічного аналізу    Г.П. Луценко

ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ "АВІОНІКА" ТА "АЕРОНАВІГАЦІЯ", ЩО ПРОВОДИЛАСЬ В НАЦІОНАЛЬНОМУ АЕРОКОСМІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМ. ПРОФ. М. Є. ЖУКОВСЬКОГО "ХАРКІВСЬКИЙ АВІАЦІЙНИЙ ІНСТИТУТ" 

Згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України № 1313 від 28 листопаду 2018 р. “Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей “Авіоніка та Аеронавігація” 18 і 19 квітня 2019 року на базі Національного аерокосмічного університету ім. проф. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” проводився ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей “Авіоніка та Аеронавігація”. Реєстрація учасників Олімпіади проводилась в вестибюлі Радіотехнічного корпусу ХАІ з 08.00 до 09.30. Пленарні збори учасників олімпіади відбулися в ауд. 235 Радіотехнічного корпусу ХАІ з 9.30 до 10.00. Вступне слово було надано проректору ХАІ з науково-педагогічної роботи ЗАЙЦЕВУ В. Є. , який поздоровив учасників олімпіади і побажав їм успіху в творчій роботі. До учасників Олімпіади звернувся завідувач кафедри “Системи управління ЛА” ДЕРГАЧОВ К. Ю., який також поздоровив учасників Олімпіади і побажав їм подальших успіхів в творчій боротьбі. Організатор Олімпіади ГАВРИЛЕНКО О. В. довела порядок проведення і місце змагань:

- учасники Олімпіади з спеціальності “Авіоніка” були розміщені в ауд. 430, від Кременчуцького льотного коледжу НАУ по цьому напрямку був представлений курсант навчальної групи ТЕ-41, ЧЕПІНОГА Роман Олександрович;

- учасники  Олімпіади з спеціальності “Аеронавігація” були розміщені в ауд. 511, від Кременчуцького льотного коледжу НАУ по цьому напрямку був представлений курсант навчальної групи ПБ-41, ГОРАЙКО Владислав Віталійович.

Від навчальних закладів України з спеціальності “Авіоніка” в Олімпіаді прийняли участь 23 учасника. Нагороджені грамотами учасників.

Відповідальний за участь в Олімпіаді
від КЛК НАУ    В. Г. ТЯГНІЙ

ПІДСУМКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО СТУДЕНТСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР-2019"

12 квітня, в день Авіації і космонавтики, Фонд Бориса Колєснікова підвів підсумки Всеукраїнського студентського конкурсу "Авіатор 2019" і оголосив імена ста його переможців.  У нинішньому навчальному році в "Авіаторові" взяли участь 8 500 студентів з 50 технічних і авіаційних ВНЗ країни. Вони пройшли чотири відбіркові етапи: тестування по історії і теорії галузі, технічному англійському, точним наукам, а також захистили бізнес-кейси перед експертами у фіналі проекту. Переможцями із числа курсантів Кременчуцького льотного коледжу НАУ стали Горайко Владислав Віталійович курсант навчальної групи ПБ-41 та Рибченко Данило Віталійович курсант навчальної групи ТЕб-31. Вони були нагороджені сертифікатами на поїздку до Міжнародного авіакосмічного салону Ле Бурже у Францію.

Президент Фонду привітав сто кращих студентів з блискучою перемогою в конкурсі і майбутньою поїздкою на престижний авіафорум Ле Бурже в Париж. "Наша країна внесла гідний вклад в історію світової космонавтики і авіації. І, попри те, що за останні п'ять років ми не випустили жодного літака, дивлячись на наших переможців, я абсолютно упевнений в майбутньому української авіації і в майбутньому хлопців. Серед їх робіт є хороші масштабні розробки в області безпілотних літальних апаратів, навіть є пропозиція по зменшенню Boeing 787 Dreamliner. Конкурсна комісія розгляне 4-5 проектів переможців на виділення додаткового гранту для створення ними і їх командами власного бізнесу", - відмітив Борис Колєсніков. 

Поїздка курсантів у Францію відбудеться в червні. На авіафорумі вони побачать новинки і кращі досягнення світової авіакосмічної галузі, поспілкуються з професіоналами, пройдуть майстер-класи, а також відвідають відомий парк розваг Діснейленд.

КОНКУРС СТІНГАЗЕТ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "БІОЛОГІЯ І ЕКОЛОГІЯ"   

12 квітня  2019 року на факультеті «Авіаційного транспорту, електроенергетики і управління»  викладачами Сиволожською В.М. та Драгомерецькою А.В., серед курсантів та студентів першого року навчання, було проведено конкурс стінгазет присвячених тижню боротьбі з туберкульозом. З  промовою до студентів та викладачів звернулися: заступник начальника коледжу, кандидат технічних наук Шмельов Юрій Миколайович, заступник начальника коледжу з виховної роботи, спеціаліст вищої категорії, викадач –методист Старосельський Ігор Валентинович та керівник наукового відділу, кандидат економічних наук Петченко Марина Валентинівна.

В конкурсі стінних газет прийняли   участь  курсанти та студенти наступних навчальних груп : 
БО-11 -   Наугольна К., Ярина А., Білик К., Остапенко К.
ООТ-11-  Романовська Є., Петрова В., Пісня Д., Алєксєєва Ю.
ТПМ-11-  Сметанко В., Зеленіна А., Голуб С.
ТМ- 11  -  Солоненко Є., Ляшко М.
ТМ- 12  -  Рудик Р., Турков Д.
ТЕ  -11  -  Луковський  М.
ТЕ -12  -   Захарченко О., Костевич К., Нелепа Б., Біденко В.

    

Переможцями конкурсу стінгазет  стали наступні курсанти та студенти :
-  Солоненко Євгенія Анатоліївна  (навчальна група ТМ-11) - І місце
-  Остапенко Катерина Сергіївна    (навчальна  група БО-11) - ІІ місце
    та Ляшко Максим Олександрович  (навчальна група ТТ- 11) - ІІ місце;
-  Романовська Єлізавета  Анатоліївна та Петрова Ванесса-Даніель Олегівна
                                                            (навчальна група  ООТ-11) - ІІІ місце.

Переможцям та учасникам конкурсу  бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач дисципліни «Біологія і екологія»   В.М. Сиволожська

ПЕРЕМОГА У ІІ ЕТАПІ Х ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З МАТЕМАТИКИ

11.04.2019 року відбувся ІІ етап Х Всеукраїнської олімпіади з математики серед студентів перших курсів у Полтавському коледжі нафти і газу Полтавського національного технічного університету імені Ю. Кондратюка. Переможцем олімпіади став курсант КЛК НАУ Кравчук Олександр під керівництвом викладача вищої категорії Назаренко Надії Петрівни. Вітаємо переможця та бажаємо йому подальшої перемоги!

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ "ХІМІЯ"

29.03.2019 р. у Кременчуцькому льотному коледжі відбулася Олімпіада з дисципліни «Хімія» серед курсантів і студентів І і ІІ курсів, які навчаються на основі базової загальної середньої освіти. В Олімпіаді взяли участь курсанти та студенти семи навчальних груп. Урочисте відкриття Олімпіади розпочалося з промови тимчасово виконуючої обов’язки голови циклової комісії пально-мастильних матеріалів Реути А. В., яка розповіла про важливість вивчення хімії та її місце в сучасній промисловості, медицині, освіті. З вітальним словом звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи, кандидат технічних наук, Шмельов Ю.М., який підкреслив, що на теперішній час знання з хімії є показником освіченості людини, широти її кругозору, світогляду. Керівник наукового відділу, кандидат економічних наук, Петченко М.В. відзначила, що хімія є важливим елементом існування всього живого, застосовується у харчовій, фармацевтичній промисловості,  має суттєве значення для авіаційного транспорту як шлях створення новітніх матеріалів. Викладач-методист Курбанов К. Р.  привітав учасників Олімпіади та побажав їм успіхів. Викладач хімії Козловська Т. Ф. ознайомила курсантів і студентів з правилами виконання олімпіадних завдань та роздала завдання для Олімпіади.

Переможцями Олімпіади стали:
І місце – Глущенко С. Д., Овчаренко О. В., навчальна група ТМ–12;
ІІ місце – Шліхар Т. В., навчальна група ТПМ–21;
                Кулинич Є. О., навчальна група ТМ–12;
ІІІ місце – Шаманський Є. О., Третяков А. О., навчальна група ТМ–11;
                Хоренко Д. О., навчальна група ТЕ–11;
                Попенко І. В., навчальна група ТПМ–21.

Вітаємо переможців та учасників Олімпіади та бажаємо успіхів у подальшому вивченні хімії!

Викладач хімії Т. Ф. Козловська

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ (КАФЕДРИ) УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ 

З 25 по 29 березня 2019 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було проведено тиждень циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування. На відкритті тижня циклової комісії (кафедри) з вітальним словом до студентів та викладачів звернулися заступник начальника коледжу, кандидат технічних наук Шмельов Юрій Миколайович та керівник наукового відділу, кандидат економічних наук Петченко Марина Валентинівна. В рамках тижня циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування 27 березня було проведено олімпіаду з фінансового обліку серед студентів спеціальності 071 Облік і оподаткування (спеціалізація Бухгалтерський облік). Олімпіаду організували та провели викладачі циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування Хиль Л.П., Бондаренко Л.Ф.

В олімпіаді з фінансового обліку взяли участь студенти:
Власенко Олександра Василівна (навч. група БО-31);
Теплякова Наталія Олександрівна (навч. група БО-31);
Назаренко Тетяна Олександрівна (навч. група БО-32);
Козерло Аліна Олександрівна (навч. група БО-32);
Онішко Любов Вікторівна (навч. група БО-32);
Поліщук Джульєтта Дмитрівна (навч. група БО-31);
Пєшкова Марія Олексіївна (навч. група БО-31);
Ачілова Вероніка Дмитрівна (навч. група БО-31).         
           
Переможцями стали:
1 місце - Теплякова Наталія Олександрівна (навч. група БО-31);
2 місце - Власенко Олександра Василівна (навч. група БО-31);
3 місце - Пєшкова Марія Олексіївна (навч. група БО-31).

Переможці олімпіади нагороджені грамотами заступника начальника коледжу, учасники отримали листи подяки. 28 березня 2019 викладачами циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування було проведено науковий семінар «Новини бухгалтерського та податкового законодавства – 2019». Проведення наукового семінару направлене на висвітлення змін в бухгалтерському та податковому законодавстві України 2019 року, підвищення актуальності наукової та прикладної складових при вивченні  облікових дисциплін.

В заході надавалася можливість участі всім бажаючим студентам спеціальності    071 Облік і оподаткування, а також викладачам.

Семінар проводився за таким планом:
1. Реєстрація студентів - доповідачів семінару;
2. Проведення наукового семінару «Новини бухгалтерського та податкового законодавства – 2019»;
3. Підведення підсумків наукового семінару «Новини бухгалтерського та податкового законодавства – 2019».
Доповіді підготували студенти:
Поліщук Джульєтта Дмитрівна(навч. група БО-31);
Теплякова Наталія Олександрівна (навч. група БО-31);
Власенко Олександра Василівна (навч. група БО-31);
Павлов Ростислав Олегович (навч.група БО-31);
Петрик Валентина Валеріївна (навч. група ОА-41);
Федоренко Ірина Валентинівна (навч. група ОА-41).

Всі учасники заходу отримали призи та пам’ятки для бухгалтерів, підготовлені при підтримці редакції газети «Все про бухгалтерський облік». В організації заходу приймали активну участь всі викладачі циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування. Всі присутні студенти та викладачі висловили вдячність за своєчасно доведену інформацію щодо змін у законодавстві, дали позитивні відгуки і підкреслили, що проведення таких заходів підвищує актуальність прикладної складової облікових дисциплін та рівень знань студентів. Дякуємо всім учасникам тижня циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії (завідувач кафедри)
управління та адміністрування     О.І. Пушкар

ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ 

У період з 18 по 22 березня 2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі   на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено Тиждень англійської мови, який організували та провели т.в.о. голови циклової комісії Гардаш В.В. та викладачі іноземної мови: Іванченко Л.В., Гужина С.А., Бакута С.В., Самойленко М.В. З урочистою промовою виступив заступник начальника коледжу з навчальної роботи, кандидат технічних наук, Шмельов Ю.М., який сказав, що англійська  мова відіграє у житті  людини важливу роль, з її допомогою ми розширюємо кругозір, долучаємося до чужої культури, йдемо по кар'єрних сходах і по-новому дивимося на навколишній світ. До вітального слова приєдналась керівник наукового відділу, кандидат економічних наук, Петченко М.В.,яка повідомила, що вивчаючи іноземну мову крок за кроком можна побачити свої здобутки і напрацювання, а коли видно результат, є бажання рухатись далі, вдосконалювати свої знання та вміння, всебічно розвиватись та долати мовні бар’єри. Відкриття Тижня розпочалося святковою програмою, під час якої були виконані музичні композиції англійською мовою та продекламовані поезії, з метою заохочення студентів та курсантів до вивчення іноземної мови. Протягом Тижня створювалась мовна атмосфера  за допомогою музики, пісень та презентацій, - тобто кожен день був заповнений іноземною мовою. У процесі спілкування курсанти та студенти коледжу отримали додаткову інформацію про сфери застосування іноземної мови та з користю провели свій вільний час. Викладачі іноземної мови надали можливість курсантам і студентам проявити  себе у ролі ведучих заходів та виконавців різних доручень.

Були проведені такі заходи:
-  перегляд серіалу “The Supersizers Eat” з його обговоренням до теми “Cuisine”
Навчальні групи: ТМ-12, ТПМ-11
- Олімпіада з дисципліни “Іноземна мова”.
- “Мої улюблені англійські та американські письменники”
 
В Олімпіаді з дисципліни “Іноземна мова” брали участь студенти та курсанти І курсу.
Журі підбило підсумки та визначило переможців Олімпіади:
І місце – Сітуліна Д.В., навчальна група ООТ-11;
ІІ місце – Романовська Є.В., навчальна група ООТ-11;
ІІІ місце – Гончаренко Р.С., навчальна група ТЕ-11.
 
Усі, хто долучився до активного проведення Тижня англійської мови, були відзначені подяками, а саме:
- Павленко В.П., навчальна група БО-11;
- Сітуліна Д.В., навчальна група ООТ-11;
- Олійник Н.К., навчальна група ООТ-11;
- Петрова В.-Д.О., навчальна група ООТ-11;

22 березня 2019 року відбулося підбиття підсумків, нагородження грамотами та листами подяки переможців та учасників. Дякуємо всім учасникам і переможцям Тижня англійської мови! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог! 

Т.в.о. голови циклової комісії  В.В. Гардаш

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ "ІНОЗЕМНА МОВА" 

20.03.2019 р. у Кременчуцькому льотному коледжі відбулася Олімпіада з дисципліни “Іноземна мова” серед курсантів та студентів І курсу, які навчаються на основі базової загальної середньої освіти. В Олімпіаді взяли участь курсанти та студенти семи навчальних груп. Урочисте відкриття Олімпіади розпочалося з промови тимчасово виконуючої обов’язки голови циклової комісії української та іноземної мов Гардаш В.В., яка розповіла про важливість вивчення іноземної мови та її місце в сучасній освіті. З вітальним словом звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи, кандидат технічних наук, Шмельов Ю.М., який наголосив, що в умовах сьогодення знання іноземних мов є не тільки запорукою успішної кар’єри, а й показником освіченості людини, можливістю спілкуватися з іноземцями та знаходити друзів з усіх куточків світу. До вітального слова долучилася керівник наукового відділу, кандидат економічних наук, Петченко М.В., яка підкреслила, що роль англійської мови у сучасному світі очевидна, вона є найважливішим комунікативним засобом на міжнародному рівні. Викладач іноземної мови Іванченко Л.В. зазначила, що іноземна мова є важливим елементом сучасного життя і використовується в усіх галузях освіти, політики, науки та культури, а також повідомила, що володіючи іноземною мовою людина відкриває для себе світ, наповнений новими знаннями, відкриттями та подорожами. Викладач іноземної мови Самойленко М.В. привітала учасників Олімпіади та побажала їм успіхів. Викладачі іноземної мови Бакута С.В. та Іванченко Л.В. ознайомили курсантів та студентів з правилами написання робіт та роздали завдання для Олімпіади.

Переможцями Олімпіади стали:
І місце – Сітуліна Д.В., навчальна група ООТ-11;
ІІ місце – Романовська Є.В., навчальна група ООТ-11;
ІІІ місце – Гончаренко Р.С., навчальна група ТЕ-11.

Вітаємо переможців та учасників Олімпіади та бажаємо успіхів у подальшому вивченні іноземної мови!

Викладач іноземної мови Л.В. Іванченко

МІЖНАРОДНИЙ МАТЕМАТИЧНИЙ КОНКУРС "КЕНГУРУ" 

21 березня 2019 року в стінах КЛК НАУ під керівництвом  заступника начальника коледжу з навчальної роботи, к.т.н. Шмельова Ю.М. та  координатора  Петченко М.В. к.е.н., керівника наукового відділу вперше проведений Міжнародний математичний  конкурс «Кенгуру».  Метою конкурсу є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, курсантів розвиток їх інтелектуальних здібностей, активізація творчої діяльності вчителів, вироблення методичних рекомендацій щодо вдосконалення навчальних програм та підручників шляхом аналізу статистичних даних результатів конкурсу. Конкурс проводився  в віковій групі «Юніор» у підгрупах викладачів математики: Пилипенко Л.М., Назаренко Н.П. 

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ "ЛЮДСЬКИЙ ФАКТОР В ЗАБЕЗПЕЧЕННІ БЕЗПЕКИ ПОЛЬОТІВ ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН"                                             

11 березня — 22 березня 2019 року завідувач кафедри авіаційного транспорту КЛК НАУ Давиденко Михайло Федорович кандидат технічних наук, професор провів семінар-тренінг “Людський фактор в забезпеченні безпеки польотів при експлуатації повітряних суден” з викладачами та курсантами Кременчуцького льотного коледжу. По закінченню семінару були вручені сертифікати.

ЗАХОДИ НА ВІДЗНАЧЕННЯ ШЕВЧЕНКІВСЬКИХ ДНІВ

                                                                                 І став для нас Шевченко заповітом,
                                                                                 Безсмертним, як саме людське життя.
                                                                                 Ми будем славить перед цілим світом
                                                                                 Живе й святе Шевченківське ім’я!

Вшановуючи пам’ять великого митця, поета, художника, пророка національного відродження Тараса Григоровича Шевченка в КЛК НАУ з 04.03. по 07.03.2019 р. були проведені такі заходи: конкурс стіннівок «Шевченкові твори нашими очима», конкурс творів «Тобі, Тарасе, шану складаємо», які допомогли відкрити нові грані романтично-поетичного світу українського генія. Конкурси організували і провели викладачі української мови та літератури  Чередник С.О., Гардаш В.В., Савченко О.А.   Мета конкурсів: популяризація мистецької спадщини Т.Шевченка, формування творчої уяви курсантів та студентів, створення умов для інтелектуального і духовного розвитку та патріотичного виховання, а також шанобливого ставлення до відродження духовної культури українського народу. Зі словами привітання виступив заступник начальника коледжу з навчальної роботи, кандидат технічних наук, Шмельов Ю.М., де наголосив, що Шевченко належить не лише Україні — всьому людству, хоч кожне його слово — про Україну.  До вітального слова  долучилася керівник наукового відділу, кандидат економічних наук, Петченко М.В., де зазначила, що творча скарбниця Т.Г. Шевченка — це твори, які виявляють патріотизм і почуття національної гідності поета, його незнищене Пророкове слово, яке вчить нас незламності, виховувати громадянську свідомість та активну життєву позицію. Викладач української мови та літератури Савченко О.А. разом зі студентами та курсантами навчальних груп БО-11, ТМ-12, ТПМ-11 помандрували Тарасовими шляхами, аналізуючи період, що дістав назву “трьох літ”. Вдало поєднуючи виразне читання Шевченкових творів, а саме: “Минають дні, минають ночі”, “Ой три шляхи широкії”, “Мені однаково, чи буду”, “Думи мої думи” “Заповіт”, “І мертвим, і живим, і не народженим землякам моїм” - із мандрівкою місцями, де Шевченко жив, зупинявся, перебував під наглядом жандармерії, відбував покарання, і, найцінніше, творив поетичну спадщину.

Після прослуховування презентації були визначені переможці конкурсу читців Шевченкових творів, а саме:
І місце — Наугольна Карина, студентка навчальної групи БО-11;
ІІ місце — Сайко Марина, студентка навчальної групи БО-11 та Голуб Софія, курсант навчальної групи ТПМ-11;
ІІІ місце — Гава Олександра, студентка навчальної групи БО-11.

Усі, хто долучився до екскурсу життям та творчістю великого Кобзаря, були відзначені подяками, а саме: курсанти навчальної групи ТМ-12 — Рудик Руслан, Гамза Артем, Овчаренко Олександр та Чобенко Іван, а також студентки навчальної групи БО-11 — Возна Лілія та Лисак Вікторія.

Журі підбило підсумки, де було  відзначено творчий підхід, змістовність, сучасний напрямок, художній рівень і багатство фантазії  авторів творів та стіннівок. У конкурсі стіннівок брали участь 25 курсантів та студентів першого курсу, у конкурсі творів — 18. Усі представлені роботи були креативними, оригінальними  і яскравими. Газети містили фото, малюнки, цікаві факти про життя і творчість Великого Кобзаря.

Переможцями конкурсу стіннівок стали:
І місце — Кузьменко Марія, навчальна група ООТ-11;
ІІ місце — Сластьон Ірина, навчальна група ООТ-11;
ІІІ місце — Сластьон Алла, навчальна група ООТ-11.
Переможцями конкурсу творів стали:
І місце — Рикова Катерина,  навчальна група ТПМ-11;
ІІ місце — Заливчий Олександр,  навчальна група ТЕ-12;
ІІІ місце — Нєлєпа Богдан,  навчальна група ТЕ-12.

 

Тож запам’ятаймо щирі слова поета, бо вони допоможуть нам жити, за будь-яких обставин залишатися з народом, долати комплекси меншовартості, пишатися його цінностями, позбутися безпам’ятства, боротися для того, щоб наша ненька-Україна піднялася з колін, щоб “ожила добра слава. Слава України!»

Вітаємо переможців! Бажаємо успіхів!

Викладач української мови та літератури  В.В. Гардаш
Викладач української мови та зарубіжної літератури   С.О.Чередник
Викладач української мови та літератури  О.А.Савченко

ПРО КАРПАТСЬКУ УКРАЇНУ

І все ж перед  Богом схилю я коліна
За те, що Вкраїна Карпатська була,
Що є на планеті Карпатська Вкраїна,-
Любім її, браття, вона ще мала.
Любім не за гроші й за сині волошки,
А просто за те, що вона у нас є…
Стоїть наодинці із Богом Волошин,
І Бог до Вкраїни обличчям встає.

Такими словами у Кременчуцькому льотному коледжі розпочався єдиний виховний захід до 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України. Карпатська Україна – одна з п’яти земель, що входили до складу чехословацької держави в 1920-1938рр. Територіально вона практично співпала з нинішньою Закарпатською областю України. Незалежність Карпатської України була проголошена в березні 1939р. Карпатська Україна проіснувала декілька днів, не встоявши під ударами угорських військ. Курсанти та студенти дізналися про історію створення Карпатської України, подумки перенеслися в буремний  1939 рік, згадали імена видатних державних діячів Закарпаття, діяльність яких сприяла формуванню української державності, познайомилися із значенням Карпатської України у формуванні сучасної незалежної Української держави. Як зазначив у своєму виступі заступник начальника коледжу з виховної роботи І.В.Старосельський, проголошення Карпатської України незалежною державою мало велике історичне значення. Воно продемонструвало прагнення українського народу до створення власної держави, його готовність до жертв заради великої мети. Тільки зараз ми починаємо усвідомлювати, що Карпатська Україна 1938-1939 років стала тим містком, що поєднав державотворчі змагання українців від держави Володимира Великого і аж до проголошення незалежності України в 1991 році. 

 

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН ТА ІНФОРМАТИКИ

З усіх істинних наук,
як твердять Арістотель і Авероес,
наші математичні науки найістинніші і
мають перший ступінь вірогідності,
решта природничих наук іде за ними.

Л.І. Пачолі

Вже стало доброю традицією проводити в останні дні лютого,тиждень циклової комісії фізико-математичних наук та інформатики. Мета тижня – привернути увагу курсантів та студентів до точних наук, показати їх красу, практичну спрямованість, ознайомити з маловідомими математичними фактами, фізичними явищами, розвивати інформаційну культуру, показати значущість і роль математики, фізики, інформатики в сучасному динамічному суспільстві, підкреслити зв’язок із загально професійними та спеціальними дисциплінами; сприяти формуванню осмислених систематичних знань про метод проектів; розвивати навички проектно -дослідницької роботи, творчі здібності курсантів, вміння самостійно працювати з різними джерелами інформації.

На відкритті тижня циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформатики виступили з привітаннями та надихнули на перемогу курсантів і студентів заступник начальника коледжу з навчальної роботи, кандидат технічних наук Шмельов Юрій Миколайович та керівник наукового відділу, кандидат економічних наук Петченко Марина Валентинівна. Тиждень циклової комісії ФМІ, проходив під девізом «Тисячі шляхів ведуть до помилки, але лише один – до істини». Його програма передбачала популяризацію та пропаганду точних наук шляхом виставок,конкурсів проектів, проведення предметних олімпіад та інтелектуальних боїв, відкритих позаурочних заходів.

Заходи були підготовлені та проведені на високому рівні, відзначалися продуманістю, різноманітністю завдань, зв’язком із спеціальними предметами. Викладачем інформатики Борисенко О.М. проведено інформаційний конкурс “Брей ринг”,а викладач Подгорних Н.В. організувала математичний бій між групами ООТ-21 та ООТ-22 в якому перемогу здобули студенти групи ООТ-22. Теми, висвітлені під час захисту проектів, акцентовані на зв’язку природничо - математичних дисциплін з професіями бухгалтера,автомеханіка та автоелектрика. В конкурсі проектів “Математика та фізика в моїй майбутній професії”, переможцями стали:

І місце – Руляков Нікіта Денисович;
ІІ місце – Задорожний Кирило Сергійович;
ІІІ місце – Солоненко Євгенія Анатоліївна

В рамках тижня циклової комісії серед курсантів та студентів І курсу був проведений І етап Всеукраїнської олімпіади з математики, фізики та інформатики.

Результати олімпіади з математики:

І місце – Кравчук Олександр Олександрович (ТЕ-12) ;
ІІ місце – Заливчий Олександр Сергійович (ТЕ-12);
ІІІ місце – Луговий Владислав Олегович (ТМ-11);
ІІІ місце — Хоренко Данило Олегович (ТЕ-11).
 

Результати олімпіади з фізики:

І місце – Кравчук Олександр Олександрович (ТЕ-12);
ІІ місце – Нечай Іван Олександрович (ТЕ-11);
ІІІ місце – Луговий Владислав Олегович (ТМ-11).
 

Результати олімпіади з інформатики:

І місце – Рогатинський Родіон Олегович (ТЕ-11);
ІІ місце – Заливчий Олександр Сергійович (ТЕ-12);
ІІ місце — Кравчук Андрій Андрійович (ТМ-11);
ІІІ місце – Вітренко Артур Володимирович (ТМ-12).
 

Переможцям олімпіад надано право представляти навчальний заклад на ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з математики,фізики та інформатики. Для ІІ курсу та груп бакалаврів була проведена олімпіада з «Вищої математики». Студентам були запропоновані завдання практичного характеру.

Переможцями стали:

І місце – Овчарик Владислава Олександрівна (ООТ-21); Гордиман Михайло Михайлович (ПБ-11);
ІІ місце – Міщенко Владислава Володимирівна (ООТ-21)Браїлко Катерина Олександрівна (ОА-31)
ІІІ місце – Середня Валерія Вадимівна (ООТ-21); Соколов Дмитро Михайлович (ПБ-11); Боцман Денис Григорович (ОА-31).
 

Тиждень математики, фізики та інформатики посприяв розширенню наукового світогляду,математичної культури курсантів та студентів, зацікавленості їх у вивченні предметів та дав змогу провести цікаве, змістовне і корисне дозвілля,переконав вихованців що ці «сухі» предмети можуть бути цікавими і потрібними. 

4 березня були підведені підсумки тижня, відмічені найбільш активні курсанти та студенти. Бажаємо всим успіхів у вивченні захоплюючих та цікавих наукматематики, фізики та інформатики !

Голова циклової комісії фізико-математичних дисциплін
та інформатики Пилипенко Л.М.

ОЛІМПІАДА З ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ

27 лютого 2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед курсантів та студентів було проведено Олімпіаду з всесвітньої історії. Олімпіаду організувала та провела викладач Кірюхіна Марина Володимирівна. 

В Олімпіаді з всесвітньої історії взяли участь:
- курсанти і студенти відділення економічних спеціальностей та загальноосвітньої підготовки:
Рева А.Ф., Ляшко М.О., Луговий В.О., (навчальна група ТМ-11),
Голованов В.С., Тайманов Т.А., Овчаренко О.В., Чобенко І.С. (навчальна група ТМ-12),
Коротя Є.Ю., Карнаух Д.В., Хоренко Д.О. (навчальна група ТЕ-11),
Нелєпа Б.І., Біденко В.О., Бузов К.М., Заливчий О.С. (навчальна група ТЕ-12),
Гиренко В.О., Рикова К.І. (навчальна група ТПМ-11),
Романовська Є.В., Петрова В.О., Роєнко Є.А., Олійник Н.К. (навчальна група ООТ-11),
Сайко М.О., Остапенко К.С., Роік К.В. (навчальна група БО-11).
 
05 березня 2019 року відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.
Переможцями стали:
1 місце – Заливчий Олександр Сергійович, курсант (навчальна група ТЕ-12)
2 місце – Хоренко Данило Олександрович, курсант (навчальна група ТЕ-11), Бузов Кирило Мирославович, курсант (навчальна група ТЕ-12),
3 місце –Луговий Владислав Олегович, курсант (навчальна група ТМ-11), Овчаренко Олександр Віталійович, курсант (навчальна група ТМ-12)
 
Листи подяки отримали:
Рева Антон Федорович, курсант (навчальна група ТМ-11),
Ляшко Максим Олександрович, курсант (навчальна група ТМ-11),
Голованов Валерій Сергійович, курсант (навчальна група ТМ-12),
Тайманов Тимур Андрійович, курсант (навчальна група ТМ-12),
Чобенко Іван Сергійович, курсант (навчальна група ТМ-12),
Коротя Євгеній Юрійович, курсант (навчальна група ТЕ-11),
Карнаух Данило Вікторович, курсант (навчальна група ТЕ-11),
Нелєпа Богдан Ігорович, курсант (навчальна група ТЕ-12),
Біденко Владислав Олегович, курсант (навчальна група ТЕ-12),
Гиренко Вікторія Олександрівна, курсант (навчальна група ТПМ-11),
Рикова Катерина Ігорівна, курсант (навчальна група ТПМ-11),
Романовська Єлизавета Вікторівна, студентка (навчальна група ООТ-11),
Петрова Ванесса-Даніель Олегівна, студентка (навчальна група ООТ-11),
Роєнко Єлизавета Анатоліївна, студентка (навчальна група ООТ-11),
Олійник Наталія Костянтинівна, студентка (навчальна група ООТ-11),
Сайко Марина Олександрівна, студентка (навчальна група БО-11).,
Остапенко Катерина Сергіївна, студентка (навчальна група БО-11).,
Роік Карина Віталіївна, студентка (навчальна група БО-11).

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Кірюхіна М.В.

ПЕРЕМОЖЦІ ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР 2019"

Стали відомі імена учасників конкурсу "Авіатор 2019", які успішно впоралися із завданням в другому етапі, тестування з технічної англійської мови. За результатами другого туру, далі боротьбу в проекті продовжують курсанти Кременчуцького льотного коледжу НАУ:

Горайко Владислав Віталійович
Курінний Євгеній Олександрович
Левченко Інна Олексіївна
Рибченко Данило Віталійович
Соломоненко Владислав Олексійович

5 березня 2019 року відбудеться третій етап "Авіатора 2019", в ході якого курсанти  пройдуть тестування з теорії та історії авіакосмічної галузі. Нагадаємо, сто переможців проекту вирушать влітку до авіасалон Ле Бурже 2019 в Париж. Вітаємо переможців та бажаємо їм подальшої перемоги!

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ І СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ

18 лютого 2019 року відбулося урочисте відкриття тижня циклової комісії Енергозабезпечення і систем управління, на якому були присутні заступник начальника коледжу з навчальної роботи, кандидат технічних наук Шмельов Юрій Миколайович, керівник наукового відділу, кандидат економічних наук Петченко Марина Валентинівна,  викладачі циклової комісії та курсанти навчальних груп. З привітальним словом до курсантів звернувся голова циклової комісії ЕСУ, кандидат технічних наук Бойко Сергій Миколайович, зачитав план проведення заходів протягом цього тижня. 

18.02.2019 р. у рамках тижня циклової комісії відбулась науково-практична конференція, яку організували викладачі Бойко Сергій Миколайович, Хебда Альона Сергіївна, Колонтаєвський Іван Андрійович та Стущанський Юрій Васильович. У конференції активну участь прийняли курсанти 3 курсу навчальних груп ТЕ-31, ТЕ-32 спеціальності 173 «Авіоніка»:

Дорошенко Катерина Анатоліївна, курсант навчальної групи ТЕ-32;
Зайчук Марина Сергіївна, курсант навчальної групи ТЕ-32;
Нікітін Богдан Олексійович, курсант навчальної групи ТЕ-32;
Харченко Володимир Володимирович, курсант навчальної групи ТЕ-32;
Чепурний Валерій Віталійович, курсант навчальної групи ТЕ-32;
Горбаньов Андрій Олександрович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
Лоса Карнаух Хорхе Ілліч, курсант навчальної групи ТЕ-31;
Поцибай Богдан Ярославович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
Уткін Роман Ігорович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
Хиценко Олександр Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
Цурапа Андрій Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
Чорний Микита Миколайович, курсант навчальної групи ТЕ-31.

 

Найкращі доповіді були відмічені грамотами.
 1 місце - Чепурний Валерій Віталійович, курсант навчальної групи ТЕ-32
 2 місце -  Цурапа Андрій Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
 3 місце -  Поцибай Богдан Ярославович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
 3 місце - Нікітін Богдан Олексійович, курсант навчальної групи ТЕ-32.

 

Олімпіада з дисципліни «Зв`язок».

19 лютого 2019 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії «Енергозабезпечення і систем управління»  серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни «Зв`язок». Олімпіаду організував та провів викладач Стущанський Юрій Васильович. В Олімпіаді з дисципліни «Зв`язок» взяли участь курсанти  льотних спеціальностей:

Галат Олег Миколайович, курсант навчальної групи ПМ-11;
Кравець Микита Володимирович, курсант навчальної групи ПМ-11;
Лисобей Павло Русланович, курсант навчальної групи ПМ-11;
Сокур Максим Віталійович, курсант навчальної групи ПМ-11;
Твердохлібов Ілля Валерійович, курсант навчальної групи ПМ-11;
Холодюк Ілля Андрійович, курсант навчальної групи ПМ-11;
Бабин Юрій Анатолійович, курсант навчальної групи ПМ-21;
Балсін Ярослав Віталійович, курсант навчальної групи ПМ-21;
Боярко Володимир Миколайович, курсант навчальної групи ПМ-21;
Клименко Володимир Валерійович, курсант навчальної групи ПМ-21.

Переможцями стали:
1 місце –Клименко Володимир Валерійович,курсант навчальної групи ПМ-21;
2 місце – Боярко Володимир Миколайович, курсант навчальної групи ПМ-21;
3 місце – Твердохлібов Ілля Валерійович, курсант навчальної групи ПМ-11.

 

Олімпіада з дисципліни «Авіаційні електричні машини».

20 лютого 2019 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії «Енергозабезпечення і систем управління»  серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни «Авіаційні електричні машини». Олімпіаду організував та провів викладач Волканін Євген Євгенович.  В Олімпіаді з дисципліни «Авіаційні електричні машини» взяли участь курсанти спеціальності авіоніка:

Дорошенко Катерина Анатоліївна, курсант навчальної групи ТЕ-32;
Зайчук Марина Сергіївна, курсант навчальної групи ТЕ-32;
Нікітін Богдан Олексійович, курсант навчальної групи ТЕ-32;
Харченко Володимир Володимирович, курсант навчальної групи ТЕ-32;
Чепурний Валерій Віталійович, курсант навчальної групи ТЕ-32;
Чікунов Олександр Михайлович, курсант навчальної групи ТЕ-32;
Лоса Карнаух Хорхе Іліч, курсант навчальної групи ТЕ-31;
Поцибай Богдан Ярославович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
Уткін Роман Ігорович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
Хиценко Олександр Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
Чорний Микита Миколайович, курсант навчальної групи ТЕ-31.

 

Переможцями стали:
1 місце - Харченко Володимир Володимирович, курсант навчальної групи ТЕ-32;
2 місце – Зайчук Марина Сергіївна, курсант навчальної групи ТЕ-32;
3 місце – Хиценко Олександр Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
3 місце - Чікунов Олександр Михайлович, курсант навчальної групи ТЕ-32.

 

Олімпіада з дисципліни «Електрообладнання ПС».

21 лютого 2019 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії «Енергозабезпечення і систем управління»  серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни «Електрообладнання ПС». Олімпіаду організували та провели викладачі Колонтаєвський Іван Андрійович та Хебда Альона Сергіївна. В олімпіаді взяли участь курсанти навчальних груп ТЕ-41 та ТЕ-42:

Голіусов Константин Миколайович, курсант навчальної групи ТЕ-41;
Криворучко Роман Валерійович, курсант навчальної групи ТЕ-41;
Новохатько Максим Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-41;
Рижик Михайло Миколайович, курсант навчальної групи ТЕ-41;
Скарецький Євген Васильович, курсант навчальної групи ТЕ-41;
Телик Тарас Вячеславович, курсант навчальної групи ТЕ-41;
Чепінога Роман Олександрович, курсант навчальної групи ТЕ-41;
Войтенко Богдан Олександрович, курсант навчальної групи ТЕ-42;
Галата Максим Владиславович, курсант навчальної групи ТЕ-42;
Довойно Дмитро Андрійович, курсант навчальної групи ТЕ-42;
Павлюк Іван Олександрович, курсант навчальної групи ТЕ-42;
Прокопець Олександр Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-42;
Роменко Віктор Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-42;
Сімчук Анастасія Олександрівна, курсант навчальної групи ТЕ-42;
Шкурат Сергій Володимирович, курсант навчальної групи ТЕ-42.

 

Переможцями стали:
1 місце - Чепінога Роман Олександрович, курсант навчальної групи ТЕ-41;
2 місце – Довойно Дмитро Андрійович, курсант навчальної групи ТЕ-42;
3 місце – Прокопець Олександр Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-42.

 

22 лютого відбулося нагородження грамотами учасників Олімпіад. Також на тижні циклової комісії «Енергозабезпечення і систем управління» було проведено конкурс на кращий тематичний плакат, пов’язаний з майбутньою спеціальністю. Учасниками у даному конкурсі стали наступні курсанти:

- Войтенко Богдан Олександрович, курсант навчальної групи ТЕ-42;
- Лоса Карнаух Хорхе Ілліч , курсант навчальної групи ТЕ-31;
- Уткін Роман Ігорович, курсанти навчальної групи ТЕ-31;
- Телик Тарас Вячеславович, курсант навчальної групи ТЕ-41;
- Чепурний Валерій Віталійович, курсант навчальної групи ТЕ-32;
- Поцибай Богдан Ярославович , курсант навчальної групи ТЕ-31;
- Горбаньов Андрій Олександрович, курсант навчальної групи ТЕ-31;
- Мирошниченко Дарина Олександрівна , курсант навчальної групи ТЕ-11.

 

Найкращі роботи були відзначені листами подяк. Дякуємо всім учасникам Олімпіад і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії  ЕСУ 
Бойко С.М.

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ "ОСНОВИ ТЕОРІЇ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ"

В наш час відбувається подальший розвиток газотурбінних двигунів. Особливо ускладнились принципові схеми ГТД. Для сучасних ГТД і їх систем керування характерне одночасне регулювання кількох вихідних параметрів, широкий діапазон зміни динамічних якостей ГТД як об’єктів керування, заміну в процесі функціонування якісного і кількісного складу підсистем керування, наявність в системах керування нелінійних елементів. 18 лютого 2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ на цикловій комісії (кафедри) авіаційного транспорту було проведено Олімпіаду з дисципліни «Основи теорії автоматичного регулювання » серед курсантів навчальних груп ТМ-41 та ТМ-42. З вітальним словом до учасників звернувся Царенко Андрій Олександрович, викладач циклової комісії (кафедри) авіаційного транспорту, побажав натхненної праці, незламної сили духу, нових досягнень та перемог заради славного майбутнього коледжу та України. Викладач Пономаренко А.В. розповів про мету та умови  проведення Олімпіади, побажав успіхів та гарних результатів.

Переможцями Олімпіади стали:
I місце – Лисенко В.В. (навчальна група ТМ-42);
ІI місце – Назаренко Ю.В. (навчальна група ТМ-41);
III місце – Мельник Ф.В. (навчальна група ТМ-42);

Висловлюємо слова вдячності всім учасникам і вітаємо переможців Олімпіади з навчальної дисципліни «Основи теорії автоматичного регулювання» серед курсантів КЛК НАУ!

Викладач циклової комісії (кафедри) авіаційного транспорту 
Пономаренко А.В.

І ЕТАП ІV ВСЕУКРАЇНСЬКОГО (ХV ВСЕКРИМСЬКОГО) ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ ТВОРЧОСТ ІМЕНІ МАРІЇ ФІШЕР-СЛИЖ «ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!», ПРИСВЯЧЕНОГО ЛЕСІ УКРАЇНЦІ

19 лютого 2019 року в  Кременчуцькому  льотному коледжі НАУ було проведено І етап  IV Всеукраїнського (ХV Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці. Конкурс проводиться з метою сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки; спонукання осмислення державотворчих зусиль українського народу та його перспектив; виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини. Зі вступного слова розпочала виступ викладач української мови та зарубіжної літератури Чередник Світлана Олексіївна, яка пояснила призначення цього заходу та висловила  подяку всім тим, хто шанує Лесю Українку,  геніальну дочку українського народу, письменницю, що стала символом України, її непокори, самобутності, незалежності, опинившись в одному ряду з Тарасом Шевченком, Григорієм Сковородою,  Андрієм Шептицьким, Іваном Франком. З вітальним словом до учасників звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи, кандидат технічних наук  Шмельов Юрій Миколайович, який наголосив на важливості вивчення української літератури, культури та історії, зауважив, що коледж  пишається  учасниками конкурсу, адже вони  справжні українці, шанувальники рідного слова, знавці бездонної скарбниці української літератури; побажав перемоги всім тим, хто долучився до постаті Лесі Українки. До вітального слова залучилася керівник наукового відділу, кандидат економічних наук Петченко Марина Валентинівна, наголосивши на тому, що кожен народ пишається своїми  традиціями, звичаями, геніями, що  прославляють його. Леся Українка була сильною особистістю,  постаттю духовної краси і мистецького обдарування,  і завдяки її творчості українська література зайняла одну з найвищих позицій у світовій культурі, а про українців і Україну заговорили у всьому світі, захоплюючись разючими картинами життя «цього великого, самобутнього, гостинного і разом з тим сміливого, відважного народу, нескореного тими бідами, які довелося пережити українцям за свою довгу і славну історію».

У І етапі конкурсу взяли участь 17 студентів та курсантів:
1. Рикова К.І. (гр.ТПМ-11);
2. Петрова В.-Д.О. (гр.ООТ-11);
3. Романовська Є.В. (гр.ООТ-11);
4. Мироненко Я.С. (гр.ООТ-11);
5. Пісня Д.А. (гр.ООТ-11);
6. Заливчий О.С. (гр.ТЕ-12);
7. Костевич К.В. (гр.ТЕ-12);
8. Захарченко О.Г. (гр.ТЕ-12);
9. Нєлєпа Б.І. (гр.ТЕ-12);
10. Кравчук О.О. (гр.ТЕ-12);
11. Гонтовий Д.П. (гр.ТЕ-12);
12. Рішко Є.І. (гр.ТМ-12);
13. Бєлов Р.А. (гр.ТМ-12);
14. Руляков Н.Д. (гр.ТМ-12);
15. Мирошниченко Д.О. (гр.ТМ-11);
16. Возна Л.С.  (гр.БО-11);
17. Наугольна К.О. (гр.БО-11).

Переможцями конкурсу стали:
- Возна Л.С., студентка групи БО-11, у номінації «науково-пошукова робота»;
- Наугольна К.О., студентка групи БО-11, у номінації «малюнок»;
- Заливчий О.С., курсант групи ТЕ-12, у номінації «твір»;
- Рикова К.І., курсант групи ТПМ-11, у номінації «твір»

Роботи переможців І етапу будуть надіслані огркомітету до міста Полтава для участі у ІІ етапі конкурсу. Дякуємо всім учасникам конкурсу  і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!        

Викладач української мовита зарубіжної літератури С.О. Чередник
 

ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ДИСЦИПЛІНИ УКРАЇНСЬКА МОВА 

Мова — одне з найміцніших надбань, яке створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. 13 лютого 2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ було проведено Олімпіаду з дисципліни “Українська мова” серед курсантів та студентів 2 курсу з метою виявлення та підтримки обдарованої молоді, привернення уваги до вивчення рідної мови, виховання наполегливості у здобутті знань, інтересу до вивчення рідної мови, розвитку творчих здібностей. З вітальним словом до учасників звернувся ЗНК з НР, кандидат технічних наук Шмельов Юрій Миколайович, побажав натхненної праці, незламної сили духу, нових досягнень та перемог заради славного майбутнього коледжу та України. З урочистою промовою виступила начальник наукового відділу, кандидат економічних наук Петченко Марина Валентинівна, наголосила про значущість вивчення, пропаганди та популяризації краси та багатства державної мови. В підтвердження своїх слів зачитала цитату Панаса Мирного: “Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування”. Викладач Гардаш В.В. розповіла про умови проведення Олімпіади, познайомила зі складом журі, побажала успіхів та гарних результатів. Журі в складі: Чижової Людмили Іванівни – голова журі, Савченко Оксани Анатоліївни, Чередник Світлани Олексіївни – члени журі, визначило переможців ІІ етапу Олімпіади, якими стали:

І місце – Стукота Олександр Володимирович(н.гр.ТЕ-22).
ІІ місце – Павліщева Юлія Ігорівна (н.гр.ООТ-21).
ІІІ місце – Тарасенко Владислав Романович (н.гр.М-22).

Висловлюємо слова вдячності всім учасникам і вітаємо переможців ІІ етапу Всеукраїнської Олімпіади з дисципліни “Українська мова” студентів та курсантів КЛК НАУ!

Викладач української мови
та літератури В.В. Гардаш

ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ КОЛЕДЖУ

31.01.2019 року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбулося засідання Педагогічної ради коледжу. Шмельов Юрій Миколайович, заступник начальника коледжу з навчальної роботи, к.т.н, підвів підсумки результатів роботи навчального відділу за перший семестр 2018/2019 н.р. Доповів про майбутні перспективи роботи на наступний календарний рік та передумови створення в колективі коледжу сприятливих умов для науково-дослідної роботи педагогічних працівників, курсантів та студентівВідбулося вручення дипломів лауреатів Всеукраїнського конкурсу творчих робіт “Я — журналіст!” студентам коледжу:

Терновській Валерії Сергіївні
Наугольній Карині Олександрівні
Возній Лілії Сергіївні
Мироненко Яні Сергіївні
Олійник Наталії Костянтинівні
Романовській Єлизаветі Вікторівні

та відзначено подяками за організацію участі в заході та підготовку лауреатів:

Чередник Світлану Олексіївну – викладача;
Савченко Оксану Анатоліївну – викладача;
Шмельова Юрія Миколайовича — заступника начальника коледжу з навчальної роботи, к.т.н.;
Лашко Аллу Олександрівну - завідувача навчально-методичного кабінету.
 

За активну участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Новітні технології сучасного суспільства» (НТСС-2018) та за виконану доповідь з актуальної тематики педагогічним працівникам коледжу було вручено сертифікати учасників конференції, яка проводилася в Чернігівському національному технологічному університеті 12 грудня 2018 року. Сертифікати учасника отримали викладачі навчального відділу:

Бойко Сергій Миколайович;
Реута Алла Володимирівна;
Хебда Альона Сергіївна;
Стущанський Юрій Васильович;
Гвоздік Станіслав Денисович;
Колєснік Олег Миколайович;
Борисенко Оксана Миколаївна;
Колонтаєвський Іван Андрійович;
Лашко Алла Олександрівна.
 

ЗУСТРІЧ В МЕЖАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ПРАВА

13 грудня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбулася зустріч  курсантів та студентів з начальником Кременчуцького  міського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Валентиною Олексіївною Борщ. Зустріч проходила в межах проведення Всеукраїнського тижня права. Валентина Олексіївна ознайомила молодь з новелами у законодавстві, що стосуються реєстрації актів цивільного стану, зі змінами в наданні послуг щодо реєстрації шлюбу і відповіла на численні питання курсантів та студентів. 

ОЛІМПІАДА ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

5 грудня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено Олімпіаду із зарубіжної літератури серед курсантів та студентів І курсу. Олімпіаду організувала та провела викладач  української мови та зарубіжної літератури Чередник Світлана Олексіївна. Урочисте відкриття олімпіади розпочалося з промови   викладача  Чередник С.О., яка говорила про важливість виховної, навчальної і пізнавальної функції світової літератури, акцентуючи увагу на самобутності і неповторності творів художньої літератури усіх часів і народів. Зі словами привітання  до присутніх  звернувся ЗНК з НР Юрій Миколайович Шмельов, який наголосив на  інтеграції зарубіжної літератури з історією, психологією, філософією, етикою і мистецтвом взагалі. Голова циклової комісії  української та іноземної мов  Чижова Л.І.  розповіла про тісний зв’язок української та зарубіжної літератури.

В Олімпіаді із зарубіжної літератури брали участь:
- Алєксєєнко Юлія Русланівна (навч.гр. ООТ-11);
- Мироненко Яна Сергіївна (навч.гр. ООТ-11);
- Олійник Наталія Костянтинівна (навч.гр. ООТ-11);
- Пісня Дар’я  Андріївна (навч.гр. ООТ-11);
- Заливчий Олександр Сергійович (навч. гр. ТЕ-12);
- Бузов Кирило Мирославович (навч. гр. ТЕ-12);
- Рішко Євгенія Іванівна (навч.гр. ТМ-11);
- Рева Антон Федорович (навч.гр. ТМ-11);
- Хоренко Данило Олександрович (навч.гр. ТЕ-11);
- Мирошниченко Дарина Олександрівна   (навч.гр. ТЕ-11);
- Наугольна Карина Олександрівна  (навч.гр. БО-11);
- Сайко Марина Олександрівна  (навч.гр. БО-11);
- Рудик Руслан Володимирович  (навч.гр. ТМ-12);
- Вітренко Артур Володимирович   (навч.гр. ТМ-12).

Переможцями стали:
1 місце — Заливчий Олександр Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-12;
2 місце — Бузов Кирило Мирославович, курсант навчальної групи ТЕ-12;
3 місце — Хоренко Данило Олександрович, курсант навчальної групи ТЕ-11.

Дякуємо всім учасникам олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач української мови та зарубіжної літератури  С.О.Чередник
Голова ц/к української та іноземної мов  Л.І.Чижова

ОБЛАСНА АКЦІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"

4 грудня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбулася зустріч  курсантів та студентів з провідним спеціалістом Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Л.О. Парахнич. Зустріч проходила в межах проведення Обласної акції «16 днів проти насильства» та була присвячена проблемі насильства в молодіжному середовищі. Метою зустрічі було привернення уваги молоді до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в молодіжному середовищі, в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокому поводженню з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків а також шляхів ліквідації всіх форм насильства як в сім’ї так і в суспільстві.   

ТИЖДЕНЬ "ТРАНСПОРТНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ, МАРКЕТИНГ І ЛОГІСТИКА"

Циклова комісія менеджменту організацій транспорту з 26.11.2018р. по 30.11.18р. проводила тиждень «Транспортний менеджмент, маркетинг і логістика» присвячений міжнародному Дню логіста 30 листопада 2018р. Комплекс заходів був підготовлений головою ц/к Цимбалістовою О.А. та викладачами: Харченко М.В.; Черніховою О.С.; Юденко Є.В. В період проведення тижня відбувалися тематичні олімпіади по основним дисциплінам професійного спрямування; конкурс плакатів, мультимедійні  презентації  на тему «Транспортний менеджмент, маркетинг і логістика». У заходах приймали активну участь навчальні групи: ООТ-11, ООТ-21, ООТ-22, ООТ-31, ООТ-41 спеціальність «Організація обслуговування на транспорті», Л-31 спеціальність 073 Менеджмент (Спеціалізація: Логістика). Заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович 26.11.2018р. урочисто відкрив тематичний тиждень  «Транспортний менеджмент, маркетинг і логістика».

Відносно плану заходів циклової комісії менеджменту організацій транспорту:

27.11.2018р. - олімпіада з дисципліни «Логістика» зі студентами навчальної групи ООТ-41, під керівництвом Харченко М.В.
27.11.2018р. - олімпіада з дисципліни «Логістична інфраструктура» зі студентами навчальної групи Л-31, під керівництвом Юденко Є.В.
27.11.2018р. -  олімпіада з дисципліни «Маркетинг» під керівництвом Цимбалістової  О.А., в якій взяли участь студенти навчальної групи ООТ-31.
28.11.2018р. - олімпіада з дисципліни «Технологія і організація перевезень», навчальна група ООТ-21 та ООТ-22, організувала та провела викладач  Черніхова  О.С.
29.11.2018р. – відбувся конкурс плакатів та конкурс індивідуальних завдань, провели усі члени жюрі.
30.11.2018р. відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників тижня  «Транспортний менеджмент, маркетинг і логістика».

Переможці олімпіади з дисципліни «Логістика»:
1 місце – Сімаков А.Я. (навчальна група ООТ-41);
2 місце – Халявська А.В. (навчальна група ООТ-41);
3 місце – Уйманова А.Д. (навчальна група ООТ-41).
3 місце – Шурупова А.К. (навчальна група ООТ-41).
 
Переможці  олімпіади з дисципліни «Маркетинг»:
1 місце – Козловська А.В. (навчальна група ООТ-31);
2 місце – Ткачова С.М. (навчальна група ООТ-31);
3 місце – Пірогова А.Р. (навчальна група ООТ-31).
 
Переможці олімпіади з дисципліни «Логістична інфраструктура»:
1 місце – Цабенко Н.М. (навчальна група Л-31);
2 місце – Гордієнко В.В. (навчальна група Л-31);
3 місце – Кривошеєнко М.І. (навчальна група Л-31).
 
Переможці олімпіади з дисципліни «Технологія і організація перевезень»:
1 місце – Міщенко В.В. (навчальна група ООТ-21);
2 місце – Варавська А.С. (навчальна група ООТ-21);
2 місце – Козловська М.В. (навчальна група ООТ-21);
3 місце – Цибульська В.В. (навчальна група ООТ-21).
 
Листи подяки та подарунки за відображення в художньому стилі поняття «Транспортний менеджмент, маркетинг і логістика» отримали:
Колонтаєвська Ю.І.(навчальна група ООТ-41);
Олексієнко В.В. (навчальна група ООТ-22);
Гуржій В.О. (навчальна група ООТ-22);
Сягло В.І. (навчальна група ООТ-22);
Сластьон А.Д. (навчальна група ООТ-11);
Сластон І.Д. (навчальна група ООТ-11);
Халявська А.В. (навчальна група ООТ-41);
Цибульська В.В. (навчальна група ООТ-21);
Швачка В.О. (навчальна група ООТ-21);

Переможці  індивідуальних завдань з дисципліни «Маркетинг»:

1 місце – Білявська А.В. (навчальна група ООТ-31);

Дякуємо всім учасника і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії Цимбалістова О.А.
Викладач Харченко М.В.
Викладач Черніхова О.С.
Викладач  Юденко Є.В.

ПЕРШИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОСВІТНЬОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР 2019"

16 листопада 2018 року у Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбувся перший етап Всеукраїнського освітнього конкурсу «Авіатор 2019», в якому взяли участь 15 курсантів коледжу. Його вже восьмий раз проводить благодійний фонд Бориса Колеснікова для творчих і талановитих студентів технічних і авіаційних спеціальностей. Результати першого туру будуть оголошені в грудні. Конкурсанти, які будуть найкращими на даному етапі, у лютому пройдуть тестування з технічної англійської мови. Далі на курсантів чекають письмові завдання з історії та теорії авіаційної промисловості та захист своїх власних проектів. Сто переможців конкурсу "Авіатор 2019"; відправиться в червні 2019 року до Франції на найбільше авіашоу в світі - Ле Бурже.

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ

«І йшли віки, і були українці, і створили слово українське»

У період з 5 по 9 листопада  2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі  Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено Тиждень української мови та літератури,  який традиційно проводиться до Дня української писемності і мови, коли українці вшановують пам'ять  Преподобного Нестора-Літописця - послідовника Кирила і Мефодія. 

Тиждень розпочався з відкриття виставки-експозиції в бібліотеці коледжу, де з урочистою промовою виступила голова циклової комісії української та іноземної мов Чижова Людмила Іванівна, яка зазначила, що головним сьогодні для кожного з нас є утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. З вітальним словом звернувся до присутніх заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович, який зауважив, що мова має виховувати духовно-емоційну сферу україномовних громадян через зв'язок з національними традиціям, що мова є скарбницею української ментальності і загальнолюдських морально-естетичних цінностей. 

Особливу увагу на  виставці привернула українська вишивка - один із видів народного декоративного мистецтва українців, орнаментальне зображення на тканині, виконане різними ручними швами, унікальне явище духовної і матеріальної культури нашого народу.

У рамках тижня також було  проведено такі заходи:
І етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Григоровича Шевченка;
І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика;
виховна година, присвячена вшануванню памяті нашого земляка Володимира Тарасенка-поета - пісняра, співавтора гімну Полтавщини, з нагоди 70-річчя від дня народження.

Метою всіх проведених заходів було: актуалізувати та поширити раніше набуті знання з української мови та літератури; збагатити словниковий запас; розвивати творчі здібності, естетичні смаки, мовлення і мислення учнів; сприяти формуванню високоморальної особистості; виховувати інтерес до народних традицій, повагу та любов до української мови, розуміння її краси. 

Завершився тиждень підбиттям підсумків у бібліотеці коледжу і нагородженням переможців та  учасників грамотами і листами подяки. Усіх присутніх урочисто привітав заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович і висловив подяку учасникам і організаторам тижня, усім тим, хто шанує українське слово, яке і сьогодні  живе, сильне і незламне.

Нехай українське слово  завжди звучить в усіх куточках України!

Викладач української мови та зарубіжної літератури С.О.Чередник
Голова ц/к української та іноземної мов   Л.І.Чижова

І ЕТАП ІХ МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА

5 листопада 2018 року в стінах Кременчуцького льотного коледжу НАУ було проведено І етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Григоровича Шевченка. Конкурс розпочався вступним словом викладача української мови та літератури Сіори Віри Валеріївни, яка привітала всіх присутніх та наголосила на важливості проведення цього заходу з метою піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищення рівня загальної мовної культури, виховання в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю: вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка. Продовжили вступну частину заходу ведучі курсанти навчальної групи ТМ-11 Рева Антон Федорович і Рішко Євгенія Іванівна, які акцентували увагу присутніх на тому, що нас просто не існує без Шевченка. У ньому – уся історія наша, усе буття, усі мрії. Відомо: Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна. Відродження України, її духовності неможливе без вивчення спадщини Шевченка. Творчість Кобзаря – то найдорогоцінніший скарб, що підтримує християнина-українця впродовж усього життя, передається з покоління в покоління. Ведучі залучили учасників свята до перегляду відеоролика за проектом Першого національного телеканалу  «Обличчя української історії. Тарас Григорович Шевченко» та прослуховування аудіозапису Заповіту. Вступна частина конкурсу завершилася пророчими словами Великого Кобзаря:

Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине...
От де, люде, наша слава,
Слава України!

   Перейшовши до другої частини конкурсу, викладач української мови та літератури Сіора Віра Валеріївна пояснила правила виконання конкурсної роботи, яка  складалася з 4 завдань, а саме: дати відповіді на питання з біографії та  творчості Т.Г. Шевченка; назвати твори Т. Г.Шевченка, з яких подано уривки; мовне завдання - записати уривок із дослідження Д.Чуба «Живий Шевченко», розставивши розділові знаки, підкресливши граматичну основу в кожному реченні. Четверте завдання – написати твір-роздум, поміркувавши над словами письменника в контексті сучасності: «Свою Україну любіть, любіть її… Во врем’я люте, в останню тяжкую минуту за неї Господа моліть».

    У І етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Григоровича Шевченка взяли участь студенти і курсанти І курсу, а саме:

1. Рішко Євгенія Іванівна (н.гр.ТМ-11).
2. Рева Антон Федорович (н.гр.ТМ-11).
3. Кравчук Олександр Олександрович (н.гр.ТЕ-12).
4. Виборнов Данило Олегович (н.гр.ТЕ-12).
5. Заливчий Олександр Сергійович (н.гр.ТЕ-12).
6. Костевич Костянтин Вячеславович (н.гр.ТЕ-12).
7. Бузов Кирило Мирославович (н.гр.ТЕ-12).
8. Гонтовий Дмитро Павлович (н.гр.ТЕ-12).
9. Голованов Валерій Сергійович (н.гр.ТМ-12).
10. Прядун Богдан Олексійович (н.гр.ТМ-12).
11. Гамза Артем Анатолійович (н.гр.ТМ-12).
12. Вітренко Артур Володимирович (н.гр.ТМ-12).
13. Бєлов Ростислав Андрійович (н.гр.ТМ-12).
14. Чобенко Іван Сергійович (н.гр.ТМ-12).
15. Лук'янець Владислав Юрійович (н.гр.ТМ-12).
16. Дзюблюк Ілля Юрійович (н.гр.ТМ-12)
17. Романовська Єлизавета Вікторівна (н.гр.ООТ-11).
18. Петрова Ванесса-Даніель Олегівна (н.гр.ООТ-11).
19. Гава Олександра Вячеславівна (н.гр.ООТ-11).
20. Роік Карина Віталіївна (н.гр.БО-11).
21. Возна Лілія Сергіївна (н.гр.БО-11).
22. Рикова Катерина Ігорівна (н.гр.ТПМ-11).

  Журі в складі: Чижової Людмили Іванівни – голова журі, Гардаш Валентини Вікторівни, Савченко Оксани Анатоліївни, Чередник Світлани Олексіївни – члени журі, визначило переможців І етапу цього конкурсу, якими стали:

         І місце – Дзюблюк Ілля Юрійович (н.гр.ТМ-12)
         ІІ місце –  Кравчук Олександр Олександрович (н.гр.ТЕ-12).
         ІІІ місце –  Заливчий Олександр Сергійович (н.гр.ТЕ-12).

Висловлюємо слова вдячності всім учасникам і вітаємо переможців І етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Григоровича Шевченка! Курсант Дзюблюк Ілля Юрійович візьме участь у ІІ (обласному) етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Григоровича Шевченка. Тож бажаємо йому успіхів, творчого натхнення та зайняти почесне місце серед переможців! А курсантам та студентам коледжу – досягти успіхів у своїй плідній праці оволодівання рідною мовою!!! Адже Т.Г.Шевченко писав: «...Учітесь, читайте, і чужому научайтесь й свого не цурайтесь!..»

Викладач української мови та літератури В.В. Сіора

І ЕТАП XIX МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА 
   Не випадково й не для ефектного красного слівця кажуть, що життя видатної людини — це урок для наступних поколінь. Цілком упевнена: усі, хто мав змогу знати Петра Яцика, погодяться зі мною. Його життя — справді важливий і цікавий урок. Нам ще належить осмислити внесок Петра Яцика у сфери інтелектуального життя нації, хоч він і не був ученим, і не відкрив ніяких фундаментальних законів у жодній з наук. Але він був меценатом, а талант мецената, як свідчить уся історія людства, зустрічається ще рідше, аніж талант поета, музиканта, співака або вченого. Пишаємося з того, що Петро Яцик у нас є — фізична смерть не зупинила діяння видатного мецената. 
  7 листопада 2018 року у стінах Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету традиційно було проведено І етап XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Розпочали захід словами пошанування та подяки видатному канадському меценатові українського походження Петру Яцику викладач української мови та літератури Савченко Оксана Анатоліївна та студенти навчальної групи БО-11 Мануйлова Анастасія та Лисак Вікторія, які закцентували увагу присутніх на постаті видатної особистості. У цьому конкурсі брали участь студенти та курсанти 1 курсу, які писали конкурсну роботу з метою визначити найкращого знавця рідної мови. Їм було запропоновано виконати завдання, а саме: зробити переклад конструкцій українською мовою, записати правильно прислівники, розставити розділові знаки та пропущені орфограми, відредагувати подані конструкції.
Переможцями стали курсанти та студенти навчальних груп:
І місце - Мироненко Яна Сергіївна, студентка навчальної групи ООТ-11;
ІІ місце - Заливчий Олександр Сергійович, курсант навчальної групи ТЕ-12;
ІІІ місце - Рішко Євгенія Іванівна,  курсант навчальної групи ТМ-11.

Вітаємо переможців та дякуємо учасникам  І етапу XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика! Честь навчального закладу на обласному етапі XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика буде захищати  Мироненко Яна Сергіївна, студентка навчальної групи ООТ-11. Бажаємо творчої наснаги, впевненості у своїх знаннях, міцності духу, витримки та удачі!

Викладач української мови та літератури О.А.Савченко

ЗАХІД, ПРИСВЯЧЕНИЙ ТВОРЧОСТІ ПОЕТА-ПІСНЯРА ВОЛОДИМИРА ТАРАСЕНКА (З НАГОДИ ВШАНУВАННЯ 70-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ)

   Полтавщина – колиска талантів, край пісень і легенд, край письменників і поетів, край мислителів і учених, чиї імена перлами сяють в скарбниці світової мудрості.Це і народна піснетворка Маруся Чурай,народний філософ Григорій Сковорода, автор безсмертних «Енеїди» та «Наталки Полтавки» - Іван Котляревський, славетний байкар Євген Гребінка, віртуоз містичних оповідок Микола Гоголь, людина гуманістичних ідеалів Олесь Гончар, витязь української поезії Василь Симоненко.

   8 листопада 2018 року викладачі української та іноземної мов під вмілим керівництвом ЗНК з НР Шмельова Ю.М. організували та провели виховний захід, присвячений вшануванню митця нашого рідного краю, поета-пісняра Володимира Тарасенка з нагоди 70-річчя з дня його народження. З урочистою промовою до присутніх  звернувся ЗНК з НР Юрій Миколайович Шмельов, який нагадав про необхідність прославляти свій рідний край корисними справами, доброю пам’яттю, невичерпними талантами та осягати глибинну сутність спадщини митців. З великою зацікавленістю курсанти та студенти  КЛК НАУ спостерігали за відеопрезентацією, де розповідалося про члена Національної спілки письменників України, лауреата обласних премій імені П. Мирного та І.Котляревського, Заслуженого працівника культури України, автора 26 книг, серед яких 16 для дітей, співавтора гімну Полтавщини. Викладач української мови та літератури Гардаш В.В. зазначила,що на літературній карті України Полтавщина вирізняється чи не найбільшим розмаїттям письменницьких талантів усіх часів, котрі полишили про себе славну пам'ять  рукописним і друкованим словом.З-поміж когорти цих славетних постатей сучасності чи не найяскравіше вирізняється ім'я талановитого краянина –Володимира Тарасенка. 

   Дуже яскраво і образно викладач української мови та літератури Сіора В.В. розповіла про величезний пласт багатогранності поетичного світу нашого земляка, де поєднується минуле, сучасне та майбутнє, про довершеність його поетичної стилістики,високу мовленнєву культуру. Кожен твір В. Тарасенка—сплеск почуттів людини, викликаний приємним або необережним життєвим доторком до душі. І про це засвідчило виразне декламування курсантами та студентами коледжу  поезій «Батьки», «Вулиця», «Мені не так багато треба», «В далі йдем, що вітром налились» та багато інших. Викладач зарубіжної літератури і української мови Чередник С.О. підготувала для перегляду відеофільм про вшанування пам’яті поета в його рідному місті. Голова циклової комісії української та іноземної мов Чижова Л.І. підвела підсумок заходу,наголосивши про те, що ім’я Володимира Тарасенка вписано в історію сучасного літературного процесу,адже тільки видатному літераторові вдається сформувати такий цілісний комплекс творів, що мають ефект вмотивованості, гармонії, довершеності.

Під кінець заходу було запропоновано прослухати гімн Полтавщини.З заключним словом до аудиторії звернулися ЗНК з ВР Староельський І.В. та керівник відділу організації наукової діяльності, акредитації та ліцензування Владов С.І., які відзначили, що суворий раціоналізм сучасного життя, політизована свідомість, втрата духовних якостей і моральних цінностей , - усе це відтисло на задній план інтерес до культури, а до літератури тим більше. Та попри все художнє слово живе! 

Викладач української мови та літератури  В.В.Гардаш

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ "ГЛОБАЛЬНИЙ ПЛАН ICAO ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ПОЛЬОТІВ"

29 жовтня — 09 листопада 2018 року завідувач кафедри авіаційного транспорту КЛК НАУ Давиденко Михайло Федорович кандидат технічних наук, професор провів семінар-тренінг “Глобальний план ICAO із забезпечення безпеки польотів” з викладачами та курсантами Кременчуцького льотного коледжу. По закінченню семінару були вручені сертифікати.

ТРЕНІНГ "СИСТЕМА ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В АВІАЦІЇ"

9 листопада 2018 року доктором технічних наук кафедри авіаційного транспорту Шмельовою Тетяною Федорівною було проведено тренінг “Система штучного інтелекту в авіації” (AIS і ANS)  з викладачами Кременчуцького льотного коледжу НАУ.

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "IEEE FIRST INTERNATIONAL CONFERENCE ON SYSTEM ANALYSIS & INTELLIGENT COMPUTING"

З 8 по 12 жовтня 2018 р. на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулась Міжнародна науково-практична конференція «IEEE First International Conference on System Analysis & Intelligent Computing» (IEEE SAIC 2018), яка проходила під егідою міжнародної організації інженерів у галузі електротехніки, радіоелектроніки та радіоелектронної промисловості IEEE (nstitute of Electrical and Electronics Engineers). 

У конференції взяв участь завідувач лабораторії організації наукової діяльності, ліцензування та акредитації кандидат технічних наук Владов С.І., який представив доповідь на тему «Expert system for identification of the technical state of the aircraft engine TV3-117 in flight modes» («Експертна система для ідентифікації технічного стану авіаційного двигуна ТВ3-117 в режимах польоту», автори  Ю.М. Шмельов, С.І. Владов, М.В. Кірюхіна). За результатами конференції видано збірник матеріалів доповідей, які занесені до міжнародної бази даних Scopus.

         Завідувач лабораторії   С.І. Владов

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "STUDENT, YOUNG PROFESSIONAL AND WOMEN IN ENGINEERING"

З 2 по 6 жовтня 2018 р. на базі Національного авіаційного університету відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Student, Young Professional and Women in Engineering» (IEEE Ukraine SYW-2018 Congress), яка проходила під егідою міжнародної організації інженерів у галузі електротехніки, радіоелектроніки та радіоелектронної промисловості IEEE (nstitute of Electrical and Electronics Engineers). 

У конференції взяв участь завідувач лабораторії організації наукової діяльності, ліцензування та акредитації кандидат технічних наук Владов С.І., який представив доповідь на тему «Control and diagnostics of the technical state of the aircraft engine TV3-117 on the basis of intellectual data analysis in flight modes» («Контроль та діагностика технічного стану авіаційного двигуна ТВ3-117 на основі аналізу інтелектуальних даних у режимах польоту», автори: Ю.М. Шмельов, С.І. Владов, О.Ф. Кришан, А.С. Шмельова, І.В. Носач). За результатами конференції видано збірник матеріалів доповідей, які занесені до міжнародної бази даних Scopus.

Завідувач лабораторії  С.І. Владов

ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ НАВЧАЛЬНОГО ВІДДІЛУ

22 червня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету були проведені загальні збори навчального відділу з нагоди завершення навчального 2017-2018 року, підведення підсумків та плани на наступний період. До педагогічних працівників коледжу звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович.

В цьому навчальному році коледж успішно пройшов чергову акредитацію зі спеціальності 5.03060102 «Організація обслуговування на транспорті», галузі знань 0306 «Менеджмент і адміністрування».

В 2017–2018 навчальному році 35 викладачів пройшли курси підвищення кваліфікації.

Проведено ліцензування за першим освітнім ступенем бакалавр:
Спеціальності 073 Менеджмент, Логістика, галузь знань 07 Управління та адміністрування;
Спеціальності 141 Енергетика, електротехніка та електромеханіка, галузь знань 14 Електрична інженерія.
Розширено ліцензійний обсяг за спеціальністю: «Авіаційний транспорт»

В 2018-2019 навчальному році планується проходження чергової  акредитації за спеціальностями:

Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами;
Льотна експлуатація повітряних суден
Аеронавігація
Бухгалтерський облік
і планується отримання ліцензій за спеціальностями:
076 Підприємство, торгівля та біржова діяльність
151 Автоматизація та комп’ютерно–інтегровані технології

 

На базі КЛК НАУ у 2017-2018 н.р. проходив набір до Автошколи на Подолі, де бажаючі мали змогу отримати водійське посвідчення на категорії А,В,С. Всього пройшли підготовку 64 особи та по закінченню навчання отримали посвідчення водія. Також на базі коледжу був організований центр проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і математики. Викладачі та співробітники навчального відділу, які були задіяні в організації і проведенні ЗНО, були нагороджені почесними грамотами та листами подяки за плідну працю в центрі незалежного оцінювання на базі коледжу.

ПЕРШИЙ ВИПУСКНИК МЕРЕЖНОЇ АКАДЕМІЇ CISCO

29.05.2018 року курсант Кременчуцького льотного коледжу Лютенко Ігор Ігорович отримав сертифікат з курсу IT Essentials: PC Hardware and Software - перший випускник Мережної Академії CISCO. Сертифікат вручили заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович і викладач коледжу, керівник академії CISCO Котляров Кирило Геннадійович.

foto1
 Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO) — американська транснаціональна корпорація, яка є найбільшим у світі виробником мережевого обладнання, призначеного для обслуговування мереж віддаленого доступу, сервісів безпеки, мереж зберігання даних, маршрутизації і комутації, а також для потреб комерційного ринку IP-комунікацій і корпоративного ринку. 

 

ТИЖДЕНЬ СЛОВ'ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І КУЛЬТУРИ

У період з 21 по 25 травня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі  Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено Тиждень слов’янської писемності і культури. 24 травня ми святкуємо День слов’янської писемності і культури на знак пам’яті і пошани двох братів – Кирила і Мефодія  - творців слов’янської писемності. Щорічно ця дата відзначається  відповідно до Указа Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004р. Тиждень організували і провели голова циклової комісії Чижова Л.І. та викладачі Савченко О.А., Чередник С.О. 

У рамках тижня було  проведено такі заходи:

- виставка газет і рефератів, підготовлених студентами та курсантами Кременчуцького льотного коледжу. У позаурочний час виставку організовано відвідали студенти та курсанти I-IV курсу. Виставка відкрила тиждень 21 травня і тривала до 25 травня;

- 23 травня було проведено виховний захід “Екскурс в історію. Життя і діяльність Кирила і Мефодія”. На зустріч з курсантами 1 курсу було запрошено відомого історика м. Кременчука Варавіна Сергія Дмитровича. 

Голова циклової комісії української
та іноземної мов   Л.І. Чижова

КОНКУРС "ПОЕТИЧНА ВЕСНА - 2018"

Кременчуцька Спілка літераторів «СЛАВУТИЧ»  кожного року оголошує  міський конкурс молодих поетів та прозаїків «Поетична весна». Конкурс проводиться з метою: заохочення  молоді до письменства,  створення середовища літературного  спілкування творчої молоді, покращення мовної та літературної грамотності учнів і студентської молоді, виявлення обдарованої молоді, спонукання її до створення різних жанрів художньої майстерності; виховання у молоді патріотичних поглядів та переконань, любові до Батьківщини,  висвітлення почуттів гордості до своєї країни; формування активної та свідомої життєвої позиції. До участі в конкурсі  запрошується  молодь віком від 14 до 30 років. 

Цьогоріч конкурс відбувся 18 травня у МПК ім. Петровського. У конкурсі брали участь 12 учасників. Студентка навчальної групи ООТ-11 Середня Валерія представила наш коледж, зачитавши 5 власних віршів. Наша учасниця нагороджена грамотою за пошук нових тем у поезії. 

Викладач  С.О. ЧередникЧлени журі наголосили, що були вражені вмінням конкурсантів  представляти  свої твори, що в кожного з них є літературне майбутнє і, що їм дуже приємно було слухати молоді голоси Кременчука. Тому досвідчені літератори запросили молодь  до плідної співпраці і обіцяли підтримку. За сприяння міської ради кращі твори будуть надруковані в молодіжному альманасі.

Голова ц/к української та іноземної мов Л.І. Чижова

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ДЛЯ ТВОРЧОЇ МОЛОДІ "ПЕРСПЕКТИВА-2018" 

26 квітня 2018 року в ДВНЗ «Маріупольський будівельний коледж» відбулася ІІ Всеукраїнська наукова конференція для творчої молоді «Перспектива-2018»в якій взяли участь курсанти  спеціальності “Технічне обслуговування засобів зберіганя, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами” відділення технічних спеціальностей та заочного навчанняКурсанти показали високий рівень науково-дослідницьких робіт, які проводились на цикловій комісії Пально-мастильних матеріалів Кременчуцького льотного коледжу НАУ за темами:

- Количественные характеристики окислительно-восстановительной реакции «Na2S2O3 Н2SO4». Курсант навч. гр.ТПМ-41 Дубова К.С., Супрун А.С. Науковий керівник Курбанов К.Р.

- Перевага та альтернатива технології утилізації пластику для будівництва дорігКурсант навч. гр. ТПМ-11 Шліхар Т.В. Науковий керівник Реута А.В.

- Перехід на екологічні джерела енергії на транспорті. Курсант навч. гр. ТПМ-11 Бука М.ОНауковий керівник Рева Н. С.

- Аналіз сучасної авіаційної наземної техніки та проблеми розвитку інфраструктури. Курсант навч. грТПМ-41 Дубова К.С. Науковий керівник Нальотова Н. І.

- Загальні відомостіф про метали та сплавиКурсант навч. грТПМ-31 Москвіна І.Г. Науковий керівник Сиволожська В.М.

- Сучасні засоби обліку нафтопродуктів на нафтобазахКурсант навч. гр. ТПМ-41 ЄрмачковаВНауковий керівник Білаш Т.А.

- Альтернативні палива в авіації. Курсант навч. гр. ТПМ-32 Жук В.ЮНауковий керівник  Давітая О.В.

Наукова робота спрямована на  зацікавлення та заохочування курсантів до наукової думки, пошуку нових поглядів та ідей, проведенні більш плідних досліджень, з метою досягнення високих результатів професійної підготовки фахівців

1(1)  6

Голова  циклової  комісії  Пально-мастильних  матеріалів  Реута  А.В.

ОЛІМПІАДА З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

26 квітня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед курсантів та студентів було проведено Олімпіаду з Історії України. Олімпіаду організував та провів голова циклової комісії Старосельський Ігор Валентинович. В Олімпіаді з Історії України взяли участь: 

Лютенко Ігор Ігорович, Гринець Владислав Станіславович (навчальна група ТЕ-11), Задорожний Кирило Сергійович, Стукота Олександр Володимирович (навчальна група ТЕ-12), Ковальов Артем Валентинович, Тарасенко Владислав Романович (навчальна група ТМ-12,  Пасічна Альона Ігорівна, Цибульська Валерія Валеріївна (навчальна група ООТ-11),  Литвиненко Марія Василівна, Цонінець Аліна Володимирівна (навчальна група БО-11)

10 травня  2018 року відбулося нагородження учасників Олімпіади грамотами та листами подяки.

Переможцями стали:
1 місце - Лютенко Ігор Ігорович, курсант (навчальна група ТЕ-11)
2 місце – Задорожний Кирило Сергійович, курсант (навчальна група ТЕ-12), Пасічна Альона Ігорівна, студентка (навчальна група ООТ-11) 
3 місце – Гринець Владислав Станіславович, курсант (навчальна група ТЕ-11), Стукота Олександр Володимирович, курсант (навчальна група ТЕ-12)
 
Листи подяки отримали:
Ковальов Артем Валентинович, курсант (навчальна група ТМ-12);
Литвиненко Марія Василівна, студентка (навчальна група БО-11);
Тарасенко Владислав Романович, курсант (навчальна група ТМ-12);
Цибульська Валерія Валеріївна, студентка (навчальна група ООТ-11);
Цонінець Аліна Володимирівна, студентка (навчальна група БО-11);

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач    Старосельський І.В.
Голова циклової комісії   Старосельський І.В.

ОЛІМПІАДА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

26 квітня 2018р. у Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбулася Олімпіада з охорони праці серед курсантів, які навчаються за спеціальністю Авіаційний транспорт. Урочисте відкриття Олімпіади розпочалося з промови голови циклової комісії пально-мастильних матеріалів Реути Алли Володимирівни та завідувача навчально-методичним кабінетом Лашко Алли Олександрівни які  розповіли про важливість вивчення охорони праці та її місце і необхідність у сучасній освіті, про те що охорони праці формує у майбутніх фахівців необхідного в їхній подальшій професійній діяльності рівня знань та умінь із правових та організаційних питань охорони праці, основ фізіології та гігієни праці, виробничої санітарії, безпеки процесів праці та пожежної безпеки.  Викладач охорони праці Дєрябіна Інна Олексіївна  зазначила, що охорона праці є важливим елементом сучасного життя і використовується у різних галузях промисловості. Дєрябіна І.О. привітала учасників Олімпіади та побажала їм успіхів, ознайомила з правилами написання завдання до Олімпіади. Учасникам були запропоновані 40 тестових завдань. Проведена Олімпіада сприяла формуванню міцних навичок правил техніки безпеки, які в свою чергу посприяють майбутнім спеціалістам зменшенню виробничого травматизму та професійним захворюванням.

Під час проведення Олімпіади реалізувались такі цілі:
- усебічний  розвиток  особистості  через  прищеплювання  інтересу  до предмету;
- орієнтування  курсантів щодо практичної реалізації принципу пріоритетності охорони життя та здоров’я працівників щодо результатів виробничої діяльності.

 

Переможцями Олімпіади стали:
І місце – Яковлев Олег (навч.гр. ПБ-21);
ІІ місце – Савчук Ігор (навч.гр. ПБ-21) ;
ІІІ місце – Омельченко Богдан (навч. гр.ПБ-21).

Викладач  І.О. Дєрябіна

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У НАУ

21 квітня 2018 року в Національному авіаційному університеті відбувся День відкритих дверей. У зв’язку з цим в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було організовано пряму трансляцію  online, в якій взяли участь участь курсанти, студенти та викладачі Кременчуцького льотного коледжу. Особисто завітали до Національного авіаційного університету викладачі Котляров Кирило Геннадійович та Москалик Віталій Михайлович, які представляли Кременчуцький льотний коледж та переваги навчання за першим бакалаврським рівнем за всіма спеціальностями.

ТИЖДЕНЬ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

У період з 10 по 13 квітня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі  Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено Тиждень іноземної мови. Тиждень організували і провели голова циклової комісії Чижова Л.І. та викладачі іноземної мови: Іванченко Л.В., Гужина С.А., Бакута С.В. Були проведені такі заходи:

- дискусії серед курсантів: “Why is it necessary to study English?”, “What is your personal motivation for learning?”, виявлення мотивацій вивчення іноземної мови для формування подальших позитивних мотивів навчально-пізнавальної діяльності курсантів та студентів.

Навчальна група: ПБ-31.
- перегляд серіалу “The Supersizers Eat” з його обговоренням до теми “Cuisine”
Навчальні групи: ТМ-12, ТПМ-11 (1 підгр.)
- Олімпіада з дисципліни “Іноземна мова”.
В Олімпіаді з дисципліни “Іноземна мова” брали участь: Швачка В.О. (навч.гр. ООТ-11), Цвелих Є.О. (навч.гр. БО-11), Самойленко В.В. (навч. гр.ТЕ-11), Кунцьо А.А. (навч.гр. ТЕ-12), Покутній В.О. (навч.гр.ТМ-11), Степанов Р.В. (навч.гр. ТМ-12), Юраш Д.В. (навч.гр. ТПМ-11), Нечитайло М.В. (навч.гр.ТПМ-11), Цонінець А.В. (навч.гр. БО-11).
 
Переможцями стали:
І місце – Цвелих Є.О. (навч.гр. БО-11) ;
ІІ місце – Цонінець А.В. (навч.гр. БО-11)  ;
ІІІ місце – Самойленко В.В. (навч. гр.ТЕ-11).

- музичний фестиваль “English songs and poems festival”.

Листи подяки отримали:

- Яковлев О.Р. (навч.гр.ПБ-21)
- Головатенко В.В. (навч.гр.БО-31)
- Савчук І.Р. (навч.гр. ПБ-21)
- Цонінець А.В. (навч.гр.БО-11)
- Комсомольський М.Г. (навч.гр.БО-31)
- Чижова В.М. (навч.гр.БО-31)
- Чепурний В.В. (навч.гр. ТЕ-22) 
- Кришталь М.В. (навч.гр.  ПБ-31)
- Варавська А.С. (навч.гр.ООТ-11)
- Міщенко В.В. (навч.гр.ООТ-11)
- Козловська М.В. (навч.гр.ООТ-11)
- Кириченко А. Д. (навч.гр.БО-11) 
- Поліщук Д.Д. (навч.гр.БО-21)
- Рудченко В.Ю. (навч.гр.ТЕ-12)
- Швачка В.О. (навч.гр. ООТ-11)

13 квітня 2018 року відбулося  нагородження грамотами та листами подяки переможців та учасників Тижня іноземної мови. Дякуємо всім учасникам і переможцям Тижня іноземної мови! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!                                          

Голова циклової комісії 
Л.І. Чижова 

ОЛІМПІАДА З ФІЛОСОФІЇ

10 квітня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед студентів було проведено Олімпіаду з філософії. Олімпіаду організував та провів викладач Братенші Валерій Данилович. В Олімпіаді з філософії взяли участь 27 студентів навчальних груп БО-21, БО-22, ООТ-21. 

Переможцями стали:
1 місце – Артюшенко Ольга Миколаївна, студентка (навчальна група БО-22)
2 місце – Власенко Олександра Василівна, студентка (навчальна група БО-21);  Теплякова Наталія Олександрівна (навчальна група БО-21).

No images found.

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог! 

Викладач   Братенші В.Д.
Голова циклової комісії  Старосельський І.В.

ПРОБНЕ ЗНО

Цьогоріч на базі Кременчуцького льотного коледжу НАУ сформовано пункт пробного ЗНО.

24 березня 2018 року було проведено пробне ЗНО з української мови та літератури, а наступної суботи 31 березня – з математики, фізики, біології та хімії.

Викладацький та допоміжний склад навчального закладу під вмілим керівництвом заступника начальника коледжу з навчальної роботи  Шмельова Юрія Миколайовича з великою відповідальністю взялися до організації та облаштування пункту пробного ЗНО.

Для чого потрібне пробне ЗНО? Головна його мета — дати можливість учасникам ознайомитися з процедурою проведення справжнього тестування та визначити поточний рівень знань. Перед тим, як йти на основну сесію ЗНО, потрібно знати усі технології та особливості. Тому брати участь у пробному ЗНО рекомендується усім, а найбільше тим, хто буде здавати цей іспит вперше, бо пробне тестування взагалі нічим не відрізняється від основного, окрім того, що роботу можна забрати з собою і зрозуміти, що потрібно підготувати та повторити для вдалого складання ЗНО.

Працівники КЛК НАУ, які були залучені для роботи в пункті пробного ЗНО, а також колеги з інших навчальних закладів м. Кременчука,  намагалися створити атмосферу, відповідну для умов складання тестування.

Тож дякуємо всім, хто брав участь в організації та проведенні пробного ЗНО! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю при проведенні основного  ЗНО. А учасникам тестування бажаємо терпіння, наснаги, успіхів та гарних результатів!

ОЛІМПІАДА "КОМП'ЮТЕРИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ" З ДИСЦИПЛІНИ "ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ В ОБЛІКУ"

5 квітня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету викладачами циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування серед студентів було проведено олімпіаду «Комп’ютеризація бухгалтерського обліку» з дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку та аудиті». Олімпіаду організувала та провела викладач циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування Бондаренко Людмила Федорівна.

В олімпіаді «Комп’ютеризація бухгалтерського обліку»  взяли участь студенти:
- Браілко Катерина Олександрівна (навч. група БО-31)
- Чижова Вікторія Максимівна (навч. група БО-31)
- Боцман Денис Григорович (навч. група БО-31)
- Леннік Аліна Олександрівна (навч. група ОА-41)
- Ломоносов Дмитро Васильович (навч. група ОА-41)
- Головатенко Вероніка Віталіївна (навч. група БО-31)
- Назаренко Євген Олександрович (навч. група ОА-41)
- Бикова Анастасія Андріївна (навч. група ОА-31)

 

6 квітня відбулося нагородження грамотами переможців олімпіади.
Переможцями стали:
1 місце  -  Боцман Денис Григорович (навч. група БО-31)
2 місце  -  Чижова Вікторія Максимівна (навч. група БО-31)
3 місце  -  Ломоносов Дмитро Васильович (навч. група ОА-41)

Дякуємо всім учасникам  олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач  Л.Ф. Бондаренко
Голова циклової комісії (Завідувач кафедри)  О.І. Пушкар

ЗАСІДАННЯ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ КОЛЕДЖУ

31 березня 2018 року відбулося засідання атестаційної комісії коледжу першого рівня. У 2018 році атестувалося 32 педагогічних працівника Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету. За результатами роботи комісії було:

1. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» викладачам:
Білаш Тетяні Анатоліївні;
Самойленко Марії Віталіївні.
2. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» викладачам:
Головіній Ніні Сергіївні;
Москалику Віталію Михайловичу.
3. атестовано на відповідність займаній посаді “майстра виробничого навчання” та встановлено 12 тарифний розряд майстрам:
Царенку Олександру Олександровичу;
Журіду Володимиру Івановичу;
Панченку Віктору Івановичу.
4. атестовано на відповідність займаній посаді методиста та присвоєно кваліфікаційну категорію “спеціаліст першої категорії” методисту:
Голованову Сергію Леонідовичу.
5. позачергово атестовано на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії» викладачам:
Борисенко Оксані Миколаївні;
Миньку Олексію Олександровичу;
Сіорі Андрію Сергійовичу.
6. порушено клопотання перед атестаційною комісією третього рівняпро атестацію:
- на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «викладач-методист» викладачів:
Бухарова Юрія Васильовича;
Головіної Наталії Пантеліївни;
Луцького Юрія Семеновича;
Матети Олексія Анатолійовича;
Назаренко Надії Петрівни;
Старосельського Ігоря Валентиновича;
Турсунова Абдурахіма Турсуновича.
- на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «викладач-методист» викладачів:
Колонтаєвського Івана Андрійовича;
Пилипенко Людмилу Миколаївну;
Цимбалістової Олену Абдурахимівну;
Яцини Євгена Володимировича;
Семенова Валерія Олеговича.
- на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» викладача:
Галати Олега Вікторовича.
- на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» викладачам:
Бескурніковій Юлії Геннадіївні;
Бондарець Олені Миколаївні;
Бондаренку Юрію Анатолійовичу;
Волканіну Євгену Євгеновичу;
Журіду Володимиру Івановичу;
Котлярову Кирилу Геннадійовичу;
Лісовенку Дмитру Валентиновичу.

- на позачергову атестацію на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання  «викладач-методист» викладача: 

Кришана Олексія Федоровича.

НАУКОВИЙ СЕМІНАР «НОВИНИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ТА ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА – 2018»

30 березня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету викладачами циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування було проведено науковий семінар «Новини бухгалтерського та податкового законодавства – 2018». Проведення наукового семінару направлене на висвітлення змін в бухгалтерському та податковому законодавстві України 2018 року, підвищення актуальності наукової та прикладної складових при вивченні  облікових дисциплін. 

В заході надавалася можливість участі всім бажаючим студентам спеціальності 5.03050901 «Бухгалтерський облік» та напряму підготовки 6.030609 «Облік і аудит», а також викладачам. Семінар проводився за таким планом:

1. Реєстрація студентів - доповідачів семінару;
2. Проведення наукового семінару «Новини бухгалтерського та податкового законодавства – 2018»;
3. Підведення підсумків наукового семінару «Новини бухгалтерського та податкового законодавства – 2018».

Доповіді підготували студенти:

-  Власенко Олександра Василівна (навч. група БО-21);
-  Теплякова Наталія Олександрівна (навч. група БО-21);
-  Бикова Анастасія Андріївна(навч. група ОА-31);
-  Вовк Маргарита Сергіївна (навч. група ОА-31);
-  Поліщук Джульєтта Дмитрівна(навч. група БО-21);
-  Пєшкова Марія Олексіївна (навч. група БО-21).
 

Всі учасники заходу отримали призи та пам’ятки для бухгалтерів, підготовлені при підтримці редакції газети «Все про бухгалтерський облік». В організації заходу приймали активну участь всі викладачі циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування. Всі присутні студенти та викладачі висловили вдячність за своєчасно доведену інформацію щодо змін у законодавстві, дали позитивні відгуки і підкреслили, що проведення таких заходів підвищує актуальність прикладної складової облікових дисциплін та рівень знань студентів.

Голова циклової комісії (Завідувач кафедри)
управління та адміністрування  О.І. Пушкар

ОЛІМПІАДА З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "ХІМІЯ"

29 березня 2018 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів  серед курсантів відділення пально-мастильних матеріалів та заочного навчання  було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Хімія». Олімпіаду організувала та провела викладач Реута Алла Володимирівна. Даний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів та студентів в галузі  хімії.

В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТЕ-12: Стукота О.В., Черевик Д.С., Глухов Є.П., Молодичук В.О., Даниленко Ю.В., які навчаються за спеціальністю 173 Авіоніка, спеціалізації: Експлуатація авіаційних електрифікованих комплексів та курсанти навчальної групи   ТПМ-11 Перелигіна Т.В., Матвєєва О.А.,  Агаркова М.М. які навчаються  за спеціальностю 272 Авіаційний транспорт, спеціалізації: Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами, а також студенти навчальної групи   ООТ-11  Пасічна А.І., Дяченко А.Р., Швачка В.О., які навчаються за спеціальністю 073 Менеджмент, спеціалізації: Організація обслуговування на транспорті та студенти навчальної групи БО-11 Литвиненко М.В., Микитченко І.І., Руденко В.С.,Цонінець А.В.,  які навчаються за спеціальністю 071 Облік і оподаткування спеціалізації: Бухгалтерський облік.

Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні практичних завдань,  пропонували різні можливі варіанти їх рішення.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни  «Хімія» стали наступні курсанти та студенти:

- Стукота Олександр Володимирович (навчальна група ТЕ-12) — І місце;
- Цонінець Аліна Володимирівна (навчальна група БО-11) — ІІ місце;
- Агаркова Марина Максимівна (навчальна група ТПМ-11) — ІІІ місце;

Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

 Голова циклової комісії ПММ   Реута А.В.

ОБЛАСНА ОЛІМПІАДА З КРЕСЛЕННЯ

29 березня 2018 року на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка була проведена щорічна олімпіада з креслення серед систем вищої, фахової передвищої, професійно-технічної та загальної середньої освіти. В обласній олімпіаді Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:

Войтаник Антон Анатолійович (навчальна група ТМ-22);
Козир Максим Олегович (навчальна група ТМ-22);
Плужник Захар Іванович (навчальна група ТМ-21);
Матусєв Антон Олександрович (навчальна група ТМ-21);
Боярко Володимир Миколайович (навчальна група ПМ-11).
 

 

В обласній олімпіаді з креслення, грунтовні теоретичні знання тависокий рівень володіння технікою графічних побудов ІІІ місце посів Козир Максим Олегович, курсант навчальної групи ТМ-22. Вітаємо переможця і бажаємо успіхів, наснаги та нових перемог!

Викладач  Н.С. Головіна
Голова циклової комісії  Н.П. Головіна

ВІДКРИТИЙ ЗАХИСТ КУРСОВИХ РОБІТ

27 березня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету згідно затвердженого плану у рамках Тижня циклової комісії (кафедри) управління та адміністрування серед студентів було проведено відкритий захист курсових робіт. Захід організували та провели викладачі циклової комісії (кафедри) Хиль Л.П., Бондаренко Л.Ф., Водолазська Н.В. У відкритому захисті курсових робіт взяли участь студенти навчальних груп ОА-41,  ОА-31, БО-31. Доповіді презентували:

Репецька Анна Олександрівна (навчальна група ОА-41)
Головатенко Вероніка Віталіївна (навчальна група БО-31)
Чижова Вікторія Максимівна (навчальна група БО-31)

 

Для захисту студенти підготували доповіді та презентації, що відповідають темам їх курсових робіт. Присутні викладачі та студенти активно дискутували та ставили запитання. За результатами захисту проведено аналіз доповідей та обговорення недоліків та переваг захисту кожного доповідача.    

Викладач   Л.П. Хиль
Викладач   Л.Ф. Бондаренко
Завідувач кафедри   О.І. Пушкар

СЕМІНАР НА ТЕМУ: "РОЗСЛІДУВАННЯ АВІАЦІЙНИХ ПОДІЙ ТА УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕКОЮ ПОЛЬОТІВ"

23 березня 2018 року завідувач кафедри авіаційного транспорту КЛК НАУ Давиденко Михайло Федорович кандидат технічних наук, професор провів семінар з викладачами Кременчуцького льотного коледжу на тему: “Розслідування авіаційних подій та управління безпекою польотів”. 

По закінченню семінару викладачі Кременчуцького льотного коледжу НАУ отримали сертифікати про відповідність.

ОЛІМПІАДА ТА КОНКУРС СТІНГАЗЕТ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "ПАЛИВНО-МАСТИЛЬНІ МАТЕРІАЛИ"

20 березня 2018 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів  серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання  було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Паливно-мастильні матеріали». 

В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТМ-41- Дудник Є. І., Мудрий М. О., Коваленко І.В., Марченков В. В., Гуденко А. О., Закарян А.А. та навчальної групи ТМ-42 – Донченко Я. В., Самохліб О.О., Хомич Є.С., Цмокалюк С.С., Лимар Д.О., які навчаються за спеціальностю 5.07010301 «Технічне обслуговування повітряних суден і двигунів».

Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні тестових завдань  та  рішенні кросворду.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни «Паливно-мастильні матеріали» стали наступні курсанти:

- Донченко Ярослав Владиславович  (навчальна група ТМ-42) — І місце;

- Дудник  Єгор Іванович (навчальна група ТМ-41) — І місце:

- Самохліб Олександр Олександрович (навчальна група ТМ-42) — ІІ місце;

- Мудрий Максим Олександрович (навчальна група ТМ-41) — ІІІ місце.

 Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Голова циклової комісії ПММ  А.В.Реута

Викладач  Т.А. Білаш

ОЛІМПІАДА З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "ЗАСОБИ ЗАПРАВЛЕННЯ ПММ"

15 березня 2018 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Засоби заправлення ПММ». Відповідальний за проведення олімпіади викладач циклової комісії ПММ Нальотова Наталія Ігорівна. В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТПМ-41 Супрун А.С., Єрмачкова В.В., Миколенко К.Ю., Гарець К.О. та навчальної групи ТПМ-42 Сухінін Д.С., Зєлєнін С.В., Ковальо І.О., Пасат В.В. , які навчаються за спеціальністю 5.07010303 «Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами».

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни «Засоби заправлення ПММ» стали наступні курсанти:

- Супрун Анна Сергіївна (навчальна група ТПМ-41) — І місце;

- Сухінін Денис Сергійович (навчальна група ТПМ-42)— ІІ місце;

- Єрмачкова Вікторія Віталіївна (навчальна група ТПМ-41) — ІІІ місце.

Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Нальотова Н.І.

Голова циклової комісії Реута А.В.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС "АВІАТОР"

Всеукраїнський проект "Авіатор" 2018, який проводить благодійний Фонд Бориса Колеснікова підходить до свого завершення. Три конкурсанти з Кременчуцького льотного коледжу опинилися за крок до фіналу: Рибченко Данило Віталійович (навчальна група ТЕ-41), Полевода Данило Вадимович (навчальна група ТЕ-42), Смирнов Кирило Андрійович.

01 березня 2018 року відбувся третій етап конкурсу, на якому конкурсантам потрібно було відповісти на питання з основ авіації — теорія та історія галузі. Участь в ньому взяли Рибченко Данило Віталійович, Смирнов Кирило Андрійович. 

Бажаємо всім учасникам конкурсу перемоги!

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ "ЛЬОТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ПЛАНУВАННЯ"

9 лютого 2018р. було проведено  олімпіаду з дисципліни: Льотні характеристики та планування для курсантів навчальної групи ПБ-41 та ПМ-31. Відповідальні за проведення олімпіади викладачі кафедри авіаційного транспорту Турсунов А.Т. та  Бухаров Ю.В. Метою даного заходу була перевірка якості засвоєного матеріалу курсантами з дисципліни Льотні характеристики та планування. Олімпіада розпочалася вступним словом викладача Турсунова А.Т. В олімпіаді приймали участь курсанти бакалаври та молодші спеціалісти. Олімпіада проходила в один етап, де було запропоновано вирішити тестові завдання.

На олімпіаді були присутні спостерігачі (члени журі), а саме: методист Головіна Н.С.; викладач Турсунов А.Т. -  член журі; викладач Бухаров Ю.В -  член журі

За результатами проведення олімпіади було визначено переможців. Призові місця розподілились наступним чином:

І місце – Старостенко К.О.. курсант навчальної групи ПБ-41
ІІ місце — Кораблінов Є.І.  курсант навчальної групи ПМ-31
ІІІ місце —Крощенко О.О. курсант навчальної групи ПБ-41

Нагородження учасників олімпіади відбулося 15 лютого 2018р. З промовою та привітанням до курсантів, звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Ю.М., який урочисто вручив переможцям грамоти .

Вітаємо переможців та учасників Олімпіади з фахових дисциплін

Викладач  А.Т.Турсунов

 

ДРУГИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР"

08 лютого 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету пройшов другий етап освітнього конкурсу «Авіатор 2018» Фонду Бориса Колеснікова.

У другому етапі коледж представляли курсанти Левченко Інна Олексіївна (навчальна група ТПМ-32); Полевода Данило Вадимович (навчальна група ТЕ-42), Міщенко Богдан В'ячеславович (навчальна група ТЕ-42), Рибченко Данило Віталійович (навчальна група ТЕ-41), Смирнов Кирило Андрійович на перевірку рівня знань технічної англійської мови, яка вважається основною в міжнародній авіаційній спільноті.

Нагадаємо, що учасники проекту «Авіатор 2018» змагаються за поїздку на відомий авіаційний салон Фарнборо в Лондоні. 

СЕМІНАР НА ТЕМУ: "УПАВЛІННЯ БЕЗПЕКОЮ ПОЛЬОТІВ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ"

27 січня 2018 року на базі Кременчуцького льотного коледжу відбувся семінар на тему: “Управління безпекою польотів цивільної авіації”. Його учасниками були викладачі факультету Авіаційного транспорту, електроенергетики і управління та кафедр Авіаційного транспорту, Енергозабезпечення і системи управління, циклової комісії конструкції та експлуатації повітряних суден і авіадвигунів. Семінар був організований і проведений завідувачем кафедри авіаційного транспорту Кременчуцького льотного коледжу НАУ, кандидатом технічних наук, професором Давиденко Михайлом Федоровичем. 

ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ СТУДЕНТІВ

22 і 23 січня 2018 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету проводилися підсумкова атестація студентів навчальної групи ООТ-41 спеціальності 5.03030102 “Організація обслуговування на транспорті”, галузь знань 0306 “Менеджмент і адміністрування”, освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст.

Голова екзаменаційної комісії для проведення комплексного екзамену за фахом Моцаренко Ірина Вікторівна — директор ТОВ “АТП-15307” відмітила достатній рівень підготовки майбутніх фахівців.

УРОЧИСТІ ЗБОРИ З НАГОДИ ЗАВЕРШЕННЯ КАЛЕНДАРНОГО 2017 РОКУ

29 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету були проведені урочисті збори з нагоди завершення календарного 2017 року, підведення підсумків та наближаючогося святкування Нового 2018 року та Різдва Христового. З привітальним словом до педагогічних працівників коледжу звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович. Викладачі та співробітники навчального відділу були нагороджені грамотами та почесними грамотами за плідну та сумлінну працю, значний внесок у підготовку кваліфікованих фахівців.

 

ОЛІМПІАДА З ГЕОГРАФІЇ

14 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін серед курсантів та студентів було проведено Олімпіаду з соціальної та економічної географії світу.Олімпіаду організував та провів голова циклової комісії Старосельський Ігор Валентинович. В Олімпіаді з соціальної та економічної географії світу взяли участь:

Мєдвєдєв Ігор Ігорович (навчальна група ТЕ-11), Боряк Вікторія Петрівна (навчальна група ТЕ-12), Агаркова Марина Максимівна, Батюк Вікторія Олександрівна, Грабова Ельміра Миколаєвна, Попенко Ірина Віталіївна, Шліхар Тетяна Віталіївна (навчальна група ТПМ-11), Цонінець Аліна Володимирівна (навчальна група БО-11), Козловська Мілена Володимирівна, Пасічна Альона Ігорівна, Радько Анна Ігорівна, Середня Валерія Вадимівна, Цибульська Валерія Валеріївна (навчальна група ООТ-11)

20 грудня 2017 року відбулося нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.

Переможцями стали:

1 місце – Боряк Вікторія Петрівна, курсантка (навчальна група ТЕ-12)
2 місце – Мєдвєдєв Ігор Ігорович, курсант (навчальна група ТЕ-11), Цибульська Валерія Валеріївна, студентка (навчальна група ООТ-11) 
3 місце – Цонінець Аліна Володимирівна, студентка (навчальна група БО-11)

Листи подяки отримали:

Агаркова Марина Максимівна (навчальна група ТПМ-11)
Батюк Вікторія Олександрівна (навчальна група ТПМ-11)
Грабова Ельміра Миколаєвна (навчальна група ТПМ-11)
Козловська Мілена Володимирівна (навчальна група ООТ-11)
Радько Анна Ігорівна (навчальна група ООТ-11)
Пасічна Альона Ігорівна (навчальна група ООТ-11)
Попенко Ірина Віталіївна (навчальна група ТПМ-11)
Середня Валерія Вадимівна (навчальна група ООТ-11),
Шліхар Тетяна Віталіївна (навчальна група ТПМ-11)

Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців!Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач      Старосельський І.В.

Голова циклової комісії     Старосельський І.В.

ДІЛОВА ГРА "НЕДОСКОНАЛИЙ КОНКУРЕНТ"

7 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА - 31 було проведено ділову гру «Недосконалий конкурент»  з  дисципліни «Мікроекономіка». Ділову гру організував та провів викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:


БИКОВА Юлія Василівна

РИЛО Наталія Валеріївна

ВОВК Дарія Олегівна

ФЕДОРЕНКО Ірина Валентинівна

ВОВК Маргарита Сергіївна

ФОМІНА Оксана Ігорівна

ДЄЄВА Вікторія Вікторівна

ЧЕРЕДНИЧОК Вікторія Леонідівна

ПЕТРИК Валентина Валеріївна

ЧОРНОБАЙ Наталія Іванівна

Мета проведення: вивчення ринкового  механізму діяльності фірми – недосконалого конкурента (монополіcта). Завдання ділової гри: змоделювати взаємозв’язок відділів фірми та акціонерів. Практичне засвоєння сутності основних категорій мікроекономіки. Студенти розглянули дії відділу маркетингу, бухгалтерії, відділу праці та зборів акціонерів. Відділ маркетингу, виходячи з еластичності попиту, розраховує залежність цін і виручки від обсягу виробництва, спрямовує ці дані зборам акціонерів. Відділ праці на основі граничної продуктивності працівника, розраховує необхідну чисельність зайнятих при різних обсягах виробництва, враховуючи, що залучення нових людей монополістом збільшує зарплату внаслідок підвищення попиту на робочу силу. Це веде до зростання витрат і зниженню прибутку. Розрахунки відділу праці передаються в бухгалтерію, яка розраховує суму сукупних витрат, граничних витрат при різних планах виробництва. На основі цих даних і інформації відділу маркетингу збори акціонерів приймають рішення про найбільш вигідний план випуску продукції, ціну, чисельність зайнятих, необхідність залучення банківських кредитів. Кожний відділ виконує свої функції і складає звіт про діяльність відділу.

Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань. Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач    Н.В. Старчик
Голова циклової комісії  Ю.Г. Бескурнікова

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ КОНСТРУКЦІЇ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН І АВІАДВИГУНІВ

З  04  по 07 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії конструкції та експлуатації повітряних суден і авіадвигунів було проведено тиждень циклової комісії, присвячений Міжнародному дню цивільної авіації. У рамках тижня циклової комісії було проведено олімпіади з дисциплін «Основи теорії авіаційних двигунів», «Конструкція авіаційної техніки», «Конструкція і технічне обслуговування авіаційних двигунів», «Основи теорії автоматичного регулювання». 04 грудня 2017 року викладачем Клімовою Яною Русланівною було організовано і проведено олімпіаду з дисципліни «Основи теорії авіаційних двигунів». В олімпіаді з дисципліни «Основи теорії авіаційних двигунів»  взяли участь:

курсанти навчальної групи ПБ-21:
Омельченко Б.О.
 
курсанти навчальної групи ПБ-31:
Товкачук М.Ю., Соломоненко В.О., Береги Я.І., Нагленко В.В., Єдин В.В., Маєв Д.В.
 
курсанти навчальної групи ПМ-11: Боярко В.Н., Бабин Ю.А., Клименко В.В.
 
Переможцями стали:
І  місце – Товкачук М.Ю. (навчальна група ПБ-31)
ІІ місце – Соломоненко В.О. (навчальна група ПБ-31)
ІІІ місце – Береги Я.І.; Нагленко В.В. (навчальна група ПБ-31)

04 грудня 2017 року викладачем Царенко Андрієм Олександровичем  було організовано і проведено олімпіаду з дисципліни «Конструкція і технічне обслуговування авіаційних двигунів». В олімпіаді з дисципліни «Конструкція і технічне обслуговування авіаційних двигунів» взяли участь: курсанти навчальної групи ТМ-41: Кривенко М.Д., Демчевський Я.В.,  Дудник Є.І., Мудрий М.О., Коваленко І.В., Денисенко Я.О., Закарян А.А.

курсанти навчальної групи ТМ-42: Конєв Є.В., Палаженко В.В., Цмокалюк С.С., Самохліб О.О.  

Переможцями олімпіади стали:

I місце – Самохліб О.О. (група ТМ-42);
ІІ місце – Демчевський Я.В. (група ТМ-41); Дудник Є.І. (група ТМ-41); Мудрий М.О. (група ТМ-41);
ІІІ місце – Кривенко М.Д.(група ТМ-41); Цмокалюк С.С. (група ТМ-42)  

05 грудня 2017 року викладачем Пономаренко Анатолієм Володимировичем було організовано і проведено олімпіаду з дисципліни «Основи теорії автоматичного регулювання». В олімпіаді з дисципліни «Основи теорії автоматичного регулювання» взяли участь:

курсанти навчальної групи ТМ-41: Закарян А.А.; Коваленко І.В.; Демчевський Я.В.

курсанти навчальної групи ТМ-42: Самохліб О.О.; Цмокалюк С.С.; Войтюк О.В.; Конєв Є.В.  

Переможцями стали:

І  місце – Коваленко І.В. (навчальна група ТМ-41)
ІІ місце – Демчевський Я.В. (навчальна група ТМ-41)
ІІІ місце – Самохліб О.О. (навчальна група ТМ-42)  

06 грудня 2017 року викладачем Миньком Олексієм Олександровичем було організовано і проведено олімпіаду з дисципліни «Конструкція авіаційної техніки». В олімпіаді з дисципліни «Конструкція авіаційної техніки» взяли участь:

курсанти навчальної групи ПБ-31: Горайко В.В., Маєв Д.В., Соломоненко В.О.

курсанти навчальної групи ТМ-31: Радченко І. Г., Андрусенко М.Ю.,  Дмитренко М.О., Літвінов А.Є., Назаренко Ю.В., Найда М.В., Сич Б.Д., Пучкур І.Р.

курсанти навчальної групи ТМ-32: Алєксєєва Д.А., Павков Р.А., Торяник І.А., Шерпаєв Є.О.

курсанти навчальної групи ТМ-41: Коваленко Ілля В’ячеславович, Закарян А.А., савченко О.О.  

Переможцями стали:

І  місце – Горайко В.В. (навчальна група ПБ-31)

ІІ місце – Коваленко І.В. (навчальна група ТМ-41)

ІІІ місце – Радченко І.Г. (навчальна група ТМ-31)

 

07 грудня 2017 року відбулося нагородження грамотами переможців олімпіад.  Дякуємо всім учасникам Олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії  Царенко А.О. 

ОЛІМПІАДА ТА КОНКУРС СТІННИХ ГАЗЕТ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "КОРОЗІЯ МАТЕРІАЛІВ"  

7 грудня 2017 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни “Корозія матеріалів” та конкурс стінних газет з даного напрямку. Даний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів про поняття корозії, види корозійних процесів, корозійного руйнування матеріалів, методи захисту від корозії та завдання методів боротьби з корозією на підприємствах та організаціях. 

В олімпіаді та в конкурсі стінних газет прийняли участь курсанти навчальної групи ТМ-22 Масляний Д.В., Литовченко О.О.,які навчаються за спеціальністю 272 “Авіаційний транспорт”, навчальної групи ТМ-31 Литвин І.О., навчальної групи ТМ-32 Гаврилець А.Ю., Корнієнко О.М, Лисенко В.В., Мельник Ф.В., які навчаються за спеціальністю “Технічне обслуговування повітряних суден і двигунів” та навчальної групи ТПМ-41 Гарець К.О., Єрмачкова В.В., Зінченко М.К., Проценко О.О., Супрун А.С., Дубова К.С., навчальної групи ТПМ-42 Пасат В.В., Зеленін С.В., Ковальов І. О., Сухінін Д.С., які навчаються за спеціальністю 5.07010303 “Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами”

Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні практичних завдань, пропонували різні можливі варіанти їх рішення.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни “Корозія матеріалів” стали наступні курсанти:
І місце - Супрун Анна Сергіївна (курсант навчальної групи ТПМ-41);
ІІ місце - Сухінін Денис Сергійович (курсант навчальної групи ТПМ-42);
ІІІ місце - Дубова Катерина Сергіївна ( курсант навчальної групи ТПМ-41);  
 
 
Переможцями з конкурсу стінгазет на тему “Корозія матеріалів” стали наступні курсанти:
І місце - Єрмачкова Вікторія Віталіївна, Гарець Карина Олександрівна (курсанти навчальної групи ТПМ-41);
II місце - Литвин Іван Олександрович ( курсанти навчальної групи ТМ-31);
III місце - Пасат Вікторія Вікторівна, Зеленін Станіслав Віталійович (курсанти навчальної групи ТПМ-42); - Масляний Данил Вадимович , Литовченко Олександр Олександрович (курсанти навчальної групи ТМ-22)

Переможцям та учасникам олімпіади, конкурсу стінних газет бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Голова циклової комісії ПММ А.В. Реута
Викладач В.М.Сиволожська

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС "АВІАТОР" 

Всеукраїнський конкурс “Авіатор” проводиться благодійним Фондом Бориса Колесникова. Він призваний підтримати курсантів технічних спеціальностей. Сто переможців конкурсу відправляться в Великобританію на Міжнародний авіасало́н Фарнборо. 11 грудня 2017 року відбувся перший етап Всеукраїнського конкурсу “Авіатор-2018”. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти: - відділення технічних спеціальностей та заочного навчання:

Войтюк Олег Васильович (навчальна група ТМ-42), Жук Вікторія Юріївна (навчальна група ТПМ-32), Левченко Інна Олексіївна (навчальна група ТПМ-32);

- відділення авіаційного транспорту, електроенергетики і управління:

Омельченко Богдан Олегович (навчальна група ПБ-21), Полевода Данило Вадимович (навчальна група ТЕ-42), Міщенко Богдан В'ячеславович (навчальна група ТЕ-42), Рибченко Данило Віталійович (навчальна група ТЕ-41), Смирнов Кирило Андрійович.

Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів на шляху досягнення висот в авіаційній галузі, щоб завдяки Вашим зусиллям авіація України зайняла провідні місця у світі!

ЗУСТРІЧ З ПРОКУРОРАМИ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ МІСЦЕВОЇ ПРОКУРАТУРИ

На виконання спільного наказу, що був підписаний між Генеральною прокуратурою та Міністерством освіти і науки України «Про співпрацю та комунікацію між відомствами» 07 грудня 2017р. в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ відбулася зустріч з прокурорами Кременчуцької місцевої прокуратури Карабаш Юлією Олександрівною та Шайдук Вікторією Василівною. Були розглянуті основні питання стосовно видів насильства, права дітей, реагування на прояви насильства в повсякденному житті, також прокурори відповіли на численні питання курсантів. 

  

ТИЖДЕНЬ ПРАВА

З 4 по 8 грудня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ проведено Тиждень правових знань, підготовлений цикловою комісією соціально-гуманітарних дисциплін (голова циклової комісії Старосельський І.В., викладач Хомяк О.В.) Проведення Тижня ставило за мету поширення правових знань серед молоді, привернення уваги курсантів та студентів до змін в законодавстві України, виховання розуміння необхідності набуття правових знань.

Були проведені такі заходи:

- Лекція з використанням мультимедійної презентації «Запобігання торгівлі людьми»».

- Зустріч з спеціалістами Кременчуцького управління юстиції.

- Зустріч з працівниками прокуратури.

- Конкурс ессе на тему «Запобігання торгівлі людьми»».

- Конкурс плакатів та стіннівок на тему «Протидія торгівлі людьми»

- Олімпіада з Основ правознавства.

- Соціологічне опитування серед курсантів та студентів колледжу «Твій вільний час»

- Перегляд фільмів правничої тематики.

- Виставка літератури правничої тематики.

Завершився Тиждень підбиттям підсумків олімпіади з дисципліни Основи правознавства.

Під час проведення Тижня найбільш активну участь прийняли такі курсанти та студенти коледжу: Власенко Олександра Василівна, Григін Анна Володимирівна, Новікова Діана Вадимівна, Павлов Ростислав Олегович, Пєшкова Марія Олексіївна, Рудницька Діна, Ярославівна, Теплякова Наталія Олександрівна (навчальна група БО-21), Козерло Аліна Олександрівна, Сметанко Анастасія Ігорівна (навчальна група БО-22), Середня Валерія Вадимівна (навчальна група ООТ-11), Колонтаєвська Юлія Ігорівна, Кагал Даніїл Валентинович, Лопатюк Денис Юрійович, П’ятибрат Владислав Валерійович, Савченко Катерина Олександрівна, Уйманова Анастасія Дмитрівна, Халявська Анастасія Віталіївна (навчальна група ООТ-31), Карпенко Марія Євгеніївна, Яценко Уляна Олегівна (навчальна група ООТ-41), яких було відзначено грамотами та листами подяки навчального закладу.

Голова циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін І.В.Старосельський 

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

02 грудня 2017 року в Національному авіаційному університеті відбувся День відкритих дверей. У зв’язку з цим в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було організовано пряму трансляцію та online участь курсантів, студентів та викладачів Кременчуцького льотного коледжу. Особисто завітали до Національного авіаційного університету наші викладачі Минько Олексій Олександрович та Москалик Віталій Михайлович.

 

ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАТИКИ

28 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету серед курсантів спеціальності «Технічне обслуговування повітряних суден і двигунів» було проведено Олімпіаду з інформатики, в якій взяли участь курсанти навчальних груп ТМ—21 та ТМ-22. Олімпіаду організувала та провела викладач циклової комісії «Фізико-математичних дисциплін та інформатики» Гусарова Оксана Василівна. 01 грудня 2017 року відбулося урочисте нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.

Переможцями стали: І місце — Козир Максим Олегович, курсант групи ТМ-22

ІІ місце — Васильєв Денис Олександрович, курсант група ТМ-21

ІІІ місце — Масляний Даніл Вадимович, курсант група ТМ-22

 

Листи подяки отримали:

Нацаєв Андрій Олегович, курсант групи ТМ-22 Бова Віталій Вікторович, курсант групи ТМ-21 Бобров Кірілл Ігоревич, курсант групи ТМ-21 Плужник Захар Іванович, курсант групи ТМ-21 Макарчук Єгор Олегович, курсант групи ТМ-21

Дякуємо всім учасникам Олімпіади! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та особистих творчих досягнень!

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

У період з 22 по 28 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету було проведено Тиждень циклової комісії загальнотехнічних дисциплін. Тиждень організували і провели голова циклової комісії Головіна Н.П. та викладачі: Сіора А.С. та Головіна Н.С. Були проведені такі заходи:

- конкурс стіннівок “Наука на службі техніки” (відповідальні: голова циклової комісії Головіна Н.П.);

- Олімпіада з дисципліни “Технологія конструкційних матеріалів” (відповідальний викладач Сіора А.С.);

- Олімпіада з дисципліни “Опір матеріалів” (відповідальна голова циклової комісії Головіна Н.П.)

- Олімпіада з дисципліни “Інженерна та комп’ютерна графіка” (відповідальна викладач Головіна Н.С.)  

У конкурсі стіннівок “Наука на службі техніки” брали участь:

- курсанти відділення технічних спеціальностей та заочного навчання: Алєксєєва Д.А., Шевчук А.М. (навч.гр. ТМ-32), Іскра А.Є., Шпаделя О.О., Антонов А.О., Барська К.А., Полякова К.В. (навч.гр. ТПМ-31);

- курсанти відділення авіаційного транспорту, електроенергетики і управління: Чепурний В.В. (навч.гр. ТЕ-21).

Переможцями стали:

1 місце — Алєксєєва Дар'я Анатоліївна, Шевчук Анатолій Миколайович, курсанти навчальної групи ТМ-32;

2 місце — Шпаделя Олександра Олександрівна, Антонов Антон Олександрович, курсанти навчальної групи ТПМ-31;

3 місце — Чепурний Валерій Віталійович, курсант навчальної групи ТЕ-22.  

В олімпіаді з дисципліни “Технологія конструкційних матеріалів” брали участь курсанти відділення технічних спеціальностей та заочного навчання: Дмитренко М.О., Назаренко Ю.В., Радченко І.І., Найда М.В., Батуров А.Т., Артюх С.С. (навч.гр. ТМ-31), Лисенко В.В., Гаврилець А.Ю., Корнієнко О.І., Мельник Ф.В. (навч.гр. ТМ-32).

Переможцями стали:

I місце — Назаренко Юрій Валерійович, курсант навчальної групи ТМ-31;

II місце — Лисенко Вадим Віталійович, курсант навчальної групи ТМ-32;

III місце — Дмитренко Максим Олегович, курсант навчальної групи ТМ-31.  

В олімпіаді з дисципліни “Опір матеріалів” брали участь курсанти відділення технічних спеціальностей та заочного навчання: Іскра А.Є., Москвіна І.Г., Шишкова О.С., Щукін О.С. (навч.гр. ТПМ-31); Варісова В.А., Жук В.Ю., Євтушенко А.О., Коробка Н.С., Левченко І.О. (навч.гр. ТПМ-32); Назаренко Ю.В., Дмитренко М.О. (навч.гр. ТМ-31); Лисенко В.В., Мельник Ф.В. (навч.гр. ТМ-32).

 

Переможцями стали:

I місце — Коробка Наталія Сергіївна, курсант навчальної групи ТПМ-32;

II місце — Жук Вікторія Юріївна, курсант навчальної групи ТПМ-32;

III місце — Левченко Інна Олексіївна, курсант навчальної групи ТПМ-32 та Щукін Олексій Сергійович, курсант навчальної групи ТПМ-31.  

В олімпіаді з дисципліни “Інженерна та комп'ютерна графіка” брали участь курсанти відділення авіаційного транспорту, електроенергетики і управління: Горбаньов А.О., Лоса Карнаух Е.І., Поцибай Б.Я., Уткін Р.І., Хиценко О.С., Цурапа А.С., Чорний М.М. (навч.гр. ТЕ-21); Харченко В.В., Чікунов О.М., Грушин О.С., Гаврюк О.А., Нікітін Б.О., Зайчук М.С. (навч.гр. ТЕ-22). 

 

Переможцями стали:

І місце — Уткін Роман Ігорович, курсант навчальної групи ТЕ-21;

ІІ місце — Чорний Микита Миколайович, курсант навчальної групи ТЕ-21;

ІІІ місце — Зайчук Марина Сергіївна, курсант навчальної групи ТЕ-22.

01 грудня 2017 року відбулося нагородження грамотами переможців Тижня циклової комісії загальнотехнічних дисциплін. Дякуємо всім учасникам і переможцям Тижня циклової комісії загальнотехнічних дисциплін! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Голова циклової комісії Н.П. Головіна

ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП'ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ

21 листопада 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету серед студентів спеціальності «Бухгалтерський облік» було проведено Олімпіаду з інформатики та комп’ютерної техніки, в якій взяли участь студенти навчальних груп БО—21 та БО-22. Олімпіаду організувала та провела викладач циклової комісії «Фізико-математичних дисциплін та інформатики» Грибанова Світлана Анатоліївна. 24 листопада 2017 року відбулося урочисте нагородження грамотами та листами подяки учасників Олімпіади.

Переможцями стали:

1 місце — Власенко Олександра Василівна, студентка групи БО-21

2 місце — Теплякова Наталія Олександрівна, студентка група БО-21

3 місце — Сметанко Анастасія Ігорівна, студентка група БО-22  

Листи подяки отримали: Зятковская Валерія Ігорівна, студентка групи БО-21 Козерло Аліна Олександрівна, студентка групи БО-22 Новікова Діана Вадимівна, студентка групи БО-21 Онішко Любов Вікторівна, студентка групи БО-22 Рудницька Діна Ярославівна, студентка групи БО-21

Дякуємо всім учасникам Олімпіади! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та особистих творчих досягнень!

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ТРЕНІНГ

З 6 по 10 листопада 2017 року на базі Кременчуцького льотного коледжу відбувся науково-практичний тренінг на тему: “Прийняття рішень операторами аеронавігаційної системи “ПР Л-О АНС/ DM ANS's H-Os”. Його учасниками були викладачі факультету Авіаційного транспорту, електроенергетики і управління та кафедр Авіаційного транспорту, Енергозабезпечення і системи управління, а також курсанти льотно-технічних спеціальностей. Науково-практичний тренінг організували і провели завідувач кафедри авіаційного транспорту Кременчуцького льотного коледжу НАУ, кандидат технічних наук, професор Давиденко Михайло Федорович та Шмельова Тетяна Федорівна доктор технічних наук, доцент кафедри АНС НАУ. 

За результатами науково-практичного тренінгу учасники отримали сертифікати.

КОНКУРС РЕФЕРАТІВ НА ТЕМУ "ПРИЛАДИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ РЕЧОВИН"

1 листопада 2017 року на цикловій комісії Пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення технічних спеціальностей та заочного навчання було проведено конкурс рефератів на тему “Прилади для визначення фізико-хімічних властивостей речовин”, що являється актуальним питанням при вивченні навчальної дисципліни “Основи автоматизації”. Конкурс рефератів організував та провів викладач Панченко Віктор Іванович. Даний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів в галузі автоматичних приладів та використання їх при виготовленні нафтопродуктів, а також вироблення стилю мислення, що дозволяє аналізувати проблеми та шляхи їх вирішення при вивченні предмету. В конкурсу рефератів прийняли участь курсанти навчальної групи ТПМ-31 Шпаделя О.О., Іскра А.Є., Шишкова О.С., та навчальної групи ТПМ-32 Варісова В.А., Євтушенко А.О., Жук В.Ю., які навчаються за спеціальностю 5.07010303 «Технічне обслуговування засобів зберігання, транспортування та заправлення пально-мастильними матеріалами».

 

Учасники конкурсу рефератів показали високі результати своєї роботи. Переможцями стали наступні курсанти:

- Варисова Вікторія Андріївна (навчальна група ТПМ-32) — І місце;

- Жук Вікторія Юріївна (навчальна група ТПМ-32) — ІІ місце;

- Євтушенко Анна Олександрівна (навчальна група ТПМ-32) — ІІІ місце;

Переможцям та учасникам конкурсу рефератів бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Панченко В.І.
Голова циклової комісії ПММ Реута А.В.

ДІЛОВА ГРА "ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР"

30.10.2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальних груп БО – 21 та БО – 22 було проведено ділову гру «Діяльність підприємницьких структур» з дисципліни «Політекономія». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи БО – 21:

АЧІЛОВА ВЕРОНІКА ДМИТРІВНА
ВИСЛАНКО КАТЕРИНА ДМИТРІВНА
ВЛАСЕНКО ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛІВНА
ГРИГІН АННА ВОЛОДИМИРІВНА
ЗЯТКОВСЬКА ВАЛЕРІЯ ІГОРІВНА
НАУМЕНКО ДАР’Я СЕРГІЇВНА
НОВІКОВА ДІАНА ВАДИМІВНА
ПАВЛОВ РОСТИСЛАВ ОЛЕГОВИЧ
ПЄШКОВА МАРІЯ ОЛЕКСІЇВНА
ПОЛІЩУК ДЖУЛЬЄТТА ДМИТРІВНА
РУДНИЦЬКА ДІНА ЯРОСЛАВІВНА
СЄНЬКІНА ЯНА ОЛЕГІВНА
ТЕПЛЯКОВА НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
ШУЛЬГА ЯНА АНАТОЛІЇВНА

В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи БО – 22:

АРТЮШЕНКО ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
КОЗЕРЛО АЛІНА ОЛЕКСАНДРІВНА
НАЗАРЕНКО ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
ОНІШКО ЛЮБОВ ВІКТОРІВНА
СМЕТАНКО АНАСТАСІЯ ІГОРІВНА

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про діяльність підприємців. Завдання ділової гри: змоделювати економічну поведінку господарюючих суб’єктів трьох видів підприємництва – виробничого, комерційного, фінансового. На основі економічних розрахунків була розглянута діяльність промисловця, торговця і банкіра, їх взаємозв’язок. Був визначений підприємницький дохід. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення логіки дій всіх вищезгаданих підприємців. Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії Ю.Г. Бескурнікова

ДІЛОВА ГРА "ФОНДОВА БІРЖА"

05.10.2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА – 31 було проведено ділову гру «Фондова біржа» з дисципліни «Політична економія». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:

БИКОВА Юлія Василівна
ВОВК Дарія Олегівна
ВОВК Маргарита Сергіївна
ДЄЄВА Вікторія Вікторівна
ПЕТРИК Валентина Валеріївна
РИЛО Наталія Валеріївна
ФЕДОРЕНКО Ірина Валентинівна
ФОМІНА Оксана Ігорівна
ЧЕРЕДНИЧОК Вікторія Леонідівна
ЧОРНОБАЙ Наталія Іванівна

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про дію механізму функціонування фондової біржі, котирування акцій.  Завдання ділової гри: змоделювати вплив низки факторів, що змінюють курсову вартість акцій, таких як прибуток і дивіденди компаній в результаті злиття фірм, випуску нового зразку продукції, зміни банківського проценту, ціни на сировину та інші. Були розглянуті мотиви та дії шістьох інвесторів при купівлі або продажу акцій корпорації А і корпорації Б та дії курсового маклера. Правила купівлі – продажу цінних паперів, наведені в грі, близькі до умов функціонування фондових бірж ФРН, а в інших країнах існує низка особливостей в роботі цих установ. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань. Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик
Голова циклової комісії Ю.Г. Бескурнікова

ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ НАВЧАЛЬНОГО ВІДДІЛУ З НАГОДИ ДНЯ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРАЦІВНИКА ТА МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БІБЛІОТЕК

29 вересня 2017 року відбулися загальні збори навчального відділу з нагоди Дня педагогічного працівника та Міжнародного дня бібліотек. З вітальним словом до працівників звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Юрій Миколайович. За сумлінне ставлення до виконання своїх службових обов'язків найбільш досвідчені викладачі та працівники бібліотеки були нагороджені Почесними грамотами Начальника Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету.

17 НАУКОВО-ТЕХНІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "СТВОРЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЯ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ" 

Науково-технічну конференцію відкрив за дорученням Начальника Генерального штабу – Головнокомандуючого Збройними силами України генерала – армії України Муженко В. М. – начальник Воєнно – наукового управління Генерального штабу Збройних сил України, полковник Гусак Ю. А. Пленарне засідання проводилось в приміщенні палацу мистецтв і творчості дітей і молоді м. Чернігів. Для участі в науково – практичній конференції було подано 152 тези доповідей на актуальні теми по розробці і удосконаленню зразків озброєння і військової техніки в інтересах усіх видів Збройних Сил України. На пленарне засідання конференції було винесено 20 доповідей керівного складу Збройних сил України: начальника Генерального штабу – Головнокомандуючого Збройними силами України генерала – армії України Муженко В. М., командувача Повітряними силами ЗСУ генерал – полковника Дроздова С. С., командувача Сухопутними військами ЗСУ генерал – лейтенанта Попко С. М., командувача Військово – Морськими силами ЗСУ віце – адмірала Воронченко І. Ю., командувача Високомобільними десатними військами ЗСУ генерал – лейтенанта Забродського М. В., заступника начальника ДНВЦ ЗСУ з науковоїтроботи, полковника Дмитрієва В.А. На пленарному засіданні виступали: Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Куліч В. П., голова Чернігівської обласної ради Вдовенко І. С., керівники організацій і підриємств розробки і створення нових зразків озброєння і військової техніки. Першу доповідь зробив начальник Воєнно – наукового управління Генерального штабу Збройних сил України, полковник Гусак Ю. А. на тему: “Базові воєнні технології для нейтралізації загроз воєнній безпеці України в умовах сьогодення”. Потім виступили перші соби Чернігівської області: голова Чернігівської обласної державної адміністрації Куліч В. П. і голова Чернігівської обласної ради Вдовенко І. С. Виступив Заступник начальника Державного науково - випробувального центру Збройних Сил України з наукової роботи к.т.н, с.н.с., полковник ДМІТРІЄВ В. А. на тему: “Аналіз та підсумки діяльності Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України з питань створення та модернізація озброєння та військової техніки за період 2016-17 р.р”. В подальшому виступили представники ЗСУ, науково-дослідних, конструкторських і виробничих підприємств з доповідями щодо перспектив створення нових зразків ВТ і озброєння та повідомленнями по розробці нових зразків авіаційного і радіоелектронного обладнання, безпілотних ЛА та авіаційного озброєння. В другій половині дня розпочали роботу секції за спеціалізаціями:

Секція № 1: РОЗРОБКА ТА МОДЕРНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ, АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВИПРОБУВАНЬ І СЕРТФІКАЦІЇ.

Керівник секції начальник 1 відділу ДНВЦ п/п-к ШАПОВАЛОВ О. Л. Секретар секції ведучий інженер-випробувач п/п-к СОЛОДЧУК М. О. Для виступу на секції було подано 40 доповідей на різні теми. Доповідачі доповіли про нові розробки зразків озброєння і військової техніки як авіаційного призначення, так і в інтересах сухопутних, аеромобільних і військово – морських сил ЗСУ. Багато доповідей було по безпілотним літальним апаратам, особливостям їх використання в інтересах ЗСУ. З двома доповідями на конференції виступив викладач Кременчуцького льотного коледжу НАУ, к.т.н., с.н.с, спеціаліст вищої категорії, вкладач – методист ТЯГНІЙ В. Г. на теми: “Сущность кавитации в топливной системе и способы ее предупреждения” і “Анализ и методические рекомендации по особенностям полетов вертолета с пыльных или заснеженных площадок”.

Секція № 2: ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОШУКОВО - РЯТУВАЛЬНИХ, ДЕСАН-ТНИХ ТА СПЕЦІЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ: СТВОРЕННЯ, РОЗВИТОК, ВИПРОБУВАННЯ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ.

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п/п-к СИЛА І. М. Секретар секції ведучий інженер-випробувач м-р ТРАЦЮК О. В. Для виступу на секції було подано 17 доповідей на різні теми.

Секція № 3: ЗАСОБИ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИПРОБУВАНЬ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ.

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п-к БОРИСЮК О. П. Секретар секції ведучий інженер-випробувач майор СЕМИРОЗ А. О. Для виступу на секції було подано 15 доповідей на різні теми.

Секція № 4: СТВОРЕННЯ, ВИПРОБУВАННЯ І ЕКСПЛУАТАЦІЯ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ ТА СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ЗБРОЄЮ

Керівник секції начальник відділення ДНВЦ п/п-к НІКІТЧЕНКО В. І. Секретар секції ведучий інженер-випробувач п/п-к КАЛЕТНИК С. А. Для виступу на секції було подано 13 доповідей на різні теми.

Секція № 5: АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ, БОРТОВЕ ОБЛАД-НАННЯ, РАДІОТЕХНІЧНІ ТА РАДІОЛОКАЦІЙНІ КОМПЛЕКСИ.

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п/п-к ПОХОДЕНКО О. М. Секретар секції ведучий інженер-випробувач м-р ЗЕЛЕНИЙ П. В. Для виступу на секції було подано 48 доповідей на різні теми.

Секція № 6: СТВОРЕННЯ, РОЗВИТОК ТА ЗАСТОСУВАННЯ БЕЗПІЛОТНИХ АВІАЦІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п/п-к КАМАК Ю. О. Секретар секції ведучий інженер-випробувач м-р АГЕЙКО А. Ю. Для виступу на секції було подано 13 доповідей на різні теми.

Секція № 7: СТВОРЕННЯ, РОЗВИТОК ТА ЗАСТОСУВАННЯ ТРЕНАЖЕРНИХ СИСТЕМ

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п/п-к ГЕРАЩЕНКО М. М. Секретар секції ведучий інженер-випробувач м-р ФОМІНУ А. В. Для виступу на секції було подано 9 доповідей на різні теми.

Секція № 8: ВИПРОБУВАННЯ ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ, МЕТРОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА, МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИПРОБУВАНЬ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ.

Керівник секції начальник відділу ДНВЦ п-к КОВАЛЕНКО А. В. Секретар секції ведучий інженер-випробувач п/п-к АРКУШЕНКО П. Л. Для виступу на секції було подано 12 доповідей на різні теми. По закінченню роботи секцій було проведено пленарне засідання конференції де бу-ли підведені підсумки роботи секцій, відпрацьовано пропозиції в проект рішення конфе-ренції і ухвалено проект рішення конференції. Рішенням конференції було відмічено, що досвід набутий в ході антитерорестичних операцій враховується при розробці і модернизації озброєння і військової техніки. З’яви-лися додаткові оперативні завдання до озброєння і ВТ, суттєво спростилася процедура по-годження документів, необхідних для їх виконання, значно прискорився процес підготовки, організації і проведення випробувальних робіт. Конференція відмітила, що потенціал науково-технічних і технологічних організацій і підприємства в Україні достатній для розробки і виготовлення сучасних зразків озброєння і військової техніки для всіх родів ЗСУ, але відсутність достатнього фінансування гальмує розробку і виробництво озброєння і ВТ в короткі терміни і на сучасному рівні розвитку науки і техніки.

Викладач кафедри Авіаційний транспорт В. Г. ТЯГНІЙ
7-8 вересня 2017 р., м. Чернігів

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ

У червні 2017 року під час навчальної практики студенти групи ООТ-21 «Організація обслуговування на транспорті» під супроводом голови циклової комісії «Менеджмент організацій транспорту» Цимбалістової О.А. та керівника практики Харченко М.В. відвідали місто Львів, а саме аеропорт ім. Данила Галицького та аеродром Велика Кохнівка КЛК НАУ. Студенти були ознайомленні зі структурою аеропорту та роботою відповідних служб, отримали можливість бути присутніми та задіяними у діяльності підприємства цивільної авіації. З представником служби безпеки пройшли процедуру митного контролю, перевірку речей на наявність заборонених предметів. Відвідали бізнес-зал, та зали для очікування, злітні смуги та старий термінал аеропорту. Оглянули посадкові смуги, були присутні при оформленні перевізних документів та процедури здачі та отримання багажу На аеродромі Велика Кохнівка КЛК НАУ студенти дізналися про діяльність служби спецтранспорту, аеродромної механізації та роботу навчально-виробничого льотного загону.

ПІДСУМКИ ЗА 2016/2017 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

29 червня 2017 року відбулися загальні збори педагогічного колективу, на якому були підведені підсумки діяльності викладачів та педагогічних працівників за 2016/2017 навчальний рік. З вітальним словом до працівників звернувся начальник коледжу Головенський В.В., який також повідомив про плани розвитку коледжу на наступний навчальний рік: створення факультету авіаційного транспорту, електроенергетики і управління у складі деканату та трьох кафедр: Управління та адміністрування, Авіаційного транспорту та Електрозабезпечення і систем управління. З вітальним словом до учасників звернулися заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Ю.М., заступник начальника коледжу з виховної роботи Удовиченко В.Ю., завідувач навчально-методичної лабораторії Кришан О.Ф.

За сумлінне ставлення до виконання своїх службових обов'язків працівники навчального відділу були нагороджені Почесними грамотами Начальника Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету.

ДІЛОВА ГРА "БАНКІВСЬКА СИСТЕМА І РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ" 

25 травня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА - 31 було проведено ділову гру «Банківська система і регулювання ринку» з дисципліни «Макроекономіка». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи: 

БУЗИНА Оксана Олександрівна
ЛОМОНОСОВ Дмитро Васильович
ДУБИНА Євген Олександрович
ЛОСЬ Віталій Сергійович
КОВАЛЕНКО Елеонора Едуардівна
ЛУК'ЯНЧЕНКО Дар`я Сергіївна
КОВАЛЬЧУК Анастасія Віталіївна
МИХАЙЛИК Катерина Сергіївна
ЛЄННІК Аліна Олександрівна
НАЗАРЕНКО Євген Олександрович
РЕПЕЦЬКА Анна Олександрівна  

Мета проведення: сформувати у студентів уявлення про вплив держави на роботу фірм. Завдання ділової гри: змоделювати діяльність центральних органів управління ринкової економіки – міністерства фінансів і державної банківської системи, які за допомогою інструментів монетарної і фіскальної політики впливають на обсяги виробництва і прибуток автомобільних компаній. Були розглянуті дії центрального банку, міністерства фінансів, власників і менеджерів комерційних банків і автомобільних фірм на базі економічних розрахунків. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань. Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик 
Голова циклової комісії І.В. Носач 

ЕКСКУРСІЯ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО АВІАЦІЙНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

16 травня 2017 року 42 курсанти і студенти Кременчуцького льотного коледжу НАУ прийняли участь в екскурсії до Державного музею авіації України та музею Національного авіаційного університету. В Державному музеї авіації України курсантам і студентам розповіли про етапи створення та розвитку музею. Хлопці та дівчата оглянули експозицію музею, яка перебуває у сталому розвитку – з початкових 33 експонатів вона зросла до понад 90 літаків, гелікоптерів та безпілотних літальних апаратів, що були на озброєнні ВПС СРСР і незалежної України, або експлуатувалися в цивільному повітряному флоті. Курсанти та студенти відвідали кабіну найбільшого в світі вертольота Мі-26.

No images found.

В музеї Національного авіаційного університету курсанти та студенти ознайомились з історією університету, його видатними постатями та досягненнями. 

Викладач Царенко А.О.

ТИЖДЕНЬ ЄВРОПИ

З 15 по 19 травня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі НАУ проведено Тиждень Європи, підготовлений цикловою комісією соціально-гуманітарних дисциплін. Тиждень проводився відповідно до резолюції Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та листа Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України від 19.12.2016 № 7-16-1029-16 та листа Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щодо організації проведення в навчальних закладах Дня Європи у 2017р. Проведення Тижня ставило за мету поширення серед курсантів та студентів знань про Європейський Союз, європейські цінності та інтеграцію України в європейські та євроатлантичні структури. Відповідно до плану проведення Тижня відбулися такі заходи:

- Організовано виставку плакатів та стінних газет на тему «Україна – європейська країна»,
- Курсантсько-студентська конференція з використанням мультимедійної презентації, присвячена проблемам євроінтеграції України.
- Лекція «Європейські цінності».
- Конкурс ессе та рефератів «Євро інтеграційні процеси і Україна».

No images found.

Під час проведення Тижня найбільш активну участь прийняли такі курсанти та студенти коледжу: Гаврик Олексій, Зайчук Марина, Марченко Володимир, Чепурний Валерій (навчальна група ТЕ-12), Макарчук Єгор, Рижій Євгеній, Рубцов Олег, (навчальна група ТМ-11), Литовченко Олександр, Масляний Даніл, Хорошко Олександр (навчальна група ТМ-12), Лукашук Валерія, Мацек Марина, Смаглій Вероніка (навчальна група ТПМ-11), Зятковська Валерія, Новікова Діана (навчальна група БО-11), Коробко Дар’я, Корнієнко Ірина (навчальна група ООТ-11) ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКОМ ОЩАДБАНКУ 5 травня 2017 року в рамках профорієнтаційної роботи на відділенні економічних спеціальностей було організовано зустріч з представником найбільшого державного банку України - Ощадбанку, головним спеціалістом з підбору персоналу Пилипенко Наталією Анатоліївною. Майбутні фахівці, бакалаври з обліку і аудиту отримали інформацію про вимоги до знань і умінь, якими випускники мають володіти, щоб отримати перше робоче місце, про проблеми, які можуть виникати при працевлаштуванні і можливі шляхи їх вирішення. Представник банку акцентували увагу на можливості оплаченого стажування та подальшого працевлаштування студентів. «Студенти спершу попрацюють в якості стажистів, а якщо їх ділові якості повністю влаштують наймачів, то під час практики вони зможуть розраховувати і на зарплату – куди більшу, ніж мінімальна. А після отримання дипломів тимчасові робочі місця стануть для них постійними», - зазначила Наталія Анатоліївна.

No images found.

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ

В Кременчуцькому льотному коледжі з нагоди відзначення Всесвітнього Дня охорони праці (28 квітня), який за рекомендацією Міжнародної організації праці проходить під гаслом “Удосконалення збору і використання даних про безпеку та гігієну праці” викладачем циклової комісії ПММ Дрогомерецькою Г.В. було проведено відкрите заняття для студентів коледжу з метою підвищення уваги до питань безпеки праці, а також реалізації заходів спрямованих на збереження життя і здоров’я людини під час роботи та профілактики виробничого травматизму.

Викладач Г.В. Дрогомерецька 
Голова циклової комісії ПММ А.В. Реута

ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ НА ТЕМУ: "WILLIAM SHAKESPEARE POET AND DRAMATIST" (В. ШЕКСПІР. ПОЕТ І ДРАМАТУРГ)

Інтегроване заняття було проведено 26 квітня 2017 р. У КЛК НАУ викладачами: Стеценко К.В. та Ворожбою А.І. у групі ТПМ-22. Воно розпочалося з представлення викладачами біографії Вільяма Шекспіра. Курсантам було показано відео, яке ознайомлювало з основними біографічними моментами життя великого поета та драматурга. Після перегляду біографії курсанти записали основні факти, а також доповнили деяку інформацію. На наступному етапі заняття, Ворожба А.І. та Стеценко К.В. показали відеофільм В. Шекспіра “Ромео і Джульєта” Курсанти активно почали обговорення після перегляду фільму. Викладачі ставили питання групі: атмосфера на занятті панувала творча, курсанти на занятті були активними учасниками обговорення, та показали гарні знання з іноземної мови і гарно орієнутвалися в темі. Викладач англійської мови А.І. Ворожба Викладач англійської мови К.В. Стеценко

УЧАСТЬ У 37 ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ МОЛОДИХ УЧЕНИХ І КУРСАНТІВ В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ЛЬОТНІЙ АКАДЕМІЇ НАУ

Від Кременчуцького льотного коледжу:

Секція 1 «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ БЕЗПЕКИ АВІАЦІЇ»

1. Метод визначення швидкісних характеристик вертольоту при відмові двигунів. Автор: Яковлєв Олег Русланович - курсант навч/гр. ПБ-11. Науковий керівник: к.т.н. Владов С. І.  

2. Применение инфракрасного излучения для определения местоположения посадочной полосы в сложных метеорологических условиях. Автор: к.т.н. Владов Сергій Ігорович - викладач І категорії Наукові консультанти: нач. коледжу Головенський В. В.; к.т.н., доцент Лісо-венко В. Д.; к.т.н. Шмельов Ю. М.  

Секція № 2 «ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ АВІАЦІЙНОГО ТРАНСПОРТУ ТА ТРАНСПОРТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ»

1. Зональная навигация – как новый метод навигации ВС. Автор: Бабельник Олександр Сергійович курсант навч/гр. ПБ-41 Науковий керівник: викладач-методист, спеціаліст вищої категорії Луцький Ю. С. 

2. Передача данных бортовых средств объективного контроля в реальном времени. Автор: Панченко Антон Володимирович, курсант навч/гр. – ТМ-41 Науковий керівник: викладач, спеціаліст ІІ категорії Минько О. О. 

3. Перспективи ремоторизації вертольоту Мі – 2. Автор: Кришталь Марія Володимирівна, курсант навч/гр. ПБ-21 Науковий керівник: викладач, спеціаліст І категорії Царенко А. О.

4. Усовершенствование качества електрического питания авионики с целью обеспечения стабильности работы цифровых модулей. Автор: Рибченко Данило Віталійович, курсант навч/гр. ТЕ-31 Науковий керівник: викладач, спеціаліст І категорії Стущанський Ю. В.

5. Сущность кавитации жидкости и способы ее предупреждения. Автор: Яковенко Аркадій Олександрович, курсант навч/гр. ТМ-41 Науковий керівник: к.т.н., с.н.с., викладач-методист, Тягній В. Г.

Секція № 5 «ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОСТІ НА ШЛЯХУ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ»

1. Проблеми мікробактеріального забруднення ПММ. Автор: Вишнякова Наталя Андріївна, курсант навч/гр – ТПМ-41 Науковий керівник: викладач, спеціаліст І категорії Реута А. В.

Учасники конференції нагородженні грамотами за активну участь у 37 Всеукраїнській науково - практичній конференції молодих учених і курсантів «Авіація та космонавтика: стан, досягнення і перспективи». Учасникам конференції бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.  

КОНКУРС "АВІАТОР-2017"

12 квітня все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики, благодійний Фонд Бориса Колесникова підвів підсумки освітнього проекту “Авіатор 2017”. Під час урочистої прес- конференції в Національному авіаційному університеті були названі сто переможців конкурсу “Авіатор-2017” і нагороджені дипломами на поїздку в Париж від благодійного Фонду Бориса Колесникова. 

До ста найкращих курсантів увійшли курсанти Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31), Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-31).

Вітаємо наших креативних, амбіційних переможців. Впевнені що під час поїздки в Міжнародний авіасалон Ле Бурже (Франція) наші курсанти отримають нові знання та безцінний досвід, які вони застосують в рідній Україні.

Завідувач НМК Павленко Людмила Василівна

ОЛІМПІАДА «КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ» З ДИСЦИПЛІНИ «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ В ОБЛІКУ»

3 квітня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету викладачами кафедри обліку і аудиту серед студентів було проведено олімпіаду «Комп’ютеризація бухгалтерського обліку» з дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку та аудиті». Олімпіаду організували та провели викладачі кафедри обліку і аудиту Бондаренко Людмила Федорівна, Водолазська Наталія Вікторівна.

В олімпіаді взяли участь студенти економічного відділення групи ОА-41:

- Спірідонов Євгеній Сергійович 

- Котлярчик Христина Петрівна

- Тіхон Катерина Андріївна

- Лисак Світлана Вікторівна

- Гужва Євгеній Денисович 

12 квітня відбулося нагородження грамотами переможців олімпіади. Переможцями стали: 1 місце - Тіхон Катерина Андріївна 2 місце - Котлярчик Христина Петрівна  3 місце - Гужва Євгеній Денисович Дякуємо всім учасникам олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Л.Ф. Бондаренко  
Завідувач кафедри О.І. Пушкар

ОЛІМПІАДА «КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ» З ДИСЦИПЛІНИ «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ В ОБЛІКУ»

3 квітня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету викладачами циклової комісії обліку і аудиту серед студентів було проведено олімпіаду «Комп’ютеризація бухгалтерського обліку» з дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку». Олімпіаду організували та провели викладачі циклової комісії обліку і аудиту Бондаренко Людмила Федорівна, Водолазська Наталія Вікторівна. В олімпіаді взяли участь студенти економічного відділення:

- Бикова Анастасія Андріївна (навч. група БО-31)
- Петрик Валентина Валеріївна (навч. група БО-31)
- Скурідіна Юлія Олександрівна (навч. група БО-31)
- Вовк Дарія Олегівна (навч. група БО-31)
- Мирошниченко Юлія Віталіївна (навч. група БО-32)
- Бурбига Ярослава Вікторівна (навч. група БО-32) 

12 квітня відбулося нагородження грамотами переможців олімпіади. 

Переможцями стали:

1 місце - Бикова Анастасія Андріївна (навч. група БО-31)

2 місце - Вовк Дарія Олегівна (навч. група БО-31)

3 місце  - Бурбига Ярослава Вікторівна (навч. група БО-32) 

Дякуємо всім учасникам олімпіади і вітаємо переможців! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Л.Ф. Бондаренко  
Голова циклової комісії О.І. Пушкар

ОЛІМПІАДА З "БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ"

29 березня 2017 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів та студентів було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності». Відповідальний за проведення олімпіади викладач циклової комісії ПММ Дєрябіна Інна Олексіївна. В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ТПМ-22: Євтушенко А.О., Фьодорова Д.С., Близнюк В.Є., Левченко І.О., Жук В.Ю., Варісова В.А., Коробка Н.С.  та навчальної групи ООТ-21:  Савченко К.О., Уйманова А. Д., Мозгова А.П., Халявська А.В. 

Переможцями стали наступні учасники:

- І місце - Савченко Катерина Олександрівна (навчальна група ООТ-21);

- ІІ місце розділили: курсант навчальної групи ТПМ-22 Жук Вікторія Юріївна і студентка навчальної групи ООТ-21 Мозгова Анастасія Павлівна;

- ІІІ місце розділили: курсант навчальної групи ТПМ-22 Євтушенко Анна Олександрівна та студентка навчальної групи ООТ-21 Халявська Анастасія Віталіївна.

Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Дєрябіна І.О.
В.о. Голови циклової комісії ПММ Дрогомерецька Г.В.

ОЛІМПІАДА З "ОСНОВ ОХОРОНИ ПРАЦІ"

28 березня 2017 року на цикловій комісії пально-мастильних матеріалів серед курсантів відділення пально-мастильних матеріалів та заочного навчання було проведено олімпіаду з навчальної дисципліни «Основи охорони праці». Олімпіаду організувала та провела викладач Дрогомерецька Ганна Валеріївна. Данний захід спрямований на розвиток пізнавальної діяльності курсантів, а також вироблення стилю мислення, що дозволяє аналізувати проблеми та шляхи їх вирішення при вивченні предмету.

В олімпіаді прийняли участь курсанти навчальної групи ПМ-31: 
Соловйов С.С., Шмалій М.В., Нічук О.В., група ТПМ-42 Григоренко Д.Р., Ричок Ю.С., 
група ТПМ-41: 
Більчич В.Ю., Вишнякова Н.А. та група ПБ-41 Блажевський О.О., Смирнов К.А., Нічипорук О.І., Бабельник А.С., Сагун О.О., Черевик Я.О., Калаченко М.В., Слободянюк Ю.П., Колбасін О. В.  

Учасники олімпіади показали високі результати при виконанні завдань, пропонували різні можливі варіанти їх рішення.

Переможцями олімпіади з навчальної дисципліни «Основи охорони праці» стали наступні курсанти:

- Ричок Юрій Сергійович (навчальна група ТПМ-42) — І місце;

- Сагун Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-41) — ІІ місце;

- Шмалій Микита Вікторович(навчальна група ПМ-31) — ІІІ місце;

Переможцям та учасникам олімпіади бажаємо високих досягнень у навчанні та дякуємо за активну участь.

Викладач Дрогомерецька Г.В.
Голова циклової комісії ПММ Реута А.В.

РЕЗУЛЬТАТИ ЧЕТВЕРТОГО ЕТАПУ ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ "АВІАТОР" 2017

21 березня благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів четвертий етап освітнього проекту "Авіатор" 2017 серед курсантів технічний спеціальностей. Вітаємо переможців Кременчуцького льотного коледж НАУ:   

відділення льотно-технічних спеціальностей: 

Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21),  Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31), Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41), Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31); 

відділення ПММ та заочного навчання: 

Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41).  

Наші курсанти увійшли до списку 250 найкращих курсантів та студентів України, які приймали участь в цьому конкурсі. Попереду курсантів очікує ще п'ятий етап захист своїх власних проектів. Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів, хай непростий шлях до висот авіаційної галузі завжди підкоряється Вам!  

Завідувач НМК Павленко Людмила Василівна

ЧЕТВЕРТИЙ ЕТАП ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ "АВІАТОР" 2017

21 березня благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів четвертий етап освітнього проекту "Авіатор" 2017 серед курсантів технічний спеціальностей. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:

відділення льотно-технічних спеціальностей: 
Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41), 
Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21), 
Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31), 
Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31), 
Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41), 
Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31);  
 
 
відділення авіоніки: 
Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42), 
Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31); 
 
 
відділення ПММ та заочного навчання: 
Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41).

Четвертий етап - етап імпровізація від експертного журі. Попереду курсантів очікує ще один етап захист своїх власних проектів.

Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів. Нехай авіація України займає провідне місце в світі, а ви були авангардом прогресу та економічного відродження України.

Завідувач НМК Павленко Людмила Василівна 

ДІЛОВА ГРА "НЕДОСКОНАЛИЙ КОНКУРЕНТ"

16 березня 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін зі студентами навчальної групи ОА - 31 було проведено ділову гру «Недосконалий конкурент» з дисципліни «Мікроекономіка». Ділову гру організувала та провела викладач Старчик Наталія Валентинівна. В діловій грі взяли участь всі студенти навчальної групи:

БУЗИНА Оксана Олександрівна
ЛОСЬ Віталій Сергійович
ДУБИНА Євген Олександрович
ЛУК`ЯНЧЕНКО Дар`я Сергіївна
КОВАЛЕНКО Елеонора Едуардівна
МИХАЙЛИК Катерина Сергіївна
КОВАЛЬЧУК Анастасія Віталіївна
НАЗАРЕНКО Євген Олександрович
ЛЄННІК Аліна Олександрівна
РЕПЕЦЬКА Анна Олександрівна
ЛОМОНОСОВ Дмитро Васильович

 

Мета проведення: вивчення ринкового механізму діяльності фірми – недосконалого конкурента (монополіcта). Завдання ділової гри: змоделювати взаємозв’язок відділів фірми та акціонерів. Практичне засвоєння сутності основних категорій мікроекономіки. Студенти розглянули дії відділу маркетингу, бухгалтерії, відділу праці та зборів акціонерів. Відділ маркетингу, виходячи з еластичності попиту, розраховує залежність цін і виручки від обсягу виробництва, спрямовує ці дані зборам акціонерів. Відділ праці на основі граничної продуктивності працівника, розраховує необхідну чисельність зайнятих при різних обсягах виробництва, враховуючи, що залучення нових людей монополістом збільшує зарплату внаслідок підвищення попиту на робочу силу. Це веде до зростання витрат і зниженню прибутку. Розрахунки відділу праці передаються в бухгалтерію, яка розраховує суму сукупних витрат, граничних витрат при різних планах виробництва. На основі цих даних і інформації відділу маркетингу збори акціонерів приймають рішення про найбільш вигідний план випуску продукції, ціну, чисельність зайнятих, необхідність залучення банківських кредитів. Кожний відділ виконує свої функції і складає звіт про діяльність відділу. Після проведення гри на занятті було проведено письмове опитування для закріплення отриманих знань.

 

Дякуємо всім учасникам ділової гри! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Н.В. Старчик

Голова циклової комісії І.В. Носач

ПЕРЕМОЖЦІ ТРЕТЬОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР"

   1 березня благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів третій етап освітнього проекту "Авіатор" 2017 серед курсантів технічний спеціальностей. Вітаємо переможців Кременчуцького льотного коледж НАУ: відділення льотно-технічних спеціальностей: Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41), Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21), Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31), Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31), Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41), Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31);   відділення авіоніки: Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42), Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31);   відділення ПММ та заочного навчання: Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41). Бажаємо всім переможцям конкурсу нових творчих успіхів. Нехай Ваше життя буде як один великий і прекрасний політ увись, до мрії, якій судилося збутися стократно! ТРЕТІЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ "АВІАТОР"   1 березня благодійний Фонд Бориса Колеснікова провів третій етап освітнього проекту "Авіатор" 2017 серед курсантів технічний спеціальностей. Кременчуцький льотний коледж НАУ представляли курсанти:  відділення льотно-технічних спеціальностей:  Бабельник Олександр Володимирович (навчальна група ПБ-41),  Горайко Владислав Віталійович (навчальна група ПБ-21),  Ганночка Герман Володимирович (навчальна група ТМ-42),  Демчевський Ярослав Володимирович (навчальна група ТМ-31), Денисенко Ярослав Олексійович ( навчальна група ТМ-31),  Крощенко Олексій Олексійович (навчальна група ПБ-31),  Кришталь Марія Володимирівна (навчальна група ПБ-21), Оданець Владислав Олегович (навчальна група ПБ-31),  Смирнов Кирило Андрійович (навчальна група ПБ-41),  Старостенко Костянтин Олегович (навчальна група ПБ-31)   відділення авіоніки:  Бажан Антон Олександрович (навчальна група ТЕ-42),  Іщук Дмитро Леонідович (навчальна група ТЕ- 42),  Костенко Владислав Миколайович (навчальна група ТЕ- 42),  Рибченко Даніл Віталійович (навчальна група ТЕ-31);    відділення ПММ та заочного навчання:  Коновалова Катерина Сергіївна (навчальна група ТПМ-41),  Сидоренко Владислава Сергіївна (навчальна група ТПМ-41)

Курсанти коледжу написали тести з теорії та історії авіації - профільних предметів майбутніх фахівців галузі. Попереду курсантів очікує ще два етапи: завдання - імпровізація від експертного журі та захист своїх власних проектів. Бажаємо всім учасникам конкурсу нових творчих успіхів. Впевнені, що вони в майбутньому забезпечуватимуть процвітання вітчизняної авіації, змінюватимуть її заслужений авторитет на світовому ринку.

КОНКУРС ДОПОВІДЕЙ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВ

З 27.02..2017 р. по 28.02.2017 р. в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії загальноекономічних дисциплін серед студентів навчальних груп БО – 21 та ООТ-31 було проведено конкурс доповідей з дисципліни «Фінанси підприємств». Конкурс організувала та провела викладач Бескурнікова Юлія Геннадіївна. В конкурсі взяли участь студенти економічного відділення:

Бандура Альона Олександрівна (навчальна група БО – 21);
Боцман Денис Григорович (навчальна група БО – 21);
Браікло Катерина Олександрівна (навчальна група БО – 21);
Головатенко Вероніка Віталіївна (навчальна група БО – 21);
Дзима Тетяна Юріївна (навчальна група БО – 21);
Маленнікова Агнеса Вікторівна (навчальна група БО – 21);
Семенцова Вікторія Василівна (навчальна група БО – 21);
Чижова Вікторія Максимівна (навчальна група БО – 21);
Шармай Поліна Валеріївна (навчальна група БО – 21);
Брославець Альбіна Валеріївна (навчальна група ООТ-31);
Яценко Уляна Олегівна (навчальна група ООТ-31)

01.03.2017р. відбулося нагородження грамотами учасників конкурсу доповідей. Переможцями стали:

1 місце – Бандура Альона Олександрівна, студентка навчальної групи БО – 21;

2 місце – Шармай Поліна Валеріївна, студентка навчальної групи БО –21;

3 місце – Маленнікова Агнеса Вікторівна, студентка навчальної групи БО – 21

Дякуємо всім учасникам конкурсу доповідей! Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач Ю.Г. Бескурнікова 
Голова циклової комісії І.В. Носач

ОЛІМПІАДА З ДИСЦИПЛІНИ КОНСТРУКЦІЯ АВІАЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ

23 лютого 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії конструкції та експлуатації повітряних суден і авіадвигунів серед курсантів було проведено Олімпіаду з дисципліни Конструкція авіаційної техніки, яку організував та провів викладач Минько Олексій Олександрович. В Олімпіаді взяли участь курсанти льотно-технічного відділення:

Закарян А. А. (навчальна група ТМ-31),  Коваленко І. В. (навчальна група ТМ-31),  Савченко О. О. (навчальна група ТМ-31),  Демчевський Я. В. (навчальна група ТМ-31),  Найденко І. Ю. (навчальна група ТМ-32),  Палаженко В. В. (навчальна група ТМ-32),  Лень І. В. (навчальна група ТМ-41),  Соболь В. А. (навчальна група ТМ-41),  Колісник В. В. (навчальна група ТМ-41),  Бажан С. О. (навчальна група ТМ-42),  Ганночка Г. В. (навчальна група ТМ-42).  

Переможцями стали:

1 місце – Бажан Сергій Олексійович (навчальна група ТМ-42)
2 місце – Найденко Іван Юрійович (навчальна група ТМ-32)
3 місце – Савченко Олександр Олегович (навчальна група ТМ-31)

03 березня 2017 року відбулося нагородження грамотами переможців Олімпіади. Дякуємо всім учасниками Олімпіади і вітаємо переможців. Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових перемог!

Викладач О. О. Минько
Голова циклової комісії А. О. Царенко

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ (XIII ВСЕКРИМСЬКИЙ КОНКУРС) УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ІМЕНІ МАРІЇ-ФІШЕР-СЛИЖ "ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!" ПРИСВЯЧЕНОГО ЛЕСІ УКРАЇНЦІ

16 лютого 2017 року в Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету на цикловій комісії української та іноземної мов було проведено I (регіональний) етап ІІ Всеукраїнського (XIII Всекримського конкурсу) учнівської та студентської творчості імені Марії-Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці. Конкурс організувала та провела голова циклової комісії української та іноземної мов, викладач української мови та літератури Савченко Оксана Анатоліївна. Україна - це особистості, які формують обличчя її історії. "Я на гору круту крем'яную буду камінь важкий підіймать. І, несучи вагу ту страшную, буду пісню веселу співать", - ці поетичні рядки не просто метафора, а пронизлива сповідь, непорушне кредо короткого, але яскравого, мов зірковий спалах, життя видатної української письменниці Лесі Українки. На початку заходу ведуча повідомила про конкурс, його мету та завдання. Надалі було запропоновано переглянути документальний фільм «Леся Українка» режисера Богдана Голені учасникам та гостям. Також студенти та курсанти долучилися до високої поезії Лесі Українки, що дає наснагу до життя, приносить естетичне задоволення.  Багато віршів Л. Українки покладено на музику українських композиторів, а саме: «Рання весна» муз. В. Захарченка, «Стояла я і слухала весну» і «Сім струн» муз. Л. Бойко. Студентам, курсантам та гостям було представлено відеоролик, у якому прозвучала пісня «Вечірня година» на муз. В. Вороб’я у виконанні ансамблю «Дударик». З вітальним словом до учасників звернувся заступник начальника коледжу з навчальної роботи Шмельов Ю. М.. Він наголосив на важливості вивчення української літератури, культури та історії, подякував учасникам за участь у конкурсі і побажав перемоги всім тим, хто долучився до постаті Лесі Українки.  Перед тим, як розпочати прослуховування конкурсних робіт студентів та курсантів, було представлено журі у складі:

голова журі — заступник начальника коледжу з виховної роботи Удовіченко В.Ю.

та члени журі — музичний керівник навчального закладу Джежелай Т. О. та завідувач бібліотеки Томах М. А.. 

У ІІ Всеукраїнському (XIII Всекримському конкурсі) учнівської та студентської творчості імені Марії-Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці брали участь: 

курсанти відділення авіоніки: 

Цурапа Андрій, курсант навчальної групи ТЕ-11,  Зайчук Марина, курсант навчальної групи ТЕ-12.

курсант відділення ПММ: 

Лукашук Валерія, курсант навчальної групи ТПМ-11   

студенти економічного відділення: 

Пєшкова Марія, студентка навчальної групи БО-11,  Сєнькіна Яна, студентка навчальної групи БО-11,  Власенко Олександра, студентка навчальної групи БО-11,  Теплякова Наталія, студентка навчальної групи БО-11,  Науменко Дар’я, студентка навчальної групи БО-11,  Ткачова Світлана, студентка навчальної групи ООТ-11,  Козловська Анастасія, студентка навчальної групи ООТ-11,  Білявська Аліна, студентка навчальної групи ООТ-11 

На розгляд журі та глядачів було представлено прослуховування конкурсних робіт у номінації “твір” та у жанровому різноманітті: твір-роздум, публіцистична стаття та есе. Голова журі оголосив рішення членів журі щодо переможців у номінації “твір” та у жанровому різноманітті:   твір-роздум:

І місце - Цурапа Андрій “Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!”,
ІІ місце - Науменко Дар’я “Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!”,
ІІІ місце - Ткачова Світлана “А в серці тільки ти, єдиний мій, коханий рідний краю!”
 
публіцистична стаття:
І місце - Власенко Олександра “Мріє, не зрадь! Я так довго до тебе тужила...”,
ІІ місце - Пєшкова Марія “Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!”,
ІІІ місце - Теплякова Наталія “Кримські мандрівки Лесі Українки”  
 
 
есе: І місце - Лукашук Валерія “Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!”. 

Дякуємо всім учасникам та переможцям за участь у конкурсі і бажаємо здобути перемогу у ІІ (відбірковому) етапі , який відбудеться у м. Полтава! 

Голова циклової комісії української та іноземної мов О. А. Савченко